FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wideorejestratory - opinie, podłączenie
  • Teoretycznie można wejść pod podsufitkę, pociągnąć kabel, gorzej z przejściem przez gumową łączkę, a następnie pod tapicerką drzwi dalej prowadzić kabel. Dużo roboty, efekt jest. Można by jeszcze kabel w postaci pętli (dobrany kolor izolacji - by się nadto nie rzucał w oczy) ułożyć wzdłuż boczku tylnego słupka. Jest ale ryzyko, że można zahaczyć czym o taką pętlę.
    Jeszcze jedno rozwiązanie - tylną kamerkę umieścić na stałe do tylnego słupka. Wtedy niezależnie od otwarcia drzwi, kamera jest jednakowo i stabilnie skierowana do tyłu, a zasilającego kabelka praktycznie nie widać.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak tylko to ma byc demontowalne przynajmniej w okresie gwarancji. Bo przecież taka instalacja to ingerencja w samochod ;) (dorobienie zasilania po zaplonie)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Gniazdo zasilania kamerki i smartfona; do tego stosuję krótkie kabelki USB.
    10347559_1143289655712111_5914221554409340758_n.jpg
    769 x 493 - 49K
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Sprytnie... napisz coś więcej, jaki koszt, jakie materiały są potrzebne, czy robiłeś sam, etc. przydatny byłby opis "krok po kroku" dla zainteresowanych w temacie "zrób to sam"
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Gniazdo (ładowarkę) kupiłem tu:
    http://allegro.pl/gniazdo-ladowarka-samochodowa-2-x-usb-2-5a-12v-24v-i5229814916.html 
    Po wyjęciu lampy oświetlenia wnętrza upewniłem się, że miejsca wewnątrz jest wystarczająco, wycięcie otworu w tapicerce nożem do tapet, kable podłączyłem do zasilania lampy (uwaga na biegunowość!). Ot i tyle :)
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Zasilanie lampki znika po wyłączeniu zapłonu?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • mskrapi1980 - nie znika. Jak siedzisz w aucie i chcesz włączyć lampkę do czytania to przecież się da.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tak, ale po 20 minutach od wyłączenia zapłonu wyłącza się światło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • kurjer kapitalnie to zrobiłeś :) I jak rozumiem obeszło się bez ingerencji w tapicerkę (poza otworem oczywiście)? Jak przymocowałeś płytkę montażową? Czy też w ogóle zrezygnowałeś z niej?
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Oczywiście bez płytki montażowej. Na fotce z allegro widać, że ładowarka ma nakrętkę i to ona trzyma urządzenie w otworze tapicerki.
    Napięcie na przewodach zasilania lampki jest cały czas, wystarczy sprawdzić "organoleptycznie", że nawet po kilku godzinach można załączyć oświetlenie, bez wkładania kluczyka do stacyjki.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • I jak sobie z tym radzisz? Wpinasz za każdym razem kabelek USB w gniazdko, czy też masz kamerkę non stop "pod zasilaniem"?
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Na dłuższe parkowanie wypinam kabel i zdejmuję kamerę, w pozostałych sytuacjach kamera jest zasilana i po dłuższym bezruchu przechodzi w stan uśpienia. Uruchamia się podczas otwarcia drzwi, lub nagłego uderzenia w nadwozie. Zawsze to szansa na lepsze udokumentowanie szkody przed ubezpieczycielem.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Dzisiaj stałem się posiadaczem videorejestratora. Mam w związku z tym do Was pytanie. Czy ułożenie oryginalnego kabla zasilającego (podsufitka, pod plastikiem na słupku, itd.) pracującego z gniazda zapalniczki, jest "ingerencją" mogącą powodować utratę gwarancji?
    Czy lepiej zgłosić się z tym do ASO, żeby się potem nie było problemów?
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Witam,ja również przymierzam się do zakupu kamerki samochodowej/wideorejestratora jazdy dla własnego uwierzytelnienia sytuacji jaka może nas nieraz zaskoczyć na drodze podczas jazdy,albo na postoju przed sklepem.Wybór jest ogromny w tym temacie,przeczytałem wiele recenzji i opinii o każdym produkcie i w końcu się chyba zdecyduję na zakup jak najtańszej kamerki ok.50 zł,dlatego,że przetestowałem kamerkę DVR HD model AK 173,pożyczaną od kolegi i mnie bardzo zaskoczyła swoimi możliwościami i nagranym materiałem video,a mianowicie : kamerka nagrywa max w rozdzielczości HD 1280 X 720,w formacie AVI,pole widzenia kamery to 120 stopni,wyświetlacz kolorowy TFT LCD 2,5 cala,tryb nocny nagrywania z 6 diodami IR,ale jakość słaba nagrywania w nocy podczas jazdy,obsługuje karty SD,SDHC do 32 GB,zastosowana karta była 32GB Class 10.Zasilanie kamerki poprzez gniazdo zapalniczki,albo poprzez wymienną baterię litowo-jonową BL-5C popularną z telefonu Nokia.Postanowiłem odłączyć kabel i pojeżdziłem na samym zasilaniu z baterii BL-5C prawie 50 minut i byłem pod wrażeniem.Dlatego uważam,ze jak ktoś potrzebuje rejestrowania przebiegu jazdy na krótkim dystansie do 1 godz.to nie potrzeba żadnego okablowania,tylko korzystać z wbudowanej baterii wymiennej w tej kamerce,którą można każdorazowo doładowywać,albo z zapalniczki samochodowej kablem,albo kablem USB z komputera,który jest dołączony do zestawu.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @christof samo korzystanie z gniazda zapalniczki jest bez żadnego ryzyka. Kwestia poprowadzenia kabla: jak masz wystarczająco długi - to prowadzisz od gniazda, między fotelami, pod deską do słupka A, pod jego plastikiem, i dalej pod podsufitką. Tu jest jeden mały problem z zasilaniem - bo w tym układzie zasilanie będziesz musiał wykonywać "ręcznie" poprzez wkładanie i wyciąganie wtyczki z gniazda zapalniczki. Bardzo to niepraktyczne przy rozwiązaniu jakie daje