FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ryglowanie drzwi po ruszeniu
  • Ryglowanie tylnych (blokada przed dziećmi - możliwość otwierania tylko od zewnątrz) - to można zrobić mechanicznie. w drzwiach jest miejsce, gdzie się przekręca kluczykiemi gotowe. 

    Co do ryglowania guzikiem. Nie wiem jak jest u innych, ale u mnie jest tak, że po kliknięcu przycisku od ryglowania, drzwi nie można otworzyć od zewnątrz, natomiast od wewnątrz i owszem. U szwagra w octawii jest natomiast tak, że po zaryglowaniu nie można też od wewnątrz otwierac. 
  • U mnie po zaryglowaniu po ruszeniu od wewnątrz można otworzyć. Jest też opcja, ale w przypadku fabrycznego alarmu, że można zamknąć samochód bez monitorowania wnętrza i wtedy nie można otworzyć drzwi ani od zewnątrz ani od wewnątrz
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @Szymek System jest tak zaprojektowany, że w razie awarii drzwi są odryglowane. Tak jak np poduszki wystrzeliwują zaraz po zderzeniu. Opcja jak najbardziej trafna, jeśli Ci się jeszcze nikt nie pakował do auta na skrzyżowaniu żeby coś ukraść to się ciesz :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Co do ryglowania drzwi po ruszeniu to w ASO dzisiaj mi zaśpiewali 100 zł. za taką przyjemność. Podziękowałem.
  • @pawel74787 buhahahah - co to za ASO? To samo w którym kupowałeś auto ?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • @pawel74787 no faktycznie opisujesz same ciekawe rzeczy o tym aso, a to cie zbywaja wiecznym brakiem czasu, nie naprawiaja usterek i jeszcze za wszystko sobie wolaja kase, "zareklamuj" ich na forum skoro tacy sa "profesjonalni"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ten sam dealer, salon inny. ASO mieści się w okolicach Warszawy na Al. Jerozolimskich. Jedno co mogę powiedzieć dobrego, to to że nie zapłaciłem za ten przegląd, bo auto kupione u nich. Wiem że u tego dealera u którego się kupuje auto przegląd jest bezpłatny ale ja byłem w innym ich salonie więc myślałem że... A co do ich braku czasu? Może to kwestia obsługi klienta. Jak zostawiałem auto to obsługiwał mnie taki Pan że odechciało mi się zostawiać auto u nich, ale musiałem. Natomiast przy odbiorze była już wg. mnie profesjonalna obsługa. Myślę że gdybym trafił od razu na tą osobę rano, u której odbierałem auto później to możliwe że większość usterek by zrobili, i może ryglowanie by zrobili za free.
  • A czy ktoś może napisać co mi potrzebne by było abym sam zmienił opcje ryglowania? Posiadam kabel jak w linku http://allegro.pl/interfejs-fiat-alfa-lancia-fiatecuscan-vag-usb-pl-i4530632748.html, ale nie wiem czy się nadaje. Nawet jeszcze nie miałem czasu sprawdzić jakie jest gniazdo, i gdzie się znajduje w skodzie. Nie wiem czy można zamieszczać linki, ups :( Zostało mi to jeszcze po fiacie. Pojęcie też posiadam, tylko nie za bardzo znam się na tych magicznych nazwach :) Proszę o jakieś namiary.

  • Jak się nie myle gniazdo na kabel jest po lewej stronie, gdzieś blisko skrzynki bezpieczników
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @pawel74787 kabel masz ODB II więc powinien się nadać, a jaki masz program? Bo jeżeli ten z aukcji to nie obsłuży Ci Rapida, ponieważ obsługuje modele grupy VAG do 2004 roku.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @pawel74787 - Nie no, teraz (od 2009 mniej więcej) to bez HEX-CANa nie tykaj. Takie VAGi, jak pokazałeś w linku, to działały dziesięć lat temu... Interfejs do takiej zabawy musi obsługiwać CAN i kosztuje ok 100 na Ali, z Chin. Oczywiście w Polsce są one "nielegalne" bo to crackowane klony VCDS Ross-Techa. Oryginał można u nas kupić w Adako, za ~1800zł
    Kablem z twojego allegro być może podejrzysz sobie parę parametrów (prędkość, spalanie, może przebieg z zegarów), ale raczej nic nie zaprogramujesz, chyba, że Rapida ma jeszcze jakiś archaiczny moduł, ale szczerze wątpię...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dzięki "halif' za info. Ale spróbuję, mam jakieś programiki, zobaczymy. No chyba że jeszcze dealer wprowadził hasełko, to będzie problem :(
  • Dobra, dzisiaj posiedziałem nad VCDS i mogę potwierdzić, że możliwe jest zakodowanie:
    - automatyczny unlock drzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjni (co dobrze łączy się z: poniżej)
    - zamykanie drzwi powyżej 15kmh
    - wyłączenie (wkurzającego niemiłosiernie) brzęczyka podczas podłączania telefonu po bluetooth (i to jest największe osiągniecie dzisiaj)
    - wyłączenie ostrzeżenia o niezapięciu pasów
    - dźwiękowe potwierdzenie aktywacji/dezaktywacji auto-alarmu
    - można regulować charakter hamulców hydraulicznych (są profile czuły/sportowy/normalny itd)
    - można dostosować charakter modułu osuszania tarcz hamulcowych (od lekkiego do mocnego)
    - można włączyć klakson bez zapłonu (zrobione)
    - można adaptować algorytm wyświetlania spalania na komputerze (modyfikować procentowo spalanie, aby odpowiadało rzeczywistemu)
    - zmieniać można też czas spryskiwania reflektorów (nie mam xenonów, więc nie sprawdzałem, ale się koduje)
    - można podbijać czułość mikrofonu w dB dla systemów głośnomówiących
    - można zmieniać charakterystykę wspomagania (komfort, automat, dynamiczny, standard) - muszę to sprawdzić, ale kodowanie działa
     - można konfigurować moduł komfortu dla tylnej wycieraczki - zdaje się, że może być sterowana czujnikiem deszczu, lub automatycznie z przednią co jakiś czas... - nie sprawdzałem
    - można włączyć/wyłączyć tzw. kierunkowskazy autostradowe (1, lub 3 mignięcia po przełączeniu dźwignią)

    Niestety cornering na przeciwmgłowych i Coming/Leaving Home nie działają...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Mógłbyś napisać jakiego kabelka używasz i jakiej wersji VCDSa.
  • VAGa 12.12 od naszych skośnych przyjaciół (klon VCDS)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif Dzięki, miałem zamiar taki kupić, ale w opisach tego kabelka nie ma Rapida, ani na Adako, ani na innych stronach. Bałem się więc, że nie będzie go obsługiwał.
  • @halif możesz podać linka lub dokładną nazwę tego klonu aby nie naciąć się a jakiegoś bubla?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Poszło na prv. Generalnie na alie jest trochę takich klonów.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nic do mnie nie doszło... :(
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • halif, możesz mi też podesłać? Część możliwości kodowania jest dość interesująca ;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?