FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid i bezowe wnetrze/tapicerka - jak dbac ??
  • Panowie, jak nic nieoczekiwanego sie nie zdarzy w przyszłym tygodniu zamawiam  auto. Moj wybór padł na kolor braz topaz i elegance w wersji z bezowa tapicerka i wnętrzem. (tak naprawdę to zony wybór - nie chce słyszeć o zadnym innym połączeniu a z zona sie nie dyskutuje)

    Do posiadaczy takiego wnętrza pytanie - Jak o to dbacie o siedzenia np ?? podobno mocno brudzą sie np od dżinsów ??.
    mysle juz za wczasu o poszukaniu i kupieniu jakiegos pokrowcowa albo jeszcze lepiej mat na siedzenia (cos w stylu tych koralikowych czy grzewczych ale nie takie mocno oldskulowe :) tylko zwyczajne materialowe)

    Druga sprawa - dzrwi tez sa bezowe - tutaj mam pomysl zeby je jakos okleic na dole folia transparentną.

    Co o tym myslicie ? 


    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Super kolor jest po to by nim się cieszyć. Jeśli siedzenia czy boczki częściowo przykryjesz - to stracisz urok koloru i frajdę dla oka. Nie mam takiej jasnej tapicerki - ale nie potrzebuję żadnych pokrowców. Utrzymanie czystości też mam w normie.
    Z drugiej strony - dla kogo tak chcesz "oszczędzać" tapicerkę? - dla drugiego właściciela za 6 - 10 lat? Ciesz się tym co masz/będziesz miał, a ewentualne problemy rozwiążesz sam p.pom. środków do czyszczenia tapicerki, a za 2 - 3 lata skorzystasz z profesjonalnego mycia wnętrza.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zgadzam się z jercenem... dla kogo oszczędzać tapicerkę.. ok czasami się zabrudzi - trzeba wyczyścić. Ale kupując jasną tapicerkę, żeby ładnie wyglądała (bo wygląda) i potem ją zasłaniać (pokrowcami, matami), chyba trochę mija się z celem.

    Pomijając już temat tapicerki, i kontunuując wątek jercena żeby dbać o auto dla "drugiego właściciela" to idealnie byłboby wejść na poziom - kupuje się auto za 60 tyś. jeździ 3-4lata (aż sie skonczy grawarancja), sprzedaje za ok 30 tyś (ok, tracąc dużo na wartości itp.) i dokłada odłożone przez 4 lata 30tyś zł i znów wyjeżdza nowym samochodem z salonu :) i ma się znów ten komfort że jak coś się spierniczy to Cie to nic nie interesuje...
  • Kris, znajdź sobie dobrą pralnię tapicerki. W Łodzi mógłbym ci polecić firmę, która pierze do skutku. Czyli np. robią 7-8 sesji płukania po praniu. Aż woda będzie lecieć czysta. Nie baw się w pralnie, które myją w parę godzin. Mając taką tapicerkę musisz kalkulować raz do roku, w okresie ciepłym, że odstawiasz auto do profesjonalnej pralni na 1-3 dni.
    Wcześniej miałem Audi z jasnym beżem, więc znam ból, ale wnętrz było piękne...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • no dobra jak nie maty to moze jakis dobry impregnat ? i srodek do czyszczenia zeby na biezaco reagowac ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Uważam ze mata to dobry sposob, ja tak zamierzam robić. Argument ze po co dbac o tapicerke ( dla drugiego wlasciciela) jest troche dziwny, nie wiem jak kto ale ja nie specjalnie lubie jezdzic w brudnym aucie. Auto bedzie sie miało kilka lat wiec kwestia gustu jezdzic przez ten cały czas w uświnionym samochodzie. Do tego problem jest jak sam kolega @krisr77 napisał głównie z jeansami i tylko wtedy warto bardziej zwrócic uwage na powstałe zabrudzenia zwyczajnie od samego siedzenia i potu, bo ten brud piekielnie cieżko schodzi, wiec mata od czasu do czasu to nie jakaś uciążliwość. Co do reszty jasnych elementów to pewnie trzeba bedzie troche uwazac no i detergenty co jakis czas.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • a najlepiej to i impregnat i dobry srodek (pianka) w schowku w aucie zeby na swiezo usuwac powstale zabrodzenia no i mata.
    problem jest w tym ze po pobieznym przejrzeniu allegro nie widze zadnych w miare nie wsiowych - albo koralikowe, albo grzewcze albo jakies pseudo tuningowe :(
    Gross81 - jakbys cos wyszukal - wrzuc link :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Hej chłopaki,
    jesli moge cos wtrącić to nie ma sensu zamartwiania sie na zapas i okładania siedzeń pokrowcami bo tylko zakryjecie to co cieszy oko :)
    posiadam spacebacka czarnego właśnie z beżowym wnętrzem od listopada 2013 przeżyłam jesień i zimę i bardzo często jeżdzę z 4-latkiem na pokładzie i jeszcze do tej pory tapicerka nie wymaga prania w pralni. Nie zauważyłam też żeby jeansy farbowały siedzenia. Beżowe drzwi także wyglądają super. Jak mały przybrudził siedzenie butem to wystarczy szmatka z mydłem i po problemie. Środek auta czyszczę chusteczkami do aut a elementy chromowane irchą. Beżowe wnetrzę jest przepieknę zdecydowanie polecam i wcale nie jest jakoś bardziej wymagające niż czarne bowiem jeśli ktoś tak jak ja lubi jeździć w czystym aucie to raz na jakiś czas trzeba i tak posprzątać bez względu na kolor środka ;)
  • @Spaceback2013 no to chyba nie jezdzisz na dłuższych trasach, bo niestety od jeansow sie bardzo brudzi i to ciezko wyczyscic, miałem tak na jasnej skórze w poprzednim aucie. Ale skoro tak piszesz to jeszcze lepiej, mniej kłopotu bedzie ;) O drzwi to tez jakos specjalnie sie nie martwie, z tych plastyków pewnie łatwiej będzie wyczyścic.

