FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • hmm skoro co roku, to co przeglądają po kolejnym roku ?? czy światła działają ? bo nie bardzo rozumiem przeglądu gdy nie wymieniam oleju ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Na stronie piątej tego wątku http://rapidklub.pl/discussion/188/skoda-rapid-spis-czynno%C5%9Bci-serwisowych-przy-pierwszym-i-drug... jest opis czynności serwisowych dla poszczególnych "lat" i przebiegu Rapida. Warto zapoznać się z nim, można sobie zrobić "swój" grafik wg silnika i przebiegu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no właśnie trudno tutaj coś dobrać bo w zeszłym roku miałem zrobioną wymianę oleju oraz przegląd na 30 tys. (nawet tak dziś potwierdzono mi telefonicznie w ASO), więc czemu pojawił się komunikat o kolejnym przeglądzie teraz nie wiedzą nawet w ASO - gdzie osobno mam przegląd olejowy we wskazaniach komputera za rok. Każą podjechać i sprawdzą czemu tak komputer pokazuje choć telefonicznie niby stwierdzili że być może to  komputer wskazał teraz ten czas że trzeba przyjechać na przegląd tylko jaki OLEJOWY po roku ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 Pewnie ASO źle skasowało komputer, tez tak miałem.
  • byłem w ASO, stwierdził wpierw kierownik serwisu, że tylko Rapid tak ma "dziwnie" ustawione przeglądy i w sumie to trzeba by zrobić, na moje pytanie co dokładnie - odp = no tak ogólnie sprawdzić :) ja na to czy trzeba faktycznie to robić bo przecież w zeszłym roku był i olej i ogólny przegląd, bo chwili namysłu stwierdził, że może mi to skasować aby wpis przeglądu był zgodny z wpisem przeglądu olejowego i tak ZROBIŁ :) czyli kolejna wielka ściema Skody aby wyciągać pieniądze
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Dzisiaj Rapidek przeszedł przegląd trzyletni+ pierwszy przeglada rejestracyjny. Wymieniony był tylko plyn hamulcowy ( 1 litr firmy TRW dostarczyłem sam). ASO pobrało opłatę 294,57 z czego 99 zł to przegląd rejestracyjny. Fitr pyłkowy wymieniłem sobie sam.
    Za 77 dni czeka mnie wymiana oleju+ filtra.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mała uwaga: do R wchodzi ok. 1,15 l płynu hamulcowego.
    Jak za wymianę płynu (po 3 latach) serwis wziął 195 zł - to to czyste zdzierstwo. Za wymianę płynu ham. wraz z płynem - zapłaciłem 80 zł, w serwisie, gdzie kupiłem samochód. Mam tam zniżkę na materiały i robociznę - ale nawet 20 % zniżka - to nie jak u Ciebie ...
    Serwis nie chciał połączyć wymiany płynu z wymianą oleju?
    Z tego co wiem, jest tolerancja do 90 dni przy obowiązkowych serwisach. 
    Chodzi tylko o to, że przy jednym terminie - załatwiasz więcej.
    Ale może tak chciałeś?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 195 zl to koszt przeglądu połączony z wymianą płynu hamulcowego. Inaczej nie da się tego zrobić. Przegląd robiłem w Skoda Porsche w Krakowie, ale dzwoniłem tez do InterAuto Kocmyrzowska i Auto Luzar Group w Wieliczce i ceny jeszcze wyższe.
    W Wieliczce nie ma możliwości dostarczenia swojego płynu hamulcowego, bo oni mają automat do wymiany
    A co chodzi o olej to sam chciałem to rozdzielić na dwa etapy. Olej miałem wymieniać co 30 kkm, ale że 90%  przebiegu robię w Krakowie to komputer nakazuje mi zmieniać olej częściej.
    Skoro LongLife wytrzymuje 30 kkm to powinienem wymienić go przy przebiegu 60 kkm , a komputer sugeruje zmianę przy przebiegu 46 kkm.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przegląd po 3 latach - to (tylko !) wymiana płynu hamulcowego. Nic więcej nie wchodzi w zakres czynności obsługowych przy wymianie płynu ham. Stąd moje zaskoczenie podaną przez Ciebie ceną. Chyba że jeszcze dodatkowo coś robili.
