FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Otwieranie szyb
  •  Dlatego Rapid bez tych udogodnień powinien kosztować jakieś 5 tyś. mniej.
  • @deryl4 masz całkowitą rację, nawet niechby kosztował 80 tys. to i tak nikt by Octavii nie kupił.
    @lukasz13 Rapid kosztuje mniej... od Octavii i to sporo ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Otworzyłem wszystkie szyby do oporu i ku mojemu zdziwieniu wszystkie szyby schowały się w drzwiach oprócz lewej tylnej która wystaje około centymetra nad krawędź dolnej uszczelki czy macie coś takiego w swoich rapidkach ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • u mnie wszystkie otwierają się do oporu
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • u mnie wszystkie szyby ładnie się chowają, żadna nie wystaje... 
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • u mnie wszystkie schowane
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • U mnie również
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No to jadymy do ASO
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mnie w serwisie wyjaśnili, dlaczego nie ma domykania szyb (w Fabii miałem). Otóż nie ma założonego czujnika przeciążenia (w Fabii jak podłożyłeś rękę, to szyba się cofała). Czyli musisz trzymać, aby przypadkiem komuś głowy nie przycięło :-)
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • W rapidzie jest taki czujnik skłamali bo nie wiedzieli co powiedzieć ;-) sprawdź na tylnej szybie podłuż coś tylko nie rękę i sam się przekonasz.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W moim  (produkcja końcówka 2013r.) nie ma, wczoraj włożyłem "zeszyt z dokumentami skody" i mało go nie przecięło, w każdym razie szyba się nie cofnęła.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • W żadnym R, w żadnych drzwiach nie ma czujnika. Cezar - czasem łatwo wierzysz w opowiastki różnych "dobrze" poinformowanych. Te czujniki są po to, by dawać sygnał do jednostki komfortu - której też nie ma w R. Zamiast pisać "sprawdź na tylnej szybie podłuż coś tylko nie rękę i sam się przekonasz" - podaj sam co stwierdziłeś i jak się zachował mechanizm opuszczania szyby w Twoim R.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziecko włożyło zabawkę i zanim się zorientowałem szyba sama sie opuściła i nic się nie stało, to może coś innego zainstalowali bo u mnie szyba nie przycieła zabawki tylko cofnęła się, niewiem czemu to zawdzięczam napewno duchy tego nie zrobiły. Nie rozbierałem tego mechanizmu dlatego nie mogę tego inaczej wytłumaczyć jak tym że jest jakieś zabezpieczenie. Choć nie wykluczam że mogę się mylić. Tylko jak wytłumaczyć to że szyba się cofnęła?

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Muszę u siebie to sprawdzić. Czyżby znowu niektóre funkcje zależały od daty prodikcji samochodu?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Fa-scy-nu-ją-ce... :)

    zatem z przodu jest elegancka ucinarka palców (po obu stronach), a tyłu ogranicznik działa i szyba sama się opuszcza po przeszkodzie. Pomyśleli o dzieciach (chyba, że siedzą na przednim siedzeniu pasażera). Kurde, jakie oszczędności. 

    Zgadza się to z instrukcją obsługi, strona 40. 
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tak, ja też tak myślę, że to jest ochrona dla dzieci. Ale faktycznie nie wpadli na pomysł, że czasem z przodu dziecko może siedzieć:-))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Sprawdziłem u siebie, z przodu gilotynka, z tyłu ograniczniki działają
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Czyli jednak nie myliłem się ;-P Tylko dlaczego taka oszczędność w aucie z elektryką na cztery szyby.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • I to jest świetne pytanie! Jak widać do takiego mechanizmu w drzwiach nie musie być obecny pełny moduł komfortu, więc poza przyoszczędzeniem nie widzę żadnych argumentów dla Skody... Normalnie koncern działa jak handlarz od łóżka turystycznego.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  •  Minęło już trochę czasu i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wydaje mi się, że tu nie jest problemem moduł komfortu, w kompie jest możliwość włączenie komfortu szyb, ale drzwi nie są sterowane po CAN-ie i nie dostają żadnego sygnału. Wkleję screen z VCDS-a przy czasie.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?