FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciszenie auta
  • Czy może ktoś przymierzał się do wyciszenia auta? Poprzednio miałem Scenic;a II w dieslu i był trochę głośny, wyciszyłem go matami wyciszającymi, było to dużo pracy ale efekt był. Teraz zastanawiam się, że R jest autem budżetowym i trochę fabryka poskąpiła na materiałach wyciszający. Dlatego zastanawiam się nad wyciszeniem auta - przede wszystkim drzwi i przegrodę między kabiną a silnikiem. 

    I zastanawiam się jak ma się do tego gwarancja. Chyba poczekam do końca gwarancji wtedy to zrobię.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Według mnie jakbys sam wyciszyl to by byla zbyt duza ingerencja w aucie i nie uznaliby ci gwarancji.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • R. faktycznie jest trochę głośny ale, aż tak bardzo ci przeszkadza, żeby się porywać na takie rzeczy? A czym w ogóle wyciszyłeś tego wspomnianego Scenica?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja czytałem o tym. Ale na swoje auto czekam i jeszcze zobaczymy. Takim najmniej problemowym wyciszeniem to tył auta można zrobić.

    Jeżeli chodzi o drzwi, to chyba za wiele tam nie wciśniesz...tu na forum w temacie o głośnikach były zdjęcia rozebranych drzwi.

    IMO, jeżeli nie ingerujesz w elektryke, nie ingerujesz mechaniczne to czemu masz stracić gwarancję?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Scenic'a wyciszyłem taką matą piankową, samoprzylepną, grubość ok 10 mm. Ale żeby przód wyciszyć to wywalałem całą deskę z auta na zewnątrz. Dzień roboty a warto było.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Dopóki nie wyjdzie gwarancja lepiej nic nie grzeb. Poza tym, Rapid wcale nie jest aż taki głośny, przynajmniej TDI 105 KM ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mój Rapidek wcale nie jest głośny, jak większość twierdziła na tym forum... Jest bardzo przyzwoicie...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A słyszeliście coś o jakiś dodatkowych matach wyciszających możliwych do domówienia ? Z tego co mi powiedzieli (podobno) jest możliwe domówienie dodatkowej maty montowanej na ( a raczej pod) klapę maski. Czy ktoś tego próbował???
  • Pod klapą maski jest już jakaś mata/wyciszenie. Raczej nic więcej się już tam nie zmieści.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Jest mata, dawniej nie było... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Czyli coś mi się wydaje, że panienka w salonie robi mnie w bambuko, thx
  • @maroslaw kiedy dawniej ?, bo ja mam auto z sierpnia 2013 i takową matę posiadam.
  • pytanie czy disel czy benzyna
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • MY 2015 odbiór 15.09.2014 1.2 TSI 77 kW Active Max - mata jest
    LB 1,2 TSI 105 KM 2015 Active Max Błękit Pacific 30,5 kkm Bydgoszcz
  • produkcja 45 tydzień 2015 silnik 105 TSI wersja elegance liftback - wyciszenie pod maską jest.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Autka z początku produkcji nie miały maty wygłuszającej, nie miały chyba również wycieraczki tylnej szyby
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Mi sie wydaje ze nie miały diesle
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Generalnie jakieś jaja są z Rapidką- niby taka prawie Octavia, ale nie do końca. Cały czas znajduję różnice (przyoszczędzenia) w stosunku do mojej starej OII np. pokrywa ochronna na silnik (porównuję silnik TDI 1,6 105 kM) teraz kwestia (możliwej) maty........Zauważyliście jakieś jeszcze inne różnice w funkcjonalności...??
  • Jest ich cała masa, takie czasy chyba. Były już poruszane w różnych tematach. Tu zostańmy przy wyciszeniu :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Rapid to nie Octavia!!!  Co to za porównania... Rapid jest samochodem budżetowym, dla sredniozamorznej rodziny z dziećmi, której potrzebny jest pojemny tani w miarę wyposażony samochód... Porównanie do Octavii moim zdaniem jest nie na miejscu... Octavia jest większa, droższa a co za tym idzie, Lepiej Wyposażona i lepiej zrobiona!!! Skoro tak narzekacie, to wymiencie na Octavie... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?