    @krisr77 jeszcze nie szukałem, jak cos znajde ciekawego podrzucę ci ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • jercen i
    Spaceback2013
     mają rację nie ma co sie przejmować za bardzo tym co będzie. Tylko trzeba na bieżąco czyścić i będzie dobrze choćby przy dziecku. Nie posiadam takiego koloru tapicerki ale przed kupnem rapida oglądałem auta używane z podobna tapicerką i nie były aż tak strasznie zużyte.Jeśli skoda nie pogorszyła jakości materiałów to nie macie co sie martwić.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cze.
    Do czyszczenia wszelkich powierzchni polecam najzwyklejsze szare mydło + ścierka z mikrofbry. Taki zestaw sprawdza się zarówno w przypadku tapicerki jak i plastików.
    Miłego szorowania...
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • Uważam (za czym przemawiają doświadczenia paru lat z beżowym wnętrzem audi), że nie tak ważny jest detergent, ale istotne jest płukanie. Podobnie jak @slash używam mydła, tylko marsylskiego, bo ładniej pachnie. Do tego mogą być mydliny z octem. Nie ważne w sumie czy jest to spray do tkanin samochodowych, czy też odplamiacz do tkanin, albo zwykłe mydło. Jeżeli tkanin dobrze się nie wypłucze, to w tym samym miejscu wróci plama, tylko większa :)
    Najlepiej zdemontować fotel, lub kanapę i płukać tak długo, jak woda nie jest idealnie czysta. Czasami to jest 5-6 cykli prania (jeżeli używamy maszyny z opcją prania), czasami płukanie trwa tyle, co pranie. Najgorszy jednak to samochód niedosuszony, więc nie ma co łapać się na promocje prania całego wnętrza w parę godzin... Fotel trzeba po porządnym praniu zostawić na co najmniej jeden dzień na słońcu i potem sprawdzić czy doschło. Jak będziemy używać wilgotny i np aura też będzie wilgotna to mamy gwarantowaną pleśń, lub grzyb...
    Tapicerkę można spokojnie wyprać porządnie w warunkach domowych, jak nie chcemy,lub potrafimy to poświęćmy trochę czasu na znalezienie porządnej firmy piorącej. 
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jak sie zrobia porządne smugi od jeansów to szarym mydłem możesz sobie mydlić dzień i noc, takimi sposobami co piszesz to można sobie osunąć brud np od butów dzieciaka a opieram sie tez o doswiadczenia ze swoja jasna tapicerką. Nie wiem jakie sa materiały w rapidzie, byc moze rzeczywiście łatwiej utrzymać w nim czystość (oby), to sie dopiero okaże w użytkowaniu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?