FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • No to jak to w końcu jest z tym kasowaniem okresów. Kasuje tylko wskazanie czy też zmienia na te 15.000 ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • A nie tak jak masz pierwotnie ustawione?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zmienia, miałem okres zmienny,a po skasowania wskoczło mi 15kkm.
  • Dzisiaj dzwoniłem do Emidy w Krakowie. Przegląd przy 2 latach/30 tys km, bez wymiany oleju (miałem robiona wcześniej) koszt 111 zł + tylko filtr kabinowy. Cena filtra w ASO 86 zł, w sklepie 45 zł. Pytałem o filtr powietrza to powiedzieli, że przy takim przebiegu nie potrzeba wymieniać
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tak. Dla lpg filtr powietrza i świece zapłonowe co 30 tys. Bez lpg co 60.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @lukasz13  jak zmieniają na 15kkm to może bym sie skusił :)
    przy tym pakiecie przeglądów nie ma napisanej liczby przeglądów tylko ze wg wskazania komputera.
    jakby bylo co 15km to byłbym jeden przegląd i wymianę oleju do przodu :)
    ale to ryzykowna gra :)....

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 lukaszowi chodzilo o to ze komputer po pierwszym przegladzie zmienia okres sam na 15kkm i rok. Bo ponieważ w trzecim roku według instrukcji powinieneś zmienić płyn hamulcowy i pewnie komputer jest tak zaprogramowany by zawezwal cie na ten przegląd bez wymiany oleju, a inspekcja olejowa pewnie sie nie zmieni 30/2 lata.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • U mnie wypada pierwsza wymiana oleju coś po około 22 tyś wd. wskazań na desce. mam pakiet przeglądów basic. Czy ten pakiet pokrywa cały koszt tej wymiany oleju?? 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Tak powinien pokryć, i to Ty wybierasz czy leją long lifa, czy 2 razy zwykły, tak mi to tłumaczyli.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • OK, dzięki
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • 60 tys km: Olej z filtrem, filtr powietrza, kabinowy(samodzielna wymiana dla mnie 20 sekund), filtr fazy lotnej, ciekłej, uwaga po modyfikacji zaworu lpg są takie dwa filtry jeden bialy drugi czarny, co prawda dublują się nie potrzebnie, ale niech będą. Wymiana świec zapłonowych. Robocizna, materiał mój poza drugim filtrem lpg za 15zl, bez wymiany kabinowego, 363zl.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja mam Rapida 1,2 TSI 77kW - 105KM. Robiłem w grudniu 2015 pierwszy przegląd po 2 latach. Na liczniku miałem przejechane 21 000 km. W serwisie w Gdańsku krzyczeli 1100 - 1200 zł. Jak się wie co trzeba zrobić to proponuje omijać serwisy z daleka. Pracują tam głównie uczniowie na praktykach, a ceny maja z kosmosu. Najlepiej mieć jakiś sprawdzony warsztat. Ja od lat naprawiam w Carmanie. Jest tam stała załoga doświadczonych mechaników. Za wymianę oleju, filtra oleju, filtra powietrza, filtra kabinowego i ogólne sprawdzenie sprawności zapłaciłem 80 zł. Olej z najwyższej półki Castrol Edge 5W40 4 L LongLife kupiłem w sklepie internetowym - 139 zł z dostawą do domu. Wszystkie trzy filtry z górnej półki  kupiłem w hurtowni Intercar - w sumie dałem 157 zł. Tak więc cały przegląd kosztował mnie 376 zł. Teraz na wiosnę jakę na przegląd klimatyzacji z odgrzybianiem i uzupełnianiem czynnika też do Carmana - robią to za 200 zł.
    Rapid LB/1.2 TSI 77kW/105KM/rok 2013/Ambition/Gdańsk
  • Olej Castrol z górnej półki ;) dobre.....
    80 zł za wymianę filtrów, rzeczywiście tanio a co w tej cenie sprawdzili i czy stałeś przy samochodzie podczas sprawdzania ?

    ps. kupując u forumowych sprzedawców mozna kupić olej i filtry ( z górnej półki ) jeszcze taniej .
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No taki olej poleca Skoda:) Tak stałem przy samochodzie cały czas. Sprawdzili mi jeszcze stan pozostałych płynów - hamulcowy, chłodniczy oraz czy nie ma uszkodzeń na powłoce lakierniczej, szybach, kontrola klocków hamulcowych i zawieszenia, oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Na końcu przywiesili nawet zawieszkę w silniku z kolejnym terminem wymiany oleju.
    Z tego co wyczytałem i co "niby" robią przy tym przeglądzie w serwisie nie zrobili kontroli: opon, ciśnienia w oponach, koła zapasowego, sygnału dźwiękowego, płynu w spryskiwaczu, jazdy próbnej i wyzerowania licznika. No, ale to można sobie zrobić samemu bez problemu. Nie ma co za dużo wymagać za 80 zł.
    Rapid LB/1.2 TSI 77kW/105KM/rok 2013/Ambition/Gdańsk
  • Ale uzupełnienie czynnika to chyba będzie więcej kosztowało bo my mamy ten lepszy czynnik - czyli dziesięć razy droższy. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Dlaczego? Normalny r134. Mi po roku ubyło ok 100g!!! Czynnika. Zgłosiłem, szumiący kompresor po rozgrzaniu. Uzupełnili w ramach gwarancji. Co prawda szumiało od nowości i można podejrzewać że fabryka oszczędza. Po uzupełnieniu czynnika jak ręką odjął.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam pytanko, mam pakiet Basic i za tydzień jadę na pierwszy przegląd, czy w tym pakiecie zawiera się filtr kabiny? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dwie strony wcześniej jest zestawienie wszystkich prac i czynności przy przeglądach. W swoich dokumentach powinieneś mieć spis czynności wykonywanych w ramach swojego pakietu.
    Najczęściej filtr kabinowy i jego wymiana jest do zapłacenia z ręki. Jeszcze korzystniejsza wersja (dla potrafiących i chcących) to samodzielny zakup filtra i jego wymiana. Podobno niektórzy to robią w niecałe pół minuty :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wiem, bo już raz wymieniałem, ale zleciłem też odgrzybienie klimy i jestem ciekaw jak to jest z filtrem :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja wymieniłem 7 razy, z czego ok 10-12 otwierałem. Bardzo proste i łatwe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?