FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Check engine - jaka przyczyna?
  • Witam. Mam pytanie. Wracałem z nad morza i zatankowałem paliwo na stacji Orlen (zawsze tankuje Circle). Zmierzam do tego, że na początku trasy zapaliła mi się kontrolka "Check Engine". Na szczęście zero innych objawów i dojechałem spokojnie do domu. Odpalałem i gasiłem kilka razy i kontrolka dalej świeci. Ktoś ma pomysł  co to może być?
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Sprawdzić vcds czy został ślad po błędzie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Zawsze zostaje, tę kontrolkę może generować ok 200 różnego rodzaju błędów które mają wpływ na sterowanie silnikiem. W EA211 najczęściej jak się pojawiła dotyczyła sondy lambda, ale jak pisałem moze być wszystko, bez diagnostyki to wróżenie z fusów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • dzisiaj popoludniu kontrolka zgasła
  • No ale problem się nie rozwiązał, jedz do kogoś żeby ci sczytał błąd - będziesz mądrzejszy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wcześniej czy później się pojawi. Samo się nie naprawi. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @sebano87 poszło pw do Ciebie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Na razie daje sobie spokój. Liczę, że to możne trefne paliwo. Przez ostatni tydzień zrobiłem w tydzień ponad 1500 km i może gdzieś trefne paliwo się trafiło.
  • Hmm lepiej jednak to sprawdzic. Tez kiedys check engine zignorowalem i pozniej silnik mi przeszedl w tryb awaryjny ;) 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 111 000, Ingolstadt
  • Trefne paliwo to inna praca silnika, przestawienie zapłonu, mniejsza moc. Teraz większość paliw jest b.dobrej jakości, od 1994 jeżdżę i nigdy nie miałem z tym problemu, że coś było spowodowane jakością paliwa, bardziej że paliwo zamarzło. Zgaśnięcie kontrolki oznacza błąd sporadyczny, co oznacza najczęściej: albo zły stan mieszanki za bogata, za uboga lub zły skład spalin. Najczęściej pomagała aktualizacja softu (dotyczy ea211 do 2016) lub wymiana sondy.

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

Ostatnie wiadomości:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?