FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Akurat w tym serwisie czyszczenie bębnów co 30 tys. to standard (w F2 robili to co drugi przegląd). Faktem jest, że u znajomych w innych ASO Skoda tego nie robią. Odpuścić sobie?
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Teoretyczne pytanie... czy przy I przeglądzie musimy wymienić olej... załóżmy, że robimy 16kkm rocznie, przy zmiennym okresie obsługowym QI6, komputer pooblicza sobie i zasugeruje wymianę oleju po 24kkm i 18 miesięcy... to co w takiej sytuacji? wizyta w ASO i wymiana oleju przy 24kkm, a po 6 miesiącach jak będzie 30kkm jedziemy na I przegląd, czy po prostu wszystko hurtem przy tych 24kkm. Instrukcja sugeruje przegląd po 2 latach lub po 30kkm, można go zrobić wcześniej?
    ps. mam przegląd za free, pod warunkiem, że zmieszczę się w określonym terminie... ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przegląd możesz zrobić wcześniej. To co pokazuje komputer to są czasy/kilometry nieprzekraczanie do przeglądu lub wymiany oleju.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Mi w skodzie powiedzieli że około 28 tys jak zrobię to że mogę przyjechać. I że mam się kierować wskazaniem komputera, że on będzie pamiętał za mnie. Wiec jeżeli wyskoczy Ci komunikat o serwisie więc jedziesz i powinni Ci zrobić. W końcu to oni ustawiają w komputerze samochodu kiedy serwisy i przy jakim przebiegu. 
  • Czy ma ktoś może wykaz czynności serwisowych, co wymieniają przy jakich kilometrach, mam pakiet basic do 3lat, 30kkm, i zastanawiam się czy nie jechać dopiero w 2 i 3 roku, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • ale to chyba nie zalezy od Ciebie ??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • przysługują mi 2 wizyty, i to chyba ode mnie zależy kiedy pojade, czy w 1 i 2 roku, czy 1 i 3, czy 2 i 3, bo w planie było żeby pojechać 2 i 3 roku, a po roku wymieniec olej na własny koszt, ale nie sam już nie wiem, dużo osób z tego co czytam postanawia wymienieć po 30kkm, a ja jak na razie zrobiłem 6 tysięcy, a samochód odebrałem w marcu, więc nie wiem czy jest sens robić to po roku, skoro nawet 10kkm nie będę miec przjechane, cieżka decyzja :) PS: dzisiaj wymieniłem pasek od alternatora, widziałem też fabię III, i powiem tak, jak podniosłem maskę, to aż byłem zdziwiony, bo mocno lekka była, aż za chyba, ogólnie radio fajnie wygląda, przednie światła też okej, w środku jak u nas w rapidach, tylko mniej miejsca, i te nowe podłokietniki, chyba są mniej miększe niż te u nas, (chodzi o te stare), 

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Przysługują ci 2 wizyty wedle wskazan komputera.
    PS. nawet nie do konca 2 wizyty tylko wizyty co okreslony czas lub przebieg przez 3 czy 4 lata
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Chyba sie mylisz, skoro ten pakiet jest wazny na okres 3 lat pod warunkiem, ze nie przekrocze 30kkm
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • wg Skody
    Pakiet przeglądów to opłacone wcześniej obowiązkowe przeglądy (robocizna, oryginalne części i materiały eksploatacyjne zgodne z planem serwisowym) przez pierwsze 3 lub 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 120 000 km.
    Plan serwisowy :QI6
    Przeglądy – stały okres przeglądów – pierwszy do 30 tys. km lub do 2 lat eksploatacji, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok
    Wymiana oleju – zmienny okres wymiany – min. co 15 tys. km lub 1 rok, max. co 30 tys. km lub 2 lata
    Tak licząc wg realnie liczac to będziesz miał 1 przegląd  i jedna wymianę olejowa (w 2 roku lub przy przebiegu pewnie około 25 tys km)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Będę próbował robić przegląd w 2 roku z wymianą olejową, jak i kolejną wymiane oleju za rok, zobaczymy czy wyjdzie :) pozdrawiam i dzięki za odpowiedz
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • pojawił mi się komunikat o wymianie oleju (mam dedykowaną instalację LPG). czy na tej wizycie wymienią tylko olej, czy będzie to cały przegląd?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @hatchet, a jaki przebieg?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • przepraszam, zapomniałem podać: pierwszy serwis w ASO, przy 15,000 km
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • No to wychodzi że tylko zmiana oleju
    Tak na marginesie, jeżeli jest podane że wymiana oleju to okres zmienny, to jak są fabrycznie ustawione komputery, na 15, czy 30 tys?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • 30
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A mogę poprosić ASO żeby tylko wymianę oleju przestawili mi na 15?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • o ile nie masz tych promocyjnych pakietow przegladow to tak
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No mam, to znaczy że jeżeli już zmieniać, to można za 4 lata? Rozumiem, że na wymianę oleju mogę sobie jechać po 15 i zapłacę z własnej kieszeni?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • do końca nie znam argumentacji ale taka dostałem odpowiedz od serwisu bo tez sie o to pytałem
    tak na chłopski rozum - przy standardowych 30 tys będziesz mial darmowe 2 przeglądy, przy 15 (co rok) - 4. wiec po prostu to im sie nie opłaca.  
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?