FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Check engine - jaka przyczyna?
  • Witam. Mam pytanie. Wracałem z nad morza i zatankowałem paliwo na stacji Orlen (zawsze tankuje Circle). Zmierzam do tego, że na początku trasy zapaliła mi się kontrolka "Check Engine". Na szczęście zero innych objawów i dojechałem spokojnie do domu. Odpalałem i gasiłem kilka razy i kontrolka dalej świeci. Ktoś ma pomysł  co to może być?
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Sprawdzić vcds czy został ślad po błędzie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Zawsze zostaje, tę kontrolkę może generować ok 200 różnego rodzaju błędów które mają wpływ na sterowanie silnikiem. W EA211 najczęściej jak się pojawiła dotyczyła sondy lambda, ale jak pisałem moze być wszystko, bez diagnostyki to wróżenie z fusów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • dzisiaj popoludniu kontrolka zgasła
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • No ale problem się nie rozwiązał, jedz do kogoś żeby ci sczytał błąd - będziesz mądrzejszy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wcześniej czy później się pojawi. Samo się nie naprawi. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @sebano87 poszło pw do Ciebie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Na razie daje sobie spokój. Liczę, że to możne trefne paliwo. Przez ostatni tydzień zrobiłem w tydzień ponad 1500 km i może gdzieś trefne paliwo się trafiło.
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Hmm lepiej jednak to sprawdzic. Tez kiedys check engine zignorowalem i pozniej silnik mi przeszedl w tryb awaryjny ;) 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Trefne paliwo to inna praca silnika, przestawienie zapłonu, mniejsza moc. Teraz większość paliw jest b.dobrej jakości, od 1994 jeżdżę i nigdy nie miałem z tym problemu, że coś było spowodowane jakością paliwa, bardziej że paliwo zamarzło. Zgaśnięcie kontrolki oznacza błąd sporadyczny, co oznacza najczęściej: albo zły stan mieszanki za bogata, za uboga lub zły skład spalin. Najczęściej pomagała aktualizacja softu (dotyczy ea211 do 2016) lub wymiana sondy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam
    Mam problem z szarpaniem na zimnym silniku, po rozgrzaniu od 70 st problem zanika. Pali się check engine (wypadanie zapłonu na 3 cylindrach). Auto po świeżym przeglądzie, wymiana świec i wtrysków gazowych na szare fabryczne.
    Mam możliwość sprawdzenia różnych parametrów w komputerze, gdyż mam wtyczkę i mogę się z nim połączyć. Co radzicie na początek?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ostatnio check zapalił mi się z tego powodu, że nie było masy na lewej żarówce pozycyjnej z przodu. Tak pokazał podpięty komputer (zestaw uniwersalny Bosch). Dziwna rzecz no ale to VAG więc z drugiej strony. Kolega mechanik mówił, że z powodów (duperelnych) zapalenia się kontrolki check engine co ostatnio potwierdzili jak byłem na serwisie (Skoda Zimny).
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • @Glizdziarz to teraz zgłupiałem rzeczywiście ostatnio miałem komunikaty spalona żarówka przód lewy a potem przód prawy. Oczywiście były sprawne. Tylko kod błędów mi wyskakuje wypadanie zapłonu więc chyba nie to. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Wczoraj skasowałem błędy za pomocą iCar II, niestety ta wtyczka z Rapidem za bardzo nie chce współpracować, otóż przy odczytywaniu błędów się zawiesza, wyskoczył mi tylko jeden błąd P2187, potem zwiech. Próbowałem inne aplikację.  jeszcze gorzej.Zatem, lepiej jak pojadę mechanika i podepnę do konkretnego kompa. Potem zabiorę się za jaką kolwiek wymianę. Dzisiaj jeszcze zrobię dla pewności 50km na PB, może coś może być z mapą silnika.

    Tak się zastanawiam w Rapidzie sa dwie sondy lambda, przed i za katalizatorem? 

    Wczorajszy rozruch po pracy.
    https://youtu.be/pBFYZc2snaQ
    Przy dojechaniu do skrzyżowania, nagle obroty spadły do 500!, wykulalem się na drogę, przy mocnym gazie doszło do tys, zero mocy, po 3 sekundach i sprzęgle, odzyskał moc, poszarpał trochę, rozgrzał się bardzo szybko po ok 1km i usterka znikła 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Z tą kontrolką check to dziwna sprawa. Kiedyś córka jechała i ni z gruchy ni z pietruch wyskoczyła. Parę minut wcześniej tankowała benzynę na dobrej stacji. Po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika i powtórnym odpaleniu zgasła. Po 30km znów się pojawiła i po zgaszeniu i odpaleniu silnika nadal była. Dopiero po poklikaniu klawiszami klimy, ESP i wszystkimi innymi kontrolka check zniknęła. Ponad pół roku było spokój aż do sytuacji z tą żarówką.
    Nie ogarniam tego.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • dobrze, że mam cbzb. jak mi się zapali to przynajmniej będę pewny że łańcuch mi przeskoczył
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Pół roku temu po zapaleniu się lampki pojechałem do ASO i stwierdzili padnięcie sondy lambda, którą wymienili.
    Niewiele przejechałem (jak to emeryt) i znowu zapaliła mi się Check Engine.
    Wiem, że przyczyn może być kilkaset, ale może być to znowu to samo. I teraz: pojadę do ASO, to mnie skasują za podłączenie do komputera, a potem stwierdzą, że to nie sonda,  a nawet, jak sonda, to nie podlega gwarancji, bo nie przed, a za katalizatorem i takie tam blebleble
    W związku z tym mam pytanie: jako starszy już pan za mądre są dla mnie te całe VSDSy, kabelki i takie tam, ale mniej skomplikowany przyrząd typu Tester diagnostyczny potrafię jeszcze obsłużyć ;) (nie śmiejcie się).
    Taki tester to   jakiś prosty błąd odczyta  i inspekcję skasuje.
    Kodowania nie przeprowadzi, bo za to nie mam zamiaru się brać, a i umiejętności i wiedzy  nie staje.
    Kosztuje toto ~300zł> 

    Może coś podpowiecie? Doradzicie, co kupić?


    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • W obiegły piątek zapaliła mi się kontrolka check jak zjechałem z ronda. Stanąłem na poboczu, zgasiłem silnik, odpaliłem a ona dalej była. Silnik chodził prawidłowo, nic się nie działo i tak przejechałem około 120km. Po powrocie do domu podjechałem na myjnię opłukać auto z błota (białe). Po opłukaniu (sama woda bez mycia) odpaliłem Rapidkę i kontrolka check engine zniknęła. Czyżby auto miało czujnik brudu?
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Czujnik brudu? I kontrolka silnika tak masz rację jest czujnik pod siedzeniem kierowcy który widzi  że jeździ się brudnym autem. A tak na serio to co ma piernik do wiatraka? Jeśli świeci check to znaczy że jest jakiś problem z silnikiem trzeba podpiąć kompa i odczytać błędy.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Nie no to był żart oczywiście. Po podpięciu do komputera okazało się, że to nieprawidłowy skład mieszanki czy zbyt uboga mieszanka, coś takiego kolega mi powiedział. Po zatankowaniu lepszej benzyny i skasowaniu błędu jak na razie spokój. Zobaczymy co będzie tym razem i kiedy.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Ja wyczyściłem przepustnice, zalałem środek do czyszczenia wtrysków, szarpanie ustało. Check zgasł, wstrzymam się z zakupem sondy w takim razie. Może to i lepiej bo teraz kpl opony letnich kupuję, dunlop od nowości zaczęły mi pękać.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?