FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wybór ubezpieczenia w Skodzie
  • Witam. Nie wiem jak jest u Was w salonach Skody, ale umnie zaproponowali mi ubezpieczenie samochodu w firmie Allianz lub Hestia. Macie może już jakieś doświadczenianz tymi firmami? Którą z tych dwóch byście polecili. Chciałbym zaznaczyć, że cena ubezpieczenia jest taka sama.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Bierz Alianz dają pełen pakiet w Hestii, nie.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Osobiscie polecam Alianz .
  • Ja mam w znanym dawnym polskim monopoliście na P   :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • U mnie do wyboru były: PZU, Concordia i Hestia.
    Wybrałem tę ostatnią.
  • A mi w salonie(jeszcze nie kupiłem) zaproponowano poprostu 1590zł bez wzgledu na wersje i cene końcową (dziwne troche). Pani stwierdziła że mają pakiet w "sztywnej" cenie na rapida tylko nie wiem jaka ubezpieczalnia..
  • A jakich ubezpieczycieli Ci zaproponowała?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • właśnie że nie wiem jaki ubezpieczyciel i sam nie zapytałem bo byłem głownie zainteresowany cena auta oraz warunkami leasingu :)

  • Ja miałem do wyboru Hestie, PZU i Alianz. Najlepszą ofertę miały PZU i Alianz. Wybrałem Alianz bo nie było limitu km w asisstans. Cena 1590 taka sama dla wszystkich.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja dostałem ofertę allianz lub hestia za 1590 (sopot, lellek). Zaznaczono mi kilka drobnych różnic w ofercie wybrałem Hestię. Tak naprawdę, żeby porównać dane ubezpieczenie należałoby poświęcić wiele godzin na analizę OWU, więc w praktyce nie ma to większego sensu. Można co najwyżej porównać najważniejsze parametry (co może być mylące, bo mogę być one w konkretnej sytuacji znacząco zmodyfikowane przez regualcję OWU). Cieszę, że za to, bo uważam, że 1590 z wartością z faktury plus ubezpieczeniem zniżek to bardzo dobra oferta. PZU, Allianz i Hestia w praktyce działają na podobnym poziomie obsługi. Jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania to i tak bardzo często trzeba pozywać, że otrzymać 100% należnych świadczeń. Pozdr.
  •   Promocyjna oferta ubezpieczenia w Skodzie za 1590, jest na prawdę najlepsza i nie warto szukać gdzie indziej, nawet jak ma się największe zniżki. Ja ubezpieczając auto na drugi rok zapłaciłem 2050 zl. przy utracie wartości 8000 tysięcy.
  • Powiedzcie czy zamawialiście AUTOALARM do swoich autek, bo nie wiem czy maja być dwa zabezpieczenia czy jedno. Jak na to zapatrywał się Wasz ubezpieczyciel
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Słyszałem że powyżej 100 tysięcy potrzebne jest 2 zabezpieczenie. Ja w swoim nie posiadam, jednak jeżeli tobie to wystarczy powiem Ci że jest fabrycznie montowany tzw. odstraszacz (przy lewych dzwiach masz tam taką czerwoną lampkę, która miga jak masz zamknięty samochód) i wygląda to faktycznie jakby samochód miał alutoalarm, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @bemakr autoalarm jest zabezpieczeniem dodatkowym, podstawowe to immobiliser. Autoalarm ma chronić wnętrze auta a nie samo auto, taka przynajmniej jest "filozofia" Skody.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zgadzam się z lukasz 13. Jestem właśnie po finalizacji ubezpieczenia na drugi rok, z pronocyjnej oferty ubezpieczeniowej i zapłaciłem w Allianz 1669 PLN przy utracie wartiści 8000 PLN
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Witam, czy ktoś słyszał o tym, że przy ubezpieczeniu wliczonym w cenę w przypadku kredytu 50/50 może być tak, ze w przypadku zdarzenia, nie wypłaca się odszkodowania tylko pomniejszana jest kwota zobowiązania (kredytu do spłacenia). Więc naprawiamy za swoje, a kredyt zmniejsza się? Podobno tak jest, bo to bank jest właścicielem polisy.
    Ark
  • Co masz napisane na polisie i dowodzie że właścicielem jesteteś ty czy bank dotyczy to tak samo innych dokumentów, jeśli jesteś właścicielem auta to ty dostajesz wiadomość co dalej.
    1.Przeważnie jest tak ze bank informuje ciebie przy szkodzie całkowitej ile jesteś im krewny wpłacasz to do banku reszta zostaje tobie. Dokładnie wczytaj sie w umowę.
    2.Jeśli masz  AC to samochód wstawiasz do serwisu i na nich cedujesz wszystkie papierkowe sprawy. Nic nie płacisz.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • a czy te pakiety mają osobne ubezpieczenie na szyby?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • z tego co wiem to nie ma w pakiecie, trzeba dokupic koszt chyba 50zl
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ja mam z Alianz i szyby były osobno, nie pamiętam ile to kosztowało, możliwe, że 50 zł
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mają oddzielne pakiety, ale też są w pakietach wpisane w calość ubezpieczenia AC zależy od ubezpieczyciela czy też od "z plusem" lub jak kto woli "z gwiazdką" i to dawało dodatkowo ubezpieczenia szyb, fotelika, opon lub bagażu.
    W pakietach dilerskich raczej jest to wliczone, jesli nie zapewne będziesz musiał dopłacić jak krisr77 napisał jakieś 50zł
    Dopytaj o lawetę niektórzy daja ograniczenia nawet w promieniu do 20 kilometrów musisz martwić się sam.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?