FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ryglowanie drzwi po ruszeniu
  • witam. Rapid '14 Elegance - jak ustawić żeby po ruszeniu samochodem drzwi automatycznie się same ryglowały?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • według instrukcji taką opcję można włączyć tylko zlecając to w ASO
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • no własnie tak - widziałem to w instrukcji.
    Nie da się tego samemu zaprogramować jakoś ? Ktoś coś ?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Podejrzewam, że jak aso moze, to i ty mozesz, tyl;ko musisz sie zaopatrzyc w odpowiedni interfejs podpinany do komputera pokładowego i tam to zaprogramować.

    Z tym, że jak coś spieprzysz, to nie leć z płaczem do ASO.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Dokładnie ,można to zakodować tylko poprzez interfejs.
    Jak będziesz w ASO to podpowiedz im tylko, żeby zaznaczyli też opcję automatycznego odblokowania drzwi po wyjęciu kluczyka. U mnie "zapomnieli"
    i musiałem specjalnie jechać 50 km żeby to włączyli.
  • na OCP w W-wie jest człowiek który to bez problemu może zrobić
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • Wystarczy zaznaczyć bit 3 i 4 w bajcie 0 w sterowniku centralnej elektryki (09).
  • @piotrex wystarczy jak się ma kabelek :-)
  • Dokładnie :)
  • Też planuje się w tym tygodniu wybrać do ASO żeby to włączyli. Ciekawe ile za to policzą.
  • Ja też się do tego przyzwyczaiłem w poprzednim aucie dlatego myślałem, że tutaj będzie to jako standard bądź będzie można ustawić to samemu. Niestety trzeba do ASO podjechać.

    piotrkro daj cynka czy trzeba było płacić :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Podjedźcie lepiej na spota OCP w swojej okolicy, tam każdy z VCDSem włączy to wciągu 1 minuty :)
    Namiary gdzie szukać tej funkcji podałem wcześniej.
  • Zajadę 17.07 w Ergo Arenie w Gdańsku bo jest spot.

    PS. To nie Ty Piotrex też masz ten nick OCP? I mi tam odpisałeś? :-)
  • piotrkro, tak to ja :) Wezmę zatem laptopa.
  • Czy takie gmeranie w kompie jest później widziane w ASO i ewentualnie mogą mieć coś przeciwko? :-)
  • W octavii na gwarancji między innymi wymieniłem sterownik centralnej elektryki, fotele z poduszkami zmieniłem kodowanie trzech sterowników, a przy dwóch naprawach gwarancyjnych w ASO nic nie mówili.

    Ewentualnie kodowanie zawsze można zmienić do stanu fabrycznego - żaden ślad nie zostaje.
  • Byłem się pytać w ASO to powiedzieli, że zrobią to za free pod warunkiem, że kupiłem u nich auto :) Czyli w innym trzeba płacić...
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Ja już olałem ASO. Dzięki Piotrex.
  • Spoko :) Wpadaj do nas częściej.
  • Ja podjechałem do ASO i zrobili za free w 3 minuty. Nie kupowałem auta u nich. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Wydaje mi się, że takie zamykanie drzwi musi być niebezpieczne. W sytuacji wypadku chyba lepiej mieć otwarte drzwi, a przypuszczam, że nie zawsze przy wypadku komputer je odblokuje. Względnie przydałaby się opcja ryglowania tylko tylnych drzwi tam, gdzie siedzą dzieci. 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?