FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dodatkowe gniazdo / gniazda zapalniczki...
  • PAMIĘTAJ MODYFIKACJE MOGĄ SKUTKOWAĆ UTRATĄ GWARANCJI!!
    Dlatego wszelki przeróbki, modyfikacje robisz na swoją i  TYLKO SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!


    Jako, że temat poruszany wielokrotnie postanowiłem się zmierzyć z nim na zasadzie dołożyć bez inwazyjnie czyli starać się by nie stracić GWARANCJI!! Ale czy tak będzie?

    Gniazdo jest dołożone w miejscu nie widocznym, jest podpięte do oryginalnej instalacji ale tylko konektorem zamiast bezpiecznika czyli można szybko usunąć ew. ślady gdyby się coś działo z elektryką i będziemy jechać do ASO.

    A teraz do dzieła!
    1. Kupujemy:
    - oprawkę bezpiecznika http://p.alejka.pl/i2/p_new/14/05/gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-30-a-32-v-dc-kabel_0_b.jpg
    - konektory żeńskie i męskie standard (bodaj to 6mm)
    - kółka do podłączenia masy
    - gniazdo zapalniczki lub rozgałęźnik (ja użyłem takiego) https://lh3.googleusercontent.com/-C-Aiz87gP-k/U1DHK733YZI/AAAAAAAAm0A/w1rEAtORTwc/w747-h560-no/01b7ea36de3e1db173002ad5342cc4c2fec4736e9b.jpg

    2. Składamy do kupy i wtykamy na swoje miejsce np. tak jak ja..


    3. Wpinamy w miejsce bezpiecznika 40 ub 41 (po zapłonie) konektor męski i podklejamy by trzymało się w miejscu!


    3. Przymocować gniazdo do wzmocnienia pod deską rozdzielczą "trytytką" i przykręcamy oczko od masy do wzocnienia


    4. Wpinamy odbiornik jaki potrzebujemy, wyprowadzamy kabel przy słupku na zewnątrz lub prowadzimy tam gdzie nam potrzeba


    Instalacja łatwa do usunięcia i ponownego montażu w razie "W" - jest zabezpieczona więc też nie niesie jakiegoś zagrożenia. Ja mam bezpiecznik 5A bo tam będzie pracować zasilanie prawdopodobnie do CB które ma się wyłączyć po zgaszeniu silnika...

    Dobrej zabawy!

    Za podpowiedzi dziękuje @jarcen , który podzielił się swoimi pomysłami i przemyśleniami. Mam nadzieję, że się przyda...
  • a masę gdzie podłączyłeś ja za mocno nie widzę gdzie podpiąć.
    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • @GaPa fajny pomysł  - zamówiłem konektor i będę się bawił, bo drażni mnie oryginalne gniazdo zapalniczki które jest cały czas pod napięciem. 
    Mam tylko jedno pytanie :
    - kółka do podłączenia masy jak to wygląda? 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Mam dokładnie tak samo. Chyba najbardziej elegancka opcja. Tylko, że mam wpięte na stałe do +, zamiast po zapłonie... Muszę się wziąć i poprawić, ale polecam. Swoją drogą, @GaPa, bardzo eleganckie wykonanie!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W zasadzie na Auto nadal czekam ale zamierzam założyć drugie gniazdo zapalniczki obok zamontowanego fabrycznego z lewej strony hamulca ręcznego ( w tym miejscu montowany jest przycisk do sprawdzania ciśnienia w oponach), tak mi się to widzi....
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • ok. 
    Poprawcie mnie jeżeli się mylę. 
    Poniżej wklejam foto bezpieczników konkretnie numer 39 i 40 (39 jest zajęty - specjalnie wyciągnięty do zdjęcia, 40 jest pusta.
    Żeby coś tam wpiąć to muszę zamknąć obieg czyli połączyć w 40 styk z góry z dołem. 
    i tak w gnieździe 39 widać, że są tam jakieś styki na bezpiecznik natomiast w 40 nie mam.
    @GaPa czy ty miałeś tak samo?
    Mam wersję elegance, SB 2014 kwiecień.
    bezpieczniki.png
    363 x 488 - 403K
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Są do kupienia takie by-passy dzięki którym można podłączyć dodatkowy obwód bezpośrednio do gniazda bezpiecznika. taki by-pass wpina się w gniazdo bezpiecznika w aucie, posiada on wyprowadzenie zasilnia do tego co zamierzamy podłączyć oraz ma 2 gniazda bezpiecznikowe, pierwsze do zabezpieczenia odbiornika z którego "kradniemy prąd" a drugie do zabezpieczenia odbiornika który "kradnie" prąd.
    w google wystarczy wpisać bezpiecznik samochodowy bypass
    nie zdążyłem tylko sprawdzić czy się zmieści w skrzynkę od Rapida?
  • dzięki @kros
    Wczoraj trafiłem już na coś takiego np. 
    http://allegro.pl/dodatkowy-bezpiecznik-gniazdo-bypass-bajpas-uni-i4737519593.html
    tylko dalej to trochę nie to o co pytałem. O ten styk w 40 gnieździe. 