    Pozostałe kwestie - oczywiście są na miejscu. Przy wykorzystaniu sam. głównie w mieście - jego "komputerowy" zakres 30 tkm szybko zmniejsza się.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, piszesz cyt." Przegląd po 3 latach - to (tylko !) wymiana płynu hamulcowego".
    Należy rozróżnić dwie rzecze: jedna to przegląd a druga to wymiana płynu hamulcowego.
    Sama wymiana płynu w ASO kosztuje do 100 zł - sama usługa z materiałem. Nie ma takiej mozliwości, że jedzie się na przegląd ( czyli sprawdzenie auta ) a wymieniają tylko płyn i nazywa się to kolokwialnie przeglądem. Jeżeli @amiskiew zapłacił za przegląd z wymianą płynu tylko 195 zł to jest to normalna, dobra cena.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 - spokojnie - tylko powołałem się na tekst kol. amiskiew. Wystarczy przeczytać jego powyższy wpis.
    Co do kontroli po 3 latach - to chodzi o faktycznie wymianę płynu hamulcowego (ze strony Skody). W tej kwestii warto jeszcze poczekać na dalsze info. Daj wypowiedzieć się jeszcze
    kol. amiskiew. Jak przeczytasz dalej - pisałem czy jeszcze dodatkowo coś nie robili.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No własnie @amisiek napisał bardzo konkretnie odnośnie przeglądu, co ile i dlaczego ? Dlatego nie rozumiem twoich wpisów ale OK ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zrobili gwarancyjny przegląd samochodu + wymiana płynu hamulcowego + mycie samochodu. Nic więcej.
    Osobno zamówiłem przegląd rejestracyjny za 99 zł.
    Jercen zacytuję twój wpis z czerwca 2015
    Po 3 latach lub po 60 000 km a następnie co 2 lata/60 000 km:
    Oświetlenie wewnętrzne: kontrola
    Kontrola korozji
    Wycieraczki i spryskiwacze: kontrola
    Kontrola (ew. wyczyszczenie) komór oddzielających i otworów do wypuszczenia wody
    Zamek pokrywy silnika: przesmarować
    Reflektory: kontrola ustawienia
    Pasek alternatora: kontrola stanu
    Układ chłodzenia: kontrola
    Komora silnika z góry: kontrola
    Komora silnika z dołu: kontrola
    Przednia i tylna oś: kontrola
    Układ wydechowy: kontrola
    Warstwa ochronna podwozia: kontrola
    i prawdopodobnie za to biorą tą kasę.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A co wchodziło w 'gwarancyjny przegląd samochodu"?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - mam nadzieje ze zrobili to co wyżej zacytowałem.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  •   Widziałem nie raz te śmieszne kontrole przy przeglądach.Lista 20 pozycji które można zrobić w 5 minut, a kasują jak za zboże.Po gwarancji nie zobaczą mnie w ASO.
  • @lukasz13 - przypuszczam, że większość z forumowiczów, po gwarancji będzie omijało ASO szerokim łukiem. Po pierwsze ze względu na cenę, a po drugie za "fachowość" mechaników.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • W ASO Skoda serwisuje swoje auta od 2010 r. Były to nowe i używane samochody  powiem szczerze, ze do póki nie spadnie poziom serwisu i obecne ceny nie wzrosną, będe serwisował. Nie wiem jak w innych serwisach wyglada sprawa cen i poziomu obsługi, podejścia do klienta itd ale ja na razie nie narzekam. 
    Kiedys kupując octavię pojechałem do znajomego mechanika na wymianę kompletu tarcz i klocków. Po ok 1000 km zaczęło sie lekkie bicie po zgłoszeniu tego faktu usłyszałem ze wszystko musi sie dotrzeć, ze tttm a wystarczyło wziąć miernik zegarowy i stwierdzić, ze jedna tarcza na przedniej osi ma bicie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Fakt, że dużo zależy od serwisu, ale moje doświadczenia z ASO są raczej kiepskie.
    Serwisowałem Lagunę w Renault Lisowski i tu większych zastrzeżeń nie mam. Ale serwisowanie Kia w Kia Patecki i Kia Filipowicz czy Rapida w Skoda InterAuto Kocmyrzowska to jedna wielka porażka. Mechanicy to głównie wymieniacze z wielkimi problemami, żeby zdiagnozować usterkę. Obecnie przeniosłem sie do Skoda Porsche i jest ok.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam niestety już auto po gwarancji i omijam ASO szerokim łukiem zgodnie z zasadą powyżej:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?