FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Widzę że z 5W-30 przerzucili się na 0W-30
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam! w czerwcu szykuje mi się drugi obowiązkowy przegląd R 1,2 TSI (przy przebiegu 39 tyś). Czy Koledzy, którzy ostatnio też mieli taką "przyjemność"  mogliby mnie poinformować w jakich granicach oscylują ceny takiej usługi (bez zakupu własnych materiałów)? Pozdrawiam
  • jak maja sie przeglady te niby darmowe ze skody 4 lata/60 tys ?Wygladaja tak samo jak te platne normalnie ?? 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Tak samo wygląda. Serwis fakturę wystawia VW -owi, tak mi powiedzieli w serwisie - byłem na darmowym przeglądzie po 2 latach miesiąc temu. Oczywiście najlepsze było w przypadku filtra powietrza - wymiana po 60 tys - bardzo dobre.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Filtr powietrza po 60 tkm to standard VW/Skoda. Nie ma się co dziwić. 
    Natomiast każdy może (tak jak z wcześniejszą wymianą oleju i filtra oleju) wymienić wcześniej filtr powietrza we własnym zakresie. To już każdy może przeprowadzić wg swojego uznania, wg rodzaju tras i środowiska, w jakim się porusza.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jestem po pierwszym przeglądzie (2 lata, 30k km).
    Wrzucam otrzymane "po" kwity: skan czynności, jakieś tajemnicze poświadczenie (do czego?) i fragment FV dla zobrazowania kosztów.
    Materiały
    > olej, filtry: oleju, powietrza i kabinowy - własne;
    > śruba i uszczelka oleju oraz pióra wycieraczek przednich - ASO.

    ASO: Krotoski Szczecin, Struga
    2017-06-30 1przegląd Lista_1.JPG
    577 x 860 - 215K
    2017-06-30 1przegląd Lista_2.JPG
    567 x 387 - 99K
    2017-06-30 1przegląd Poświadczenie.JPG
    782 x 775 - 105K
    2017-06-30 1przegląd FV.JPG
    1164 x 827 - 265K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To nie miałeś pakietu darmowych przegladow?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie. Nie opłaca się.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A co ma sie opłacać jak był za darmo z kazda Skodą?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Masz mnie za półgłówka?
    Jak by był za free, to bym miał...
    :/
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To nie dawali do kazdej skody ? 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Zalezy w jakim czasie, darmowe przeglady to akcja pronocyjna, nie wszyscy sie na to zalapali, zwlaszcza wczesniejsze roczniki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Zbliża się przegląd (4 lata, 56 kkm).
    ASO Kraków Jasnogórska - wymiana świece (4x100 zł)+ filtr powietrza (90 zł) + robocizna 300 zł. Łącznie 790 zł
    ASO Wieliczka - wymiana świec+filtr kabinowy - 720 zł. Jak dostarczę swoje części to 560 zł
    Świece w sklepie NGK 97153 IZFRP7 - cena 40 zł

    Jaki filtr powietrza zaleca skoda jako zamiennik?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam, Koledzy mam takie pytanie a nie chcę zakładać osobnego tematu:
    Po 2 latach przy przebiegu 24 000 km samochód wyświetlił stosowny komunikat więc odbyłem wizytę w serwisie. Wykonano pierwszy przegląd, wymianę oleju itp.
    Pan z serwisu poinformował mnie że następny PRZEGLĄD jest już za rok lub za kolejne 30000 km.
    Dlaczego wprowadzono taką zmianę? Fabrycznie było 30 000 / 2 lata dla przeglądu i tak samo wymiana oleju co było widoczne także w nowym SWING'u w odpowiednim menu.
    Teraz mam:
    Przegląd za:
    30 000 km lub 365 dni;
    Wymiana oleju za:
    30 000 km lub 730 dni.
    Czy teraz już zawsze musze u nich się meldować co roku ?
    Dotychczas po cichu sam co 15 000 wymieniałem olej i taki miałem zamiar a do ASO jechałem po 2 latach na OFICJALNĄ robotę.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Reguła 30000 / max 2 lata dotyczy wyłącznie wymiany oleju.
    Masz prawidłowo.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czyli teraz co roku (bo rocznie zrobię max 12 000) "muszę stawić" się na przegląd na którym będzie także wymiana oleju tak?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Wystarczy zajrzeć na 5 stronę i przeczytać jeszcze raz całe zestawienie.
    Wymiana oleju LL 2 lata/30 tkm to nie jest stricte 2 lata i 30 tkm.
    Wymiana oleju jest do 2 lat, wg wskazań kompa. Przy małym przebiegu najpóźniej po 24 miesiącach (jak komp wg przebiegu nie upomni się wcześniej).
    Kolejne czynności serwisowe - to są czynności niezależne. Jedną ścieżką leci czas/przebieg do wymiany oleju, drugą ścieżką są pozostałe czynności typu wym. płynu hamulcowego, świec, stosownych filtrów, ...
    Jak niedawno miałeś wymianę oleju - to od tego momentu zaczyna biec "nowy" czas dla wymiany oleju - do 2 lat lub do 30 tkm wg kompa (co nastąpi wcześniej).
    Pewne czynności można połączyć i wykonać przy jednej wizycie w serwisie.
    To wszystko dot. zachowania gwar. (do 2/4 lat) lub mobilności samochodu.
    Jak niektóre czynności zostaną wykonane po za ASO - to nie ma gwarancji czy mobilności, ale to nie oznacza, że R nie może jeździć.
    Dużo zależy również od nastawienia kierowcy co do okresu wymiany oleju. Czy zostaje na LL do 2 lat - czy zmienia olej co roku. Przy rocznych wymianach - tym bardziej można łączyć serwis oleju z pozostałymi czynnościami obsługi samochodu w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W trzecim roku jedziesz na obowiazkowy przeglad do serwisu a na wymiane oleju mozesz jechać gdziekolwiek lub sam wymienić (najlepiej z oryginalnym filtrem z ASO), nikt ci nie bedzie kazał tego robić w aso, ważne zeby nie zmieniać inspekcji, okresów miedzyobsługowych.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Po trzecim roku nie ma przeglądu ...
    Jest tylko wymiana płynu hamulcowego. Takie są zalecenia Skody. Jak serwis jest "cwany" - to jest w stanie wcisnąć inne czynności, których nie ma potrzeby przeprowadzenia, ale za które sobie kasują. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen pierwsza wizyta w aso u mnie była przy 2 latach i teraz przegląd mam za rok więc jest przegląd po 3 roku jednak. 

    Po drugie w Twoim poście na 5 stronie napisałeś ze pierwszy przegląd po 2 latach/30 000 a każdy następny co rok/30 000 km więc dlaczego mówisz ze po 3 roku nie ma przeglądu ? 

    Wymiana oleju mnie nie interesuje bo robie sam częściej niż podaje LL.


    Moje pytanie brzmi:

    Czy jak kupiłem nowe auto RM2016 to pierwszy PRZEGLĄD mam po 2 latach a każdy kolejny już co rok?  i czy przegląd zawiera wymianę oleju z filtrem ?



    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?