    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • boto nie byla odpowiedź na Twoje pytanie, tylko alternatywa dla rozwiązania z bezpiecznikiem jakie proponuje autor wątku :) Pozdrawiam!
  • @kros  - dzięki :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Wybaczcie mi odkopanie tematu sprzed kilku miesięcy, ale chciałem podziękować autorowi wątku za pomysł z montażem dodatkowego gniazda zapalniczki pod deską rozdzielczą i przy okazji podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Ostatnio montowałem w moim R dodatkowe gniazdo specjalnie pod montaż nawigacji. Nie mam jakichś specjalnych narzędzi aby wykonywać całą instalację samodzielnie od zera. Dlatego w moim przypadku posłużyłem się gotową instalacją motocyklową firmy Oxford. Koszt zakupu to ok. 70 zł. Zaleta jest taka, że w zasadzie można ją podłączyć "prosto z pudełka" odcinając jedynie zacisk oczkowy na przewodzie prądowym. Ja poszedłem trochę dalej i usunąłem dodatkowy bezpiecznik oraz skróciłem oba przewody połączeniowe i na "+" zamontowałem bypass (gniazdo nr 41) z dwoma bezpiecznikami po 5A. Masa to w zasadzie całe wzmocnienie do którego autor wątku zamontował gniazdo. Przy okazji odnotowałem pewną różnicę, ponieważ w Rapidzie autora we wzmocnieniu nie zauważyłem dwóch otworów o średnicy ok. 7mm, które zaznaczyłem strzałkami na swoim zdjęciu. Jak widać jeden z otworów wykorzystałem do montażu "-".
    20141226_160239.jpg
    800 x 533 - 248K
    20150102_140751.jpg
    600 x 900 - 228K
    20150102_141000.jpg
    900 x 600 - 290K
  • Dziwne , dlaczego nie używacie gniazda USB , gdzie można podłączyć nawigację , kamekę . Ja tak robię , fakt przez ok 20 sek. od otwarcia drzwi nie mogę niczego załączać np. radia , aż (w moim przypadku) kamerka nie zostanie wychwycona przez elektronikę auta i działa . Po wyłączeniu samochodu sama się wyłączy po ok 20 sek. Pozdrawiam 
    Rapid SB I 1.2 TSI 110 KM I MY15 I Style I Szary I 7500km I Żory
  • Pewnie chodzi Ci o port MDI. Ma on nominalnie 500mA wydajności prądowej. Jak popracuje z wyższym obciążeniem, może paść...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mxre2008 - nie każdy Rapid ma na wyposażeniu USB, dlatego trzeba dorobić gniazdo ładowarki.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Sorki :) nie miałem najmniejszego pojecia , że nie każdy rapid ma USB , ale pozdrawiam i życzę powodzenia .
    Rapid SB I 1.2 TSI 110 KM I MY15 I Style I Szary I 7500km I Żory
  • Witam szanowne grono.
    Chcę doposażyć bagażnik w gniazdo zapalniczki żeby można było zasilać lodówkę turystyczną lub kompresor do kół.
    Pytanie moje jest takie: Czy w Rapidach były fabrycznie wyprowadzone kable do dodatkowego gniazda w bagażniku czy trzeba je prowadzić w lewym progu?
    Z góry dziękuję za pomoc.

    <mod> Twój nowy post został przesunięty do istniejącego wątku. Poczytaj, może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W R nie ma wiązki do dodatkowego (nie zamontowanego) gniazda zapalniczki. Przy zakładaniu gniazda, należy samemu dołożyć przewody. Jednym z rozwiązań jest poprowadzenie wiązki z tablicy bezpieczników, pod plastikami, lewym progiem do bagażnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen dzięki za informacje. Czyli na początku marca rusza akcja upgrade instalacji elektrycznej. Robione będzie:
    1- Gniazdo zapalniczki w bagażniku - takie:
    2- Gniazdo USB do zasilania rejestratora zamontowane w podsufitce  - takie:
    https://allegro.pl/oferta/ladowarka-2-x-usb-3-1a-gniazdo-samochodowe-12v-24v-8464600431
    3-4 gniazda USB do telefonu, nawigacji itp w schowku pod panelem klimatyzacji - takie:
    Oczywiście wszystko zabezpieczane bezpiecznikami - takimi:
    Będzie trochę roboty ale warto.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • ad3 ja brałem taki i odrazu mam lekkie zielone podświetlenie tego schowka pod panelem klimy - mam tak(chowałem żeby nie przeszkadzało a kable wypuściłem pod ramką od radia, lekko nadcinając rogi od spodu)
    https://allegro.pl/oferta/usb-qc-3-0-gniazdo-woltomierz-plastik-dotyk-z-10494853530
    57dd007d3a4adc3e266908bba0ff0d.jpeg
    640 x 360 - 57K
  • maro21r fajnie ogarnięte. chcę zrobić podobnie tylko na bocznej ściance z użyciem takiego gniazda:
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • W związku ze zbliżającą się modyfikacją mającą dołożyć dodatkowe gniazda zasilania USB do rejestratora w lusterku potrzebuję zdemontować lampkę z podsufitki nad lusterkiem i imitację schowka na okulary (nie mam schowka). W związku z tym mam pytanie: jak zdemontować tą lampkę i tą imitację schowka na okulary (szukałem na forum i nie znalazłem)?
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?