FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wybor felg i kołpaków
  • Felgi z F3 jeśli chodzi o wymiary, łącznie z ET są identyczne jak w Rapidzie. Krążyło już tu zdjęcie z brytyjskiego forum. Dla przypomnienia:

    FabiaIII_felgi.jpg
    780 x 568 - 51K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Cześć.
    Jeśli chodzi o kołpaki do stalowych felg to z własnego doświadczenia nie polecam. Kołpaki przyspieszają korozję ponieważ zatrzymują sól, która pod nie się dostanie. Takie samo zdanie ma mój kolega, który prowadzi serwis ogumienia. Obecnie do Rapida nie założyłem kołpaków. Śruby od alusów 16" pasują idealnie.
    Oczywiście, jeżeli ktoś stawia wyżej doznania estetyczne niż praktyczne to jest wyłącznie jego indywidualna sprawa...
    W poprzednim samochodzie felgi stalowe pod kołpakami po zimie miały pełno ognisk korozji.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  •  Dlatego ja np. na zimę też mam aluski :)
  • Ja, z kolei słyszałem opinię, że zimą na felgi stalowe powinno się zakładać kołpaki, ponoć chronią felgi. Przy kupnie kół zimowych, sprzedawca radzil aby kołpaki jednak zakładać. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Moim zdaniem samochód na czarnych stalówkach wygląda fatalnie. Fabią przejeździłem 9 lat na felgach stalowych z kołpakami (zimówki) i nie zauważyłem nadmiernej korozji. Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy na lato zakładają wielkie alusy za grubą kasę, a zimą na małych, czarnych, paskudnych stalówkach jeżdżą. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • @andrzejn sprzedawcy mi też radzili żeby zapłacić za nie 240 zł za komplet :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • @alogator
    Dodam tylko, że dostałem kołpaki w gratisie, więc sprzedawcy nie chodziło o wyciągnięcie ode mnie dodatkowej kasy
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • marcinzolnierz7  a co w tym dziwnego? u siebie mam stalowe 15'' na zimę, alu 16" na lato i jest ok...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty zakładasz kołpaki na te zimówki? Dziwne dla mnie jest to, że dopłaca się sporo pieniędzy do felg aluminiowych żeby auto ładnie wyglądało latem, a zimą wygląd przestaje być ważny i samochód może jeździć na czarnych stalówkach bez kołpaków bo nagle najważniejsza jest ekonomia.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Ja przed chwilą założyłem czarną stal do mojej R - fakt wygląda dziwnie. Po weekendzie kupuję kołpaki :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • marcinzolnierz7  fabrycznie mam stalowe felgi 15'' opony letnie B250 (nie chciałem nic dopłacać), dokupiłem zimówki Alpin A4 i przekładałem na ww. felgi (tak, kołpaki zakładam). Po zrobieniu xx tys km, stwierdziłem, że 185/60 są za wąskie, słabo trzymają w zakrętach, auto jest niestabilne przy dużych prędkościach (pal licho ekonomikę czy zawieszenie, najważniejsze jest bezpieczeństwo)... zmieniłem zdanie i zdecydowałem się na kupno alu 16'' (Antia) z oponami 215/45 ER300 na lato... a w zimę i tak jeździ się ciut wolniej.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty to chyba za dobrze nie zrobiłeś, opony 215 sa wg mnie za szerokie do rapida, strasznie hałasują podczas jazdy, ja mysle nad zmiana na troche węższe na lato, zobacze najpierw jak bedzie sie sprawował na waskich zimówkach.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • bounty twój wybór jak dla mnie jest jak najbardziej zrozumiały. Mi bardziej chodziło o to, że rapid na kołach stalowych bez kołpaków wygląda po prostu brzydko.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • andrzej ale ty porównujesz inne salony do naszego my mieliśmy sprzedawców którzy dbali o klienta. Sam przyznasz że nie mieliśmy takich problemów jak inni na forum że ukrywanie czegoś by wyciągnąć kasę za kołpaki. Śmieszne to przecież salon i tak zarobi na tych felgach tyle że mogli by dać dwa takie komplety w cenie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • gross81 to się okaże ;-) hałas mi nie przeszkadza, zagłuszę radiem ;-) ale pewność prowadzenia na pewno wzrośnie. Może do 16'' rozmiar 195/50, 205/45 czy 205/50 byłby bardziej trafiony... ale Dione mi się nie podobały, Camelot niski profil 40, na Rock nie chciałem czekać, model Antia przypadł mi do gustu i miałem okazję kupić komplet (alu16''+opony) za pół ceny... nie ma co się szczypać, raz się żyje ;D
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Co do pewności prowadzenia na oponach 215, ale na felgach 17'', to mogę powiedzieć że Rapid w zakrętach idzie na nich jak gokart, w porównaniu z moim dotychczasowym autem gdzie są opony 175/70/13 to jest kilka klas do przodu i nie stwierdziłem skutków ubocznych. Fakt że to było auto posiadane przeze mnie przez tydzień i może nie zwracałem uwagi na hałas itp, ale utkwiła mi ta ogromna stabilność w zakrętach, @bounty, na pewno będziesz zadowolony :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jeździłem na jeździe próbnej 1.2 105km (silnik taki jak mój) na kołach 17" 215 i też nie zauważyłem żeby były głośniejsze od moich 15" 185, auto lepiej się trzymało, ale każda nierówność była znacznie bardziej wyczuwalna niż u mnie.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  •  Panowie, jazda na 16" 215/45 jest bez porównania  jeżeli chodzi o zakręty, auto prowadzi się jak po sznurku.Natomiast jak ktoś ma miękką dupę to odradzam :)
  • No nie wiem, kazdy jest wyczulony na hałas byc moze inaczej, wszystko pewnie zalezy od tego na czym się do tej pory jezdziło. Ja osobiście uważam ze opony sa trochę za głośne, wydaje mi sie ze rozmiar 205 będzie własciwy, choć moze przyczepność minimalnie spadnie. Wypuszczanie rapida na tych 215 to pewnie potrzeba zwiąkszenia stabilności jazdy poprzez charakterystyke R. czyli ogólnie dosc waskie, wysokie nadwozie, płyta podłogowa czesciowo z Fabii i ta belka skrętna
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Może nie do końca w temacie, ale nie będę zakładał nowego wątku...
    Zrobiłem sobie taką tabelkę:



