FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciszenie auta
  • Owszem. Dobrze by było wydech i osłony termiczne nad katalizatorem... Wszystko zależne od celu jaki chcemy osiągnąć i od nakładów jakie możemy zastosować
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niestety z wyciszeniem tez nie jest dobrze
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 wyciszenie jest ok. Ciszej jak w Fabi, głośniej jak w Octavi czyli zgodnie z polityką. 
    @supermajku może są dostępne jakieś dystanse na tylna oś aby trochę pomóc? Mocno napompowane koła niestety ale znacząco wpływają na utratę komfortu.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • jezdzilem zastepcza Fabia 2 i bylo ciszej, rapid pod tym wzgledem niestety nie ma sie czym pochwalic
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 własnie oddałem Fabie II 1.6TDI 75KM, w domu garażuje jeszcze Fabia II 1.6 PB 105KM, uwierz mi, jest o wiele głośniej w Fabi. W R mogę przy 140-150 jeszcze rozmawiać przez zestaw głośnomówiący, w Fabi II od 120 już nie było takie możliwości. 
    Dodatkowo w firmie mamy Fabie 3 1.4 TDI 105KM i tez w niej jest głośniej niż w R, może różnica nie jest już tak duża jak w Fabi II ale jest. Więc to jest zamierzony ruch Skody.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Porownujesz glownie z TDI to wiadomo ze bedzie glosniej. Ja jezdzilem w benzynie i raczej jej nie cislem wiec do predkosci 120 wydawala mi sie cichsza.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wszelkie porownania odnosnie natezenia dzwieku w kabinie jednego czy drugiego samochodu sa niestety subiektywne. Kazdy z nas inaczej odbiera spektrum i natezenie dzwiekow w samochodzie i ocenia je wlasna skala. Tu mozna by wykorzystac prosty sonometr. Ale pojawia sie problem porownania juz drugiego czy innego pojazdu z tym samym silnikiem - za dzien, tydzien czy tez w innym odstepie czasu. Nie zawsze jest pod reka ten drugi pojazd. Elementem wplywajacym na porownanie i pomiar halasu jest rodzaj zastosowanych opon no i warunki atmosferyczne. Drugim zmiennym elementem jest miejsce pomiaru - przod-tyl, lewa-prawa. Nalezy dalej jeszcze uwzglednic wiek pojazdu. Z czasem materialy wytlumiajace zmniejszaja-powoli traca zdolnosc pochlaniania drgan i dzwiekow.
    Nie wiem czy ogolna polemika typu samochod A jest glosniejszy niz samochod B cos tu wniesie. Kiedy mialem jazde testowa Rapidem z silnikiem 1.2 TSI wydawalo mi sie, ze w kabinie jest bardzo spokojnie, cicho. Ale to moja ocena.

  • Zgadzam sie z tym wszystkim, mi osobiście najbardziej przeszkadza dźwięk silnika i może rzeczywiście subiektywnie tylko na tym sie skupiłem. Przydałoby się wygłuszenie grodzi co po skończeniu gwarancji niezwłocznie uczynię.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A mnie akurat dźwięk silnika odpowiada (1.2 105 km),a przeszkadza głośna praca opon, to pewnie przez szerokość 215.
  • Są aplikacje do telefonu mierzące dB
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • lukasz13 masz racje,  silnik ładny daje dźwięk jak na takiego małego kurdupla, szczególnie ładnie go słychać od 3,5-5tyś obr/min.
    Opony szumią różnie jak jest jakiś inny rodzaj asfaltu na drodze to potrafią być głośne.
    Przy ok. 150km/h szum wiatru robi się głośny na szczęście radio samo się pogłaśnia.  

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Zainstalowany miernik. W następnym tyg. próba na 185/60 r15 Dunlopa , a później na 205/50 r17 Kumho zobaczymy co wyjdzie?
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Skuteczne wyciszanie auta. Przykłady i link do dobrej firmy http://patrykstal.pl/wygluszenie-patrola/
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Wyciszenie pewnie jest skuteczne, ale nie dał bym swojego dwulatka tak "porozkręcać". Może za kilka lat ?
  • Po takim manewrze to raczej będzie staranniej złożone niż w fabryce.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Takie kompleksowe wyciszenie  auta łącznie z podsufitką będzie sporo ważyć a to pogorszy dynamikę i spalanie bo te maty lekkie nie są a tam piszą że czasem  2 warstwy dają. no ale coś za coś.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Duży samochód jakim jest patrol w longu, przytył 32kg.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Te najtansze maty bitumiczne sa ciezkie... drogie niekoniecznie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Pomiary Samsungiem s4 app do pomiaru db .
    Opony Dunlop 185/60r15 cichsze od opon Kumho 205/50 r 17xl średnio o 3db przy prędkościach 60 i wzwyż. Spalanie średnie wzrosło o 1.2lt. względem oryginałów.
    Najniższe spalanie na odcinku 32km na 15-stkach 4.9. Na 17stkach nie da rady zejść poniżej 6. Ten sam odcinek bez wyprzedzania, jazda w sznurku prędkość 90-100km/h.

    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • 1,2l na 100 km to sporo, w takim razie wolę węższe opony:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?