FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypienie, trzeszczenie przy jeździe przez nierówności i progi
  • UUU widzę że zmartwienia się włączyły, u mnie w 4 lata 3 szt i za każdym razem kończyło się pukiem jak wjeżdżałem i zjeżdżałem na nierówności skręcając w prawo, gwarancja się skończyła 2 miesiące temu, zadzwoniłem i mówię że problem po 12 miesiącach wrócił, zaproponowali ze trzeba wymienić na zmodernizowany stabilizator i trzeba zapłacić ponad 1000 zł oj mają u mnie w......e, wiec uniosłem się i powiedziałem czemu nie wymienili mi na gwarancji, od 2017r jest zalecenie a tu tylko gumki i gumki wymieniali, poprosiłem o ustalenie ceny z partycypacją importera jako dobra wola, minęło kilka dni i CISZA więc dziś doszły do mnie poliuretany czerwone i wymieniam, aby na dłuższy czas uwolnić się od pukania mukania z prawej strony przy skręcie w prawo, pozdrawiam właścicieli ze starym stabem.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ktoś wie czy w nowych Rapidach montowane są poprawione stabilizatory, czy do końca klepano na starych częściach?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Moi znajomi mają nowe Rapidy i są w nich staby nowej generacji, ja sobie odpuściłem po tym jak ASO umilkło i posłuchałem rozsądku jak dowiedziałem się że gdy padną poduszki w nowym stabie to wózek w dół i kupa roboty ze zbieżnością na końcu.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Jak się nie umie robić to kupa roboty, ,podnośnik ,mazakiem oznacza  ułożenia śrób wobec sanek silnika, odkrecasz sanki podpierasz na podnośniki demontujesz drązek i montujesz nowy, max 1,5h roboty. Na geometrii nigdy nie trzeba było poprawiać, ale jak lecisz na pałę to jak sanki przedstawisz w lewo i prawo potem pochylenia się knocą i mimo dobrej zbieżności auto ściąga, dlatego ważne oznaczenie sanek względem nadwozia i śrub względem sanek i zero problemu. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd 
    masz racje ale szary użytkownik jest w d...e i tu ambaras, ja wolę
    wymienić śmiecia co 25-30 tyś (poducha staba)  i żyć bez stresu, pozdrawiam.

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ja też nie dałbym u siebie zamontować tych "poprawionych" stabilizatorów. Wolę co 2 lata wymienić gumkę i mieć spokój. A tutaj nie dość, że ingerują w geometrię, to jeszcze w razie W zostajesz na lodzie...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991
    masz rację

    -----

    Jestem po wymianie puki i skrzypienia ustały, pozostało tylko odnawiać smarowanie poduszek co 2-3 lata po prostu poluzować i wprowadzić smar, ALE pojawił się wydatek, wylały się amortyzatory przednie Made in Poland po 4 latach. (simply clever)
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Maciek _1991 tylko że w nowym stabilizatorze możesz również wymienić tylko gumy;)
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • No to zostać  przy starym stabilizatorze i nie wdawać się w koszta.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Mnie też dopadła, widzę, zmora Rapida(skrzypi jak stara szafa). ASO zamierza, wymienić końcówki drążków stabilizatora. Na szczęście na gwarancji, zobaczymy czy pomoże. 
    Rapid SB | 1.2 105 KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny | 66000 | EL
  • @neka, nie zgodzę się z Tobą. Nowa wersja stabilizatora ma gumy na stałe zespolone z drążkiem. Oczywiście, rzeźbiarze zrobią wszystko, ale wg sztuki wymienia się kompletny drążek, rozwiązanie znane już z m.in. Golfa V.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991
    To że według zaleceń drążek wymienia się kompletny nie znaczy że nie można wymienić  samych gum. 
    Walczyłem z serwisem który chciał tak zrobić bez mojej wiedzy i wygrałem sprawę.  Skoda Polska potwierdziła że istnieje możliwość wymiany samej gumy,  ale wprowadzenie nowej wersji drążka nie było po to aby zastosować takie samo rozwiązanie jak w starej wersji. 

    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • @Maciek_1991 Więc to nie jest druciarstwo i rzeźba tylko stała praktyka serwisów. Wymienia gumy za 200zl wyczyszcza drążek i skazuje cię za nowy 1200zl;)
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Dzisiaj mnie też dopadło. Ryp, skrzyp na śpiących policjantach i większych nierównościach. Słyszę to z prawej strony. Mój aktualny przebieg to trochę ponad 12 tysięcy. Samochód wyprodukowany w październiku 2017 r, ma ciut ponad rok. To jego druga zima. Czy to możliwe, że to już te gumy się odzywają?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mi przy 17 tyś. Na 1 zimie wyszlo
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • U mnie zaczęło się przy około 8 tyś przebiegu. Aktualnie przejechane ciut ponad 10 tyś i skrzypi na potęgę. W przyszłym tygodniu umawiam się na wymianę oleju to powiem aby nasmarowali gumy wymienili czy coś w ten deseń. 
    Rapid LB / 1.0 TSI / MY2018 / Ambition / Srebrny Briliant / Kielce
  • Dzisiaj umówiłem się do ASO na przyszły poniedziałek. Zobaczymy co zrobią.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Prusa najpierw nasmaruja ale to nic nie da,  odrazu jak usłyszysz skupienie znowu , dzwon i ułatwiaj się na stabilizator, ja czekałem 3 tyg a  wytrzymują w Czechach
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • "Prusa", "nasmaruja", "skupienie", "odrazu" "dzwon i ułatwiaj" "wytrzymują w Czechach"
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jak Ci wymienili stabilizator (rozumiem, że na ten nowego typu?) to problemy ustały? Jak długo już od wymiany jeździsz?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?