FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Witam. Potrzebuje fachowej rady jak zdemontowac tunel. Udało mi sie usunąć podłokietnik i widać że tunel wysuwa się delikatnie w stronę tyłu auta. Mam problem z demontażem mieszka skórzanego wokół którego jest chromowana ramka. Delikatne to wszystko w tej Rapidce że prawie nie połamałem - zostawiłem na chwile obecną rozbebeszone wnętrze i czekam na dobry pomysł jak to zdemontować. boczne plastiki są razem z tunelem - też jednego prawie połamałem żeby się dowiedzieć jak to wypiąć.
    Montuje ogólnie CB - SUNKER EliteFive, Pasuje idealnie w miejsce pod przyciskami. Zostały się do podłączenia antena i zasilanie, które to właśnie próbuje podciągnąć w tunelu.
    Każda rada mile widziana
    :)
  • @adeketm poszukaj na forum jak mnie nie myli jercen pisał krok po kroku jak sie demontuje plastiki z tunelu
  • Przepraszam za wykopaliska, ale odgrzebię ten temat. Proponuję żebyście wrzucali zdjęcia Waszych Rapidów wyposażonych w CB. W jakich miejscach montujecie?
  • :)  ja mam crt mike http://www.konektor5000.pl/index.php?p1802,crt-mike-v2-5-cb-radio-do-zabudowy-w-aucie-sterowanie-w-m...  i jestem na etapie myslenia nad montażem,  prawdopodobnie zamontuje za podlokietnikiem na rzepy tak aby podłokietnik nik byl dalej ruchomy,  a że radiem steruje się z gruchy to nie potrzebuję dostępu do jednostki centralnej,  wkurza mnie tylko ciągłe zasilanie w zapalniczce :/
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Przy tak małych gabarytach - nasuwa się rozwiązanie zamocowania pod panelem klimy albo pod fotelem kierowcy.
    A zasilanie z zapalniczki można załatwić w ten sposób, że dorobisz obok drugie gniazdo zapalniczki wraz z wyłącznikiem ręcznym - albo przycisk albo dźwignia. A zasilanie CB poprowadzisz od istniejącego zasilania gniazda zapalniczki. Miejsce jest - tylko pozostaje zdemontowanie środkowego tunelu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak oceniacie taki sposób na CB radio?
    IMG_4591.JPG
    939 x 704 - 106K
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Zajefajnie, najlepsze miejsce z możliwych. Jeżeli to nie tajemnica pokaż (opisz) jak doprowadziłeś zasilanie i antenę. Właśnie jestem na etapie wyszukiwania cb, anteny i miejsca montażu oraz prowadzenia przewodów. Z góry dzięki. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl
  • Bardzo proszę, masa to proste bo z punktów pokazanych na forum, sam z tego skorzystałem. Prądowy też za radą forumowiczów, przez tzw. baypas. Podłączyłem się do bezpiecznika który ma zasilanie tylko przy włączonym zapłonie. Z antenę trochę więcej zabawy ale poszedłem progiem pod plastikami. Powodzenia.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • mam radio ONWA MK-3. Zamocowane nad lewą nogą, obok dźwigni otwierającej maskę. Zasilanie poprowadzilem pod wycieraczką do gniazda zapalniczki. Przewód antenowy wzdluż drzwi i bokiem tylnej kanapy. Nie przeszkadza w operowaniu sprzęglem.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Witam,

    Ja zdecydowałem się na łatwą w demontażu opcję i bezinwazyjną dla plastików :)

    W chwili obecnej zasilanie z zapalniczki ale osobna instalacja aby radio startowało i gasło po zapłonie jest już pociągnięta, czekam na paczkę z bypassem do bezpiecznika.

    Pozdrawiam
    cb1.jpg
    1875 x 2500 - 685K
    cb2.jpg
    2500 x 1875 - 643K
    cb3.jpg
    1875 x 2500 - 500K
    Skoda Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Elegance + Pakiet Dynamic | 90000 km | PZ | Stabo xm 3003e + Sirio MiniSnake |
  • @jurass - też tak miałem zamontowane w Fabii II, lecz nie wytrzymało to połączenie próby czasu.Po czasie CB odpadło sobie. Teraz zmocowałem w podobnym miejscu co kolega, lecz na uchwyt dedykowany do radia i oczywiście na blachowkręty.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • @gumol - u mnie tak jeździ od pół roku i jest ok, czas pokaże czy odpadnie :)
    U mnie radio dodatkowo opiera się na dole o dywanik tam jest takie miejsce jak się kończy szyna od fotela w sam raz aby się oparło, może to pomaga że radio nie wisi na tym rzepie, tylko rzep trzyma je żeby nie odpadło na bok. 
    A miałeś na jednym rzepie czy więcej? bo ja kupiłem komplet 3 rzepów ale jak widać zużyłem jeden póki co :)

