FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • 3/4 tego to bzdurne oczywistości - "sprawdzić wzrokowo". I za to 800 zł. Uwielbiam to. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • wieszają zawieszkę reklamowa na lusterko w srodku samochodu która jeszcze musisz sam zdjąć i wyrzucić
  • zawieszka: info o przeglądzie, czynnościach wykonanych, nazwisko mechanika i test-drivera, przebieg. no i oczywiście zaproszenie do dalszej współpracy ew. inna reklama i podziękowanie za współpracę. takie zawieszki miałem zawsze w oplu. w skodziance jak dotąd nic.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • W Skodzie też dostałem taką zawieszkę, a to ich wzrokowe sprawdzanie jest warte góra 100 zł :)
  • Po przeglądzie przy 30 tys. po skasowaniu licznika nie mam już dwóch opcji jak "przegląd" i "wymiana oleju", jest już tylko sam przegląd, czy u was też to tak wygląda?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie tak jest fabrycznie i nie wiem dlaczego ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @dodan u mnie po wymianie oleju też był tylko jeden licznik (przed wymiana były dwa), dopiero po przejechaniu ponad 1000km pojawił się licznik do wymiany oleju. komputer musi sobie obliczyć i wymagane jest do tego pokonanie kilku km;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel jestem już 1500 km po przeglądzie i niestety cały czas jest tylko jeden licznik:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ja już dokładnie nie pamiętam, ale ja też dość długo czekałem, wydaje mi się, że było to więcej niż 1500 km, nawet byłem z tym w serwisie bo myślałem, że coś źle ustawili. Musiałem pokazywać im zdjęcia jak to wyglądało wcześniej, oni konsultowali to z Czechami i powiedzieli, że muszę czekać. Czekałem i po zrobieniu dłużej trasy około 400 km drugi licznik się pojawił.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Bo może się pokrywają to jest jeden
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • nie jak się pokrywają i tak są dwa, na początku, po odebraniu samochodu, pokrywały się i były dwa. są dwa, nawet gdy się pokrywają. po wymianie oleju licznik związany z wymianą oleju znika (jest zerowany) i pojawia się dopiero jak komputer ma wystarczającą ilość danych do jego obliczenia
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel wielkie dzięki za info, będę czekał w takim razie.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jakie są czynności na 45 tysięcy km?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja autem jeżdżę od 28 listopada 2014 r. mam już prawie 11000 km i nadal mam tylko jedno wskazanie. Jest ktoś kto to wytłumaczy ? Kiedy pojawi mi się informacja kiedy mam olej wymienić. Wg. danych z informacji o przeglądzie wynika na chwilę obecną, że mam zrobić przegląd przy 25 - 26 tys. km. Może rzeczywiście to się pokrywa ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk odpowiedź jest banalnie prosta, masz od nowości jedno wskazanie (tak jak ja)... to co Ci wyskakuje, czyli przegląd za tyle i tyle, tyczy się oleju... a przegląd jest stały (2lata/30kkm)... dlaczego tak jest, nie wiem
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam,czy ktoś z kolegów na forum może mi odpowiedzieć na pytanie - Kiedy na wyświetlaczu MAXI DOT ukaże mi się okres/czas do pierwszego przeglądu,obecnie nadal mam po wyszukaniu i naciśnięciu tej opcji tylko same kreski,zarówno przy KM jak i przy DNI ?
    Proszę o informację i dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k U mnie od dnia zakupu była podana liczba km i dni. Podobno musi to ustawić serwis, nie jest to ustawiane w fabryce po przecież nie wiedzą którego dnia ktoś kupi i odbierze samochód z salonu;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Przejechałem już 2000 km od przeglądu, jutro sprawdzę czy pojawiły się dwa wskazania, ale mam jakieś podejrzenie, że ciągle będzie jedno:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • koniec swiata z tymi wskazaniami, nie możesz jezdzic bo ci sie samochód rozpadnie :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,kolega @konwel twierdzi,ze powinien to ustawić serwis,rozumiem,ze chodzi o serwis ASO salonu Skody,gdzie odbieramy samochód,to dlaczego tego nie zrobił podczas przeglądu samochodu po przyjeżdzie z fabryki,a przed oddaniem go w ręce kupującego ?,czyżby zapomnieli,a może nie jest to potrzebne na wyświetlaczu,tylko wystarczy pilnować przebiegu kilometrów do 30 000 lub okresu zbliżania się 2 lat.
    Pozdrawiam !!!

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?