    Mamy 3 rozmiary podstawowe [185/60/15 (6J) - 215/45/16 (7J) - 215/40/17 (7J)]... wspominał ktoś kiedyś, że jak różnica średnic jest większa od +/-2,0% to może być problem z odszkodowaniem w przypadku kraksy... no ok, ale jak bym miał założone np. 195/60/15 lub 205/45/16 to zobaczcie, że w zależności, który rozmiar podstawowy uznamy za wzorcowy to raz się mieścimy, a raz nie w tych +/-2,0%... jak to jest w praktyce i który rozmiar weźmie do ew. sprawdzania ubezpieczyciel?

    Inne spostrzeżenie to czemu nie wypuścili R na takich rozmiarach standardowych
    [185/60/15 (6J) - 195/50/16 (6,5J) lub ew. 205/50/16 (6,5J) - 215/40/17 (7J)]

    Pomijam fakt, że wszystkie 3 rozmiary podstawowe są nietypowe, mogli by już dać jakieś normalne rozmiary np. 195/65, ale czy rozmiar [195/50/16 (6,5J)] nie byłby optymalny [ewentualnie rozmiar 205/50/16 (6,5J)]... jest szerszy od 185, profil wyższy niż 40 przy 17'', średnica felg 16'' to i wygląd przyzwoity, szerokość felgi 6,5, no i spełniony warunek +/-2,0% (odsadzenia ET nie brałem pod uwagę)
    Nowy obraz.bmp
    486 x 373 - 532K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?