FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypienie, trzeszczenie przy jeździe przez nierówności i progi
  • 20tys na nowym i eibach -30 + 17 cali i nic
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Panowie jestem po wymianie amortyzatorów, poprzednio gum staba, no cóż to co zobaczyłem po demontażu oryginalnych amortyzatorów poduch i łożysk po prostu się załamałem, poduchy wygięte, łożyska prawy rdza a lewy smar z rdzą, amortyzator lewy jedną ręką wciśniesz bez siły prawy ledwo robił za dwóch, powinienem to spakować i pieprznąć to w ASO i zje..ć jak psów co sprzedają Polakom, po wymianie jest  sztywny nie nurkuje, życzę wam aby u was tak to szybko nie wystąpiło, jestem po 50-tce i nie walę buta w gaz, przepraszam za literówki itp, zapłaciłem 870zł za wszystko.

    -----

    Panowie jak się sprawują stabilizatory poprawione, bo u mnie kościół, ale i tak zdam relację jak się to sprawdza w eksploatacji, pozdrawiam zainteresowanych.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • 20tys na sportowym zawiasów i nic
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Wczoraj byłem w serwisie na gwarancji w związku ze skrzypieniem, nie bawili się w smarowanie - od razu wymienili stabilizator. Od razy  cisza, nawet na największych progach zwalniających.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Czy po wymianie stabilizatorow na stare oczywiscie skrzypiebie wrocilo, jest na to gwarancja po naprawie powiedzmy rok? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj byłem w serwisie. Podobno oczyścili i przesmarowali (gumy?) i ma nie trzeszczeć. Pewnie do najbliższych mrozów, ale w razie czego będę apelował -:)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mi też smarowali i po pół roku zaczęło głucho popukiwać jak skręcałem w prawo najeżdżając na nierówności, olali mnie więc pojechałem do innego ASO w trójmieście i bez laski no i rok spokoju a dziś od 2 tygodni poliuretan wraz z amorkami kpt. zobaczymy.
    Oj dobrze że nie doszło u mnie do wymiany na zmodernizowany stabilizator a miało być tak pięknie a tu już niusy.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ostatnie gdzieś przeczytałem, ale nie pamiętam gdzie, że skrzypieć też mogą poduszki skrzyni biegów lub silnika. Czu to prawda?
  • Przy poduszkach nie ma bardzo co skrzypieć. Tu dochodzi do uderzeń, co kierowca odbiera też jako odgłosy uderzeń.
    Skrzypią najczęściej stare gumowe obejmy drążka, uderzenia pochodzą od mocowania silnika - poduszek.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czyli mogą to być też poduszki silnika?
  • Poduszki silnika nie powodują skrzypienia przy przejeżdżaniu przez nierówności.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • U mnie 64tys i skrzypi z przodu jak stare łóżko od kilku dni. Jakie koszty są usuniecia wymiany tego? 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Gumy stabilizatora do wymiany albo poczekać aż zrobi się ciepło i skrzypienie ustąpi 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • U mnie to samo , gumy stabilizatora wymienione, i cisza nastała. 230 zł za całość w ASO Gall Wrocław. W załączniku zrzut z cenami.  Pozostałe rzeczy to już coś innego niż gumy. 
    PS. nie wiedziałem, że liczą za wymont / zamont kół :D, no dobrze, że nie ma opcji wymont / zamont kołpaki.
    Przechwytywanie.JPG
    1251 x 408 - 98K
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Odgrzeję kotleta:) u mnie skrzypi dalej po wymianie:

    - gum wahaczy
    - gum stabilizatora
    - kpl amortyzatorów

    Czy jak napsikam WD40 w te gumy na stabilizatrorze to pomoże na chwilę chociaż czy tylko sobie zaszkodzę bo stabilizator będzie "tańczył" :D
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • u mnie skrzypi guma po przejeździe przez próg. Dwa razy tamtej zimy był w ASO. Za pierwszym razem nic nie stwierdzili, a za drugim też nic nie stwierdzili ale przesmarowali gumy stabilizatora. Powiedzieli mi, że mam poprawioną wersję stabilizatora i nie powinno być takiej usterki. Sprawę zgłosiłem do Importera (czekam już ponad 14 dni na odpowiedź) oraz zgłosiłem w ASO i czekam na telefon od nich w związku z tym, że 3 raz przyjadę i nie chciałbym usłyszeć, że nic nie stwierdzili.
    Rapid LB I 1.0 110KM I 2019 I Elegance I czarny magic I 45000km I Bieruń
  • U mnie też kiedyś tam wymieniali (chyba) skrzypiące gumy i jakiś czas było ok. Od jakiegoś czasu, dość już długo, znowu poskrzypuje ale to olewam, bo w porównaniu z byłym Paskiem B5 to jest to znośne. W tamtym odgłos był taki, jak bym prosiaka zarzynał. Serio. Ludzie się oglądali z przerażeniem a potem ze współczuciem...
    Tak, że tu nie jest tak źle.
    Przypadków jest tyle, że wniosek jest jeden: TTTM.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W nowszych rocznikach - nie ma już samodzielnych gum do stabilizatora. Na linii montują stabilizatory z zawulkanizowanymi elementami gumowymi. 
    Zastanawiam się, czy to nie który z amorków. Niektóre przy przejeździe nierówności czy hamowaniu (podczas ściskania czy rozciągania) potrafią wydawać ciekawe odgłosy. Czy to nie jest trop?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Do MY17 zamówiłem poliuretany (wedle vin) oraz nowe łączniki stabilizatora (Lemforder). Przez zimę jeszcze zostają stare. Na wiosnę nowy komplet :) 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • @lookashECL 14:19

    Witam.
    Jakiś czas temu samodzielnie wymieniłem gumy drążka stabilizatora. Zmontowałem polecane gumy Lemfordera.
    Nie minął rok, zrobił się chłodniej .... i znów zaczęło się piszczenie i skrzypienie na śpiących policjantach.
    Kiedyś
    tu na tym forum wyczytałem info od któregoś z kolegów (na prawdę nie
    pamiętam w jakim wątku było to poruszane i kto to napisał), że dobre
    efekty dają gumy (prawdopodobnie od Audi), które mają dodatkową wkładkę
    płócienną. I to właśnie to gumy są idealne do Rapida i nie powodują tych
    nieprzyjemnych efektów dźwiękowych.
    Szukam i szukam w forumowej wyszukiwarce ale nic takiego nie mogę namierzyć :(
    Czy ktoś pamięta tego posta albo osobę którą to napisała?
    Chciałbym wymienić swoje gumy na te "wkładką płócienną". A może już ktoś taki zabieg robił i ma oznaczenie kodowe tych gum?

    Proszę o pomoc w tym temacie.

    ===================
    <m> Poczytaj ten wątek od początku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?