FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypienie, trzeszczenie przy jeździe przez nierówności i progi
  • Pewnie chodzi Ci o ten wpis:
    Łączniki nigdy nie skrzypiały, skrzypi drążek który obraca się w gumie, wystarczy od środka przełożyć go płutnem jak jest w audi w serii.

    Również jestem zainteresowany tym rozwiązaniem, czy np. można zastosować drążek przeznaczony do Audi (jeśli tak to jaki numer części), bo moja Skodzina tak skrzypi że wstyd brać kogoś na pokład i tłumaczyć, że całkiem nowe auto z tak małym przebiegiem, skrzypi jakby świnie zażynali.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Witam.
    Dziękuję za podlinkowanie dyskusji. Tą akurat czytałem.
    Ale powiem szczerze, że jeszcze gdzieś na tym forum był temat poruszany odnośnie tych "wzmocnionych gum".... szukam dalej.

    witaj w klubie :)
    Ja koniecznie muszę coś z tym zrobić bo jak słyszę ten dźwięk to mnie krew zalewa :((((
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Proponuję poszukać czegoś ze stajni firmy TEDGUM.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Witaj
    glizdziarz 
    Na ich stronie znalazłem te gumy:
    Czy to jest coś lepszego niż Lemfordery i inne ?
    Masz z nimi jakieś doświadczenie?
    A jeszcze pytanie. Czy smarować te tuleje ? Czy montować na sucho ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • W innych autach używałem właśnie takich zamiast Lemforderów i jestem zadowolony. Mnie mechanicy montując gumy smarowali smarem silikonowym CX80.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Kupiłem oryginały za 25 zł sztuka.
    Gumy fabrycznie pokryte są jakimś białym śliskim lepiszczem (jak mydło).
    Dowiedziałem się też że gum stabilizatora się pod żadnym pozorem niczym nie smaruje.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Cześć, też dopadły mnie te skrzypienia,
    kolego lookashECL gdzie dostałeś te gumki?
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Hej, Jesteś pewien, że wskazane przez Ciebie gumy pasują także do Rapidów? W opisie aukcji nie ma o Rapidach mowy. Mama 1.2 TSI 110km 2017
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Kup w ASO
    Rapid SB / 1.2 CBZB 105KM / MY 14 / Style Plus / Biały Candy / 87000 /Łódź
  • Tylko zakup w ASO nie rozwiąże problemu o którym dyskutujemy w tym wątku
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • No nie
    Albo gumy z ASO i wymieniać co jakiś czas,albo stabilizator z gumami na stałe,z nowszych wersji
    Rapid SB / 1.2 CBZB 105KM / MY 14 / Style Plus / Biały Candy / 87000 /Łódź
  • Witam.
    Jestem pewien gdyż na starych gumach są identyczne oznaczenia 6Q0411314R dla stabilizatora 18mm.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mam Rapidkę z 2019 roku i też mi skrzypią gumy na zimnym. Da się to wymienić łatwo?
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?