FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciszenie auta
  • Mogłeś jeszcze zdemontować dystans pod głośnikiem i tam nakleić matę :) przy wymianie głośników warto tam wrócić ale wtedy już przykręć na dystans z mdfu :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Ostatnio wpadłem "niechcący" na taki filmik "instruktażowy" w tym temacie:
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam wszystkich. Jestem właścicielem Rapida z 2016 roku z silnikiem 1,2 TSI 110KM. Przesiadłem się z Fiata Punto 1,2 16v z 2000 roku i jeśliby brać pod uwagę wyciszenie auta, to przegrywa zdecydowanie z fiacikiem, który był naprawdę cichutki. Ja natomiast doceniam inne zalety R i nie narzekam. Czekam tylko na koniec gwarancji i spróbuję sam wyciszyć swoje autko. Myślę, że nie będzie to bardzo skomplikowane, na YT jest sporo filmików instruktażowych. Jedynym niestety problemem jest wyciszenie grodzi pomiędzy komorą silnika a wnętrzem. Wymaga to niestety demontażu deski rozdzielczej a to już nie jest takie proste. Ciekaw jestem, czy któryś z kolegów ściągał już deskę i wyciszał grodź. Proszę o jakieś sygnały.
  • Co do wyciszenia i gwarancji. Spokojnie możesz wytłumić poszczególne elementy nadwozia, nie czekając na zakończenie gwarancji. Z pewnością nie będziesz dochodził na gwarancji stanu powłoki lakierniczej wewnątrz drzwi, w nadkolach czy bagażniku.
    Co do grodzi - nie wytłumiałem jej od strony kabiny. Rozwiązałem to poprzez wytłumienie dodatkowej, zdejmowanej ściany w kanale przed przednią szybą, jak i samej grodzi od strony silnika. Dodatkowo wytłumiłem pokrywę silnika.
    Na pytania o poprawę akustyki i odgłosów silnika zazwyczaj jest pozytywna odpowiedz. Jednak nie można jej potwierdzić pomiarem przed i po. Subiektywnie - poprawa jest i to całkiem odczuwalna. Warto poświęcić trochę czasu na taką zabawę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ściągnij deskę a będzie Ci gorzej trzeszczeć i dostaniesz palpitacji i wyrzutów że ja ruszałes. Wygłuszając dobrze drzwi i nadkola i będzie zadowolony.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • jercen. A jak wytłumiłeś grodź od strony silnika? Wg mnie jest tam stosunkowo mało przestrzeni i nie wiem jak tam można wcisnąć matę butylową. Myślę sobie, że mógłbym spróbować Twoich rozwiązań, ale jednak wstrzymam się do zakończenia gwarancji
  • Wytłumienie kanału między silnikiem a kabiną nie jest jakieś szczególnie trudne. Należy zdemontować ramiona wycieraczek, plastikową nakładkę, wyjąć mechanizm wycieraczek, w komorze silnika 6 (lub 8) śrub i wyciągasz blaszaną przegrodę. Dostęp do kanału jest jak na dłoni i można działać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki serdeczne za podpowiedź. Na pewno to wykorzystam. 
  • Tez sie spotkalem juz ze dwa razy z opinia tak jak pisze @PinkFloyd by nie zdejmowac deski bo potem bedzie masakra z trzeszczeniem a ze jestem na to mega wyczulony to odpuściłem. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Planuje wyciszyc swojego R. i szukam miejsca gdzie moge to zrobic za rozsadne pieniadze w okolicach Wro. Ktos? Cos?
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Co do wyklejania matami moge cos tam doradzic sluze pomoca lyzkami do tego " chcesz zeby cos bylo dobrze zrobione zrob to sam" a w tym przypadku to nic trudnego
  • Niektórym pomaga (tak jak mojemu ojcu) utrata słuchu :)
    Ale do rzeczy. Rapid ojca MY 2017 jest całkiem dobrze wyciszonym samochodem. Nie mam tu na myśli zawieszenia, ponieważ te pracuje bezgłośnie. Bardziej celuję w szumy generowane poprzez przepływ powietrza przy dużych prędkościach. W porównaniu do  mojego Mercedesa W202 jest głośniej ale nie jest to specjalnie odczuwalne (być może dla tego, że W202 jest w dieslu i ma dużą pojemność). Jechałem R z prędkościami autostradowymi i trochę powyżej. Nie mam zarzutów.
    Ważne aby nie zapominać z jakiego segmentu jest auto. 
    BTW: Ktoś w tym temacie mierzył decybele. 
    Wyjaśniając zjawisko głośności auta pragnę dodać, iż 3dB więcej na mierniku to dwa razy głośniej w aucie. 
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Jacenty, ja znam, ale w Warszawie. Nawet chciałem sam wygłuszać, ale kurcze droga sprawa... Muszę najpierw odłożyć trochę, bo mnie to wciąż kusi ;) Oferta wydaje mi się fajna.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?