FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  •   Jak się ma sprawdzonego mechaniora to ASO jest zbędnym wydatkie :) ale niestety dopiero po gwarancji.
  • Witam,mam pytanie do kolegów,czy jak zażądam stałej obecności przy swoim samochodzie podczas wykonywania czynności serwisanta ASO podczas pierwszego planowanego przeglądu po 2 latach będzie to naruszaniem ich własnego regulaminu,czy mam prawo do takiej kontroli bez jakichkolwiek póżniejszych konsekwencji w postaci chociażby zawyżonego rachunku za przeprowadzony przegląd.
    Proszę o wszelkie uwagi na ten temat - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ja mam znajomego co od 16 lat pracuje jako główny mechanik w ASO VW, zajmuje sie rwmontami silników, skrzyń biegów. Robię u niego prywatnie samochody VAG, mam zawsze zrobione ze sztuką, na ori częściach i za 1/3 ceny
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @andrew61k, nie mają obowiązku Cię wpuścić na halę serwisową - zgodnie z przepisami BHP nie masz prawa tam przebywać i z reguły serwisy, ktore nie chcą wpuszczać klientów, właśnie na to sie powołują. Są też takie ASO, które wpuszczają klientów  i nie robią problemów. Wszystko zależy jak trafisz. Są też serwisy, które mają przeszklona ścianę i też Cię nie wpuszczą.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzięki @yunior,też tak myślałem,że może to być uwarunkowane chociażby względami bezpieczeństwa klienta.Podczas pierwszego przeglądu mojego poprzedniego samochodu w salonie RENAULT była możliwość zobaczenia czynności przeprowadzonych przez serwis ASO zza dużej szyby okna oddzielającego salon z autami od pomieszczenia serwisowania samochodów i była to fajna sprawa.
    Zastanawiam się czy warto pojechać na taki przegląd po 2 -letnim okresie użytkowania samochodu,jeżeli nic się nie dzieje złego z autem od nowości,a zakres czynności kontrolnych jakie robią serwisanci mogę wykonać sam we własnym zakresie,nawet z wymianą własnego oleju i filtra.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ja serwisuje/ serwisowaniem wszystkie swoje Skody poniewaz: serwis w Skodzie nie jest drogi, ciągłość serwisu skutkuje innym podejście po gwarancji w razie W ( przetestowane na własnej skórze ) a nigdy nie wiesz co sie moze zdarzyć, nie tracę czasu na niesłownych  mechaników, jadę na godzinę, czeka mechanik, robi , płace wyjeżdżam, przy odsprzedaży za samochód z pełna historia serwisowa i przebiegiem do potwierdzenia weźmiemy wiecej, mamy caly czas pełna gwarancje na blachę itd. 
    Szkoda, ze jeste z Rybnika bo z chęcią poleciłbym ci swoje ASO w ktorym mozna stac przy samochodzie, ceny nie sa wygórowane, jakosc i podejście do klienta jest OK. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Sorry yunior81, ale to trochę brzmi jak reklama w telewizji :)
  • @lukasz13, no widzisz, jak ja się tu marnuje ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pakiet przeglądów 4 lata/60000km
    Może ktoś miał taki pakiet przeglądów i przejeżdżał do 15000km rocznie i może powiedzieć ile praktycznie jest tych przeglądów i co wchodzi w ich zakres. Chodzi mi o silnik benzynowy TSI, bez instalacji LPG.
    Z tego co liczę:
    1. Wymiana oleju, filtra oleju, korka (30000km/2 lata lub wg wskazań komputera)
    2. Wymiana filtra kabinowego (30000km/2 lata)
    3. Wymiana płynu hamulcowego (30000km/1 rok)
    4. Wymiana oleju, filtra,oleju, korka, chyba także wymieniane są świece zapłonowe (kolejne 30000/2 lata), rozumiem że te wymiany liczone są jakby do 60000km i 4 lat i łapią się one w cenie przeglądu
    Jeszcze coś jest między tym, o czymś zapomniałem?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Ad. 3 - pierwsza wymiana płynu hamulcowego - jest (przynajmniej w starszych rocznikach) po 3 latach eksploatacji, następne są co 2 lata (czyli po 5, 7, 9, ...).
    Ad. 4 - wymiana świec zapłonowych co 60 tkm lub po 4 latach. 
    Oczywiście to są standardy Skody. Jak jest po gwarancji, to każdy robi wg swojego uznania czy potrzeby.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ad.2 - Ja filtr wymieniłem we własnym zakresie po 3 latach i ASO nie przypominało o wymianie
    ad.3  - płyn wymieniałem na przeglądzie 3-letnim przy przebiegu 43 kkm.
    ad.4 - minął 3 rok i nie wymieniałem świec. ASO też nie sugerowało wymiany.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam
    Powoli zbliża sie u mnie termin 1 przeglądu (po 2 latach )
    Stan na liczniku jest mniej wiece taki jak na załączonym obrazku (moze ze 2 dni mniej).
    W związku  z tym (oraz w związku z pewna rozmowa z moim ASO) mam pare pytań :):
    1. czy to prawda ze posiadając pakiet przeglądów nie można sie umówić na wizytę w sobotę ? (ze podobno jak jest pakiet to robią zdjęcie licznika wysyłają do VW Leasing Polska i oni musza to zatwierdzić a w sobotę nie pracują....)