    U mnie montaż w tą wnękę pod panelem od klimy odpada bo mam tam gniazdo USB i AUX.
    Skoda Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Elegance + Pakiet Dynamic | 90000 km | PZ | Stabo xm 3003e + Sirio MiniSnake |
  • @jurass - u mnie odpadło po dwóch tygodniach. Zamocowane było na dwóch rzepach, widocznie rzepy były "chińskie" :-) Też mam zamocowane USB i AUX po Climatronikiem.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • @gumol - a to faktycznie krótko u ciebie wytrzymały :( 

    Pozdrawiam
    Skoda Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Elegance + Pakiet Dynamic | 90000 km | PZ | Stabo xm 3003e + Sirio MiniSnake |
  • @wojtekmel i inni. Z którego miejsca w skrzynce bezpieczników będzie brali plusa poprzez bypass aby bylo zasilanie po stacyjce? 
    Ewentulnie który pin jest bezpośrednio połączony z akumulatorem?

    Szukam odpowiedniego miejsca do zasilenia CB aby nie zbierało mi zakłóceń z ładowarki do telefonu. Co ciekawe, ten sam zestaw telefon, ładowarka i cb w F1 nie stwarzał mi problemów a po przeniesieniu do Rapida praktycznie nie da się korzystać z CB takie zakłócenia generuje ładowarka. Jedyna różnica to taka, że CB w F1 miałem przycięte bezpośrednio do akumulatora przez wolny pin w skrzynce bezpieczników a tu jak narazie poprzez rozgałęźnik z gniazda zapalniczki.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - proponuję sprawdzić w antenie wszystkie połączenia kablowe we wtyczce i w antenie. Po wymianie anteny na nową wszelakie zakłócenia prądowe przestały u mnie istnieć. 
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • @gumol dopiero teraz miałem chwilkę aby odpisać.
    Co do anteny i przewodu to połączenia są OK. Co ciekawe jak cały zestaw przenoszę znów do F1 działa wszystko jak należy.
    W samej antenie też nie ma co się zepsuć poza połączeniem, więc obstawiam, że w samym Rapidzie generowane są większe zakłócenia.

    Czy podpowie ktoś, w które miejsca wskrzyncę bezpieczników się podpiąć aby mieć zasilanie bezpośrednio z aku i ewentualnie, które gniazdo jest po stacyjce a na nim mało urządzeń co by mogło zakłócać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam, wstawiam zdjęcie. Podłącz po bezpiecznik tak jak ja. Przekręcam kluczyk, włączone wyjmuję wyłączone.
    fullsizeoutput_939.jpeg
    1571 x 1571 - 703K
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • No i po montażu. Najtrudniej było wyciągnąć ten plastik spod guzików (patrz opis kolegi GaPa ). U mnie są 2 zatrzaski oraz gniazdo USB i AUX (oba zintegrowane z płytką od spodu guzików). Do tego plastiku przy pomocy dodatkowych blaszek (ze wględu na wystające gniazda) i oryginalnego uchwytu przykręciłem CB. Przewody wyprowadziłem tyłem schowka i poprowadziłem pod plastikami po stronie pasażera. Zasilanie do rozgałęźnika gniazda zapalniczki, przewód antenowy wzdłuż progów, pod tylnym siedzeniem, pod uszczelką bagażnika i na dach. Widoczny na zdjęciach wiszący cienki przewód jest od zasilania kamerki i wkrótce będzie schowany.
    radio.jpg
    973 x 699 - 104K
    DSC_0005.jpg
    1242 x 699 - 127K
    całość.jpg
    698 x 1241 - 132K
    zasilanie.jpg
    1242 x 699 - 128K
    antena.jpg
    1242 x 699 - 132K
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl
  • Moja instalacja CB radio "hands-free" :-)

    - głośnik wykonany na bazie Alan AU-20, ze spinacza, gąbki od słuchawek i części butelki dla niemowląt
    - mikrofon wyjęty z oryginalnej gruszki w gąbce od mikrofonu krawatowego
    - zasilanie z gniazda zapalniczki z przełącznikiem (0 - brak zasilania, 1 - zasilanie włącza się z zapłonem poprzez przekaźnik czasowy, 2 - zasilanie ciągłe)
    - CB radio President Johnny II w schowku pasażera
    - dodatkowy potencjometr na kablu od głośnika
    - antena President Virginia
    - przycisk PTT przy kierownicy (aktywuje przekaźnik przełączający radio w tryb nadawania)
    IMG_20180715_194640194.jpg
    1600 x 1200 - 361K
    IMG_20180715_194703905_HDR.jpg
    1600 x 1200 - 397K
    IMG_20180723_074526959.jpg
    1200 x 1600 - 520K
    IMG_20180715_194648271_LL.jpg
    1600 x 1200 - 255K
    IMG_20180715_194744135.jpg
    1600 x 1200 - 222K
    IMG_20180120_155008143.jpg
    1600 x 1200 - 264K
    IMG_20180715_194711479.jpg
    1600 x 1200 - 351K
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?