FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak z awaryjnością silnika 1.2 TSI 105KM?
  • Tak. Masz poprawiony łańcuch rozrządu.
  • Mam pytanie do użytkowników 1.2TSI 105KM. Na zimnym silniku przy przyspieszaniu gdy silnik przekroczy 2tys. obrotów słychać u mnie że coś rzęzi. Jak się silnik zagrzeje jest cisza. Czy u kogoś jeszcze coś takiego występuje lub występowało?
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • U mnie nic takiego nie występuje. :) 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Najlepiej podjedź z tym do ASO
  • Właśnie dzisiaj się umówiłem. Jutro zostawiam auto na noc żeby wymarzło a pojutrze mają sprawdzać.
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • odgrzewam kotleta- czy coś więcej wiadomo z tym rzężeniem? Jakie wnioski wyciągnęli spece z Aso?
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  •  Ja usłyszałem w ASO, że to normalne, olej spływa do miski i dopiero po chwili po odpaleniu auta, ciśnienie robi się odpowiednie i smaruje napinacz. Wydaje mi się to tłumaczenie wiarygodne, inne auta z tymi silnikami mają takie same objawy. Jak na razie  od kilku lat nie słychać o awariach TSI.
  • Czyli normalna sprawa, nie ma co się przejmować na zapas. Nic tylko zmieniać olej max co 15kkm i będzie dobrze.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Ja miałem odstawić auto do ASO ale pogoda się zmieniła, zrobiło się ciepło i nic z tego. Potem już zimy nie było. Ale wydaje mi się że ten dźwięk wydawał łańcuch rozrządu w połączeniu z olejem który już swoje przejeździł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • Tzn. ile przejeździł ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • 26tys.

    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • To prawie nic nie przejeździł... Mówię o silniku a nie oleju :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W rodzinie posiadamy Skode fabie 2 z 1.2 TSI z początku 2012 tylko w wersji z 85 konnym silnikiem. Obecny przebieg to 67 tysięcy i jeżeli chodzi o silnik nie dzieje się kompletnie nic. Oleju nie dolewamy. Wszystko robione na czas tzn. Olej co 15 tys, wymienione już ma zaciski bębnów. Teraz po 65 tys wymieniliśmy dodatkowo filtr powietrza, świece i płyn hamulcowy (tak jak w książce serwisowej). Jedyne czego się można czepić w samochodzie to jakość wykonania i złożenia bo naprawiano na gwarancji
    - odprysk chromu na grilu
    - źle spasowane drzwi z tyłu lewe
    - wibrujący zaczep jakichś wtrysków czy przewodów pod maską już nie pamiętam

    Oprócz tego w związku z akcją serwisową wymieniono przewody wysokiego napięcia.

    Ogólnie dobry samochód w naszej ocenie.

    Podobno po 2013 silniki 1.2 tsi zmodernizowano i wyeliminowano niemal wszystkie wady jakich na szczęście nie mieliśmy okazji doáwiadczyć. ;)
  •  Pewnego dnia stało się. Po południu prubowałeł odpalić mojego R i spotkało mnie  
     zdziwienie, na desce wskażników nie zapaliła się żadna kontrolka, przekręcam kluczyk
     silnik zapala i po dwóch sekundach gaśnie i tak kilka razy. Szybki telefon do ASO          
     umawiam wizytę,zamawiam lawetę z asisstans. W ASO okazało się że to imobilaizer daje
     w kość,ciężka praca fachowca przez cztery godziny, sukces, silnik pracuje ale pojawiają
     się błędy w czasie pracy silnika. W następnym dniu pada diagnoza, wymienić regulator
     napięcia oraz akumulator, przebieg 25000km,rocznik 2013.Koszt kilka tysięcy zł.
     Jak to możliwe że w tak młodym aucie ,wystąpiła taka awaria.
     Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
     
  • Mało jeździsz
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witaj @jery... z racji pierwszego postu zapraszam do przywitania tutaj i uzupełnienia stopki... niestety z tego też powodu osobiście pozostanę sceptyczny odnośnie problemu... ale dzięki za info.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja swoim mam przejechane ponad 42000km i na razie żadnych problemów. Oleju nie bierze, bez awarii (jeśli nie liczyć wymiany poduszki pod silnikiem - wada fabryczna w mojej serii).
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • U mnie poleciała cewka zapłonowa, 14400 i samochodzik rzucił palenie. Potrzebna była laweta.
    Rapid SB/1,2CBZB 105 km Ambition Max 15400km
  • często czytam na forum, że wymieniana jest na gwarancji poduszka pod silnikiem (bo to wada fabryczna). Jakie mieliście objawy, z którymi zgłosiliście się do ASO w celu wymiany tej poduszki?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @tomihno szybkie pytanie do Ciebie... czy po wymianie poduszki zauważyłeś inną, głośniejszą pracę silnika, taką bardziej basową (warkot) podczas wciskania pedału przyspieszenia (gazu)?

    @deryl4 u mnie wadliwa poduszka pod skrzynią objawiała się stukaniem, subiektywnie słyszałem to z lewego tyłu, niektórzy z lewego przodu. Dodatkowo wyczuwalny był luz podczas przyspieszania, puszczania gazu, hamowania silnikiem... dodając gaz i hamując, można to było wyczuć, że "coś jest luźne". Możesz to sprawdzić, spróbuj pobujać silnikiem, albo od razu śmigaj do ASO póki masz gwarancję. ps. są trzy poduszki, patrząc od przodu po prawej jest to ta pod skrzynią, po lewej ta pod silnikiem i jeszcze jest trzecia chyba jakaś podłużna nie mam wiedzy od czego.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?