    2.  czy to prawda ze wg takich wskaz jak na obrazku będę musiał 2 razy sie pofatygować do ASO bo różnica miedzy przeglądem a wymiana olejowa jest większa niz 5 dni... ? (wiem brzmi to absurdalnie ale taki info otrzymałem w ASO)
    3. czy na 1 przeglądzie sprawdzają wycieraczki ? i czy jak sprawdzają to wymieniają bezwarunkowo czy mogę sie ze tak powiem na to nie zgodzić. bo moje juz trochę mażą i mam zamiar je wymienić niedługo ale jak mi ASO wsadzi swoje  optifity za 120 to wole sobie za 80 kupic wcześniej Boshe czy jakies Valeo i sam wymienić.
    4. chciałbym żeby mój rachunek za ten przegląd wyniósł 0,0  (w końcu niby sa darmowe) co jeszcze mogą chcieć mi wcisnąć (czytałem o jakimś czyszczeniu tarcz ?)
    licznik.jpg
    3264 x 1836 - 3M
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Mialem niedawno 1 przeglad za free i:
    1. Nic o tym nie wiem
    2. Moje wskazania to byla roznica 30 dni, pojechalem jeden raz i wszystko bylo ok, bezproblemowo
    3. Moje wycieraczki zdychaja juz od lata, nawet jesli je sprawdzali to nic nie sugerowali na sile, zero tematu
    4. Cena wyniosla rowne 0,00 o tarczach wspomnial mechanik gdy stalem przy aucie, stwierdzil ze nie podobaja mu sie ze tak rdzewieja no i na tym przeglad sie zakonczyl
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @krisr77
    Ad. 1. Pierwsze słyszę
    Ad. 2. Ja odebrałem auto 02.02.2015, wymianę oleju (którą nakazał komputer) robiłem przy 22000 km 26.02.2016, czyli troszkę ponad rok, ale mogłem połączyć to od razu z przeglądem, pomimo że doradca radził mi żebym dojeździł te 8000 km, ale nie chciało mi się 2 razy jeździć. Czyli nawet roczna różnica nie jest (a przynajmniej nie powinna być) problemem. Nawet doradca niejako się szczycił, że Skoda jest jedną z nielicznych marek, gdzie można bez problemu połączyć przegląd z wymianą oleju nawet przy dużej różnicy hehe.
    Ad. 3. Przy przyjęciu samochodu na przegląd doradca zapytał tylko czy wymieniamy pióra, ale powiedziałem że te są jeszcze ok i tyle na ten temat. Ale to chyba standardowe pytanie, tak samo jak o uzupełnienie płynu do spryskiwaczy i mycie po przeglądzie.
    Ad. 4. Sam przegląd wyniósł faktycznie 0,00, tylko zapłaciłem za użyczenie Fabii, bo potrzebowałem pilnie samochodu i 120 zł za odgrzybienie klimy, czego żałuję i nigdy więcej się nie skuszę, bo kupię granat za 30 zł i będzie to samo. Nawet mam obiekcje co do wykonania tej usługi, bo zazwyczaj zostaje jakiś zapach preparatu, a tu nic nie czułem, no chyba że mają jakiś bezwonny. Niby z klimy nie śmierdzi, ale po akcji z uszczelką tylnej wycieraczki opisaną w innym poście już nic mnie nie zaskoczy. O czyszczeniu tarcz nikt mi nic nie mówił.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ad.1 Wydaje mi się, że większość salonów pracuje od 10-14 w soboty ale nie wiem czy serwisy też wtedy pracują. Popytaj w innych serwisach koło Ciebie. Z resztą co to za różnica czy weźmiesz w sobotę rano czy w piątek po południu.
    Brak Skody
  • @madstah, sprzedaż może i tak, ale serwisy na ogół pracują od 7 do 15, więc przegląd da radę ogarnąć bez problemu, o ile nie wyjdzie grubsza sprawa, albo nie ma części.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W sobote zazwyczaj jakis uczen siedzi ktory nic nie kuma, jak to kiedys mi powiedzial serwisant w sobote to jest raczej dyzur niz sprawny serwis wiec tez zaproponowal przyjazd w tygodniu. Ale to oczywiscie nie wszedzie musi byc tak samo
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Miałem przegląd po 3 latach i według wykazu:
    wymiana płynu hamulcowego-  88,80 zł
    mechanizm sprzęgła odpowietrzanie -  59,20 zł
    przegląd Long Life bez wym. oleju -148 zł
    płyn hamulcowy- 43,70 zł
    Normalia  - 12 zł ( nie wiem co to, jest jako materiał)
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Nie za wiele pozycji jak na przegląd po 3 latach?
    Masz jeszcze R na gwarancji czy już przegląd po gwarancji?
    Nie odebrałeś tego jako naciągnięcie klienta? Jak ceny tak ilość pozycji do zapłacenia.
    U mnie po 3 latach był przegląd z wymianą płynu hamulcowego. Płyn był firmowy. Nie zapłaciłem całej setki. Z wpisem i pieczątką do papierowej księgi pojazdu i z informacją o dalszej gwarancji mobilności pojazdu.
    Masz rozpisaną pozycję przegląd LL ? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wypisałem te czynności płatne ,a przegląd LL mam rozpisany.Po gwarancji to było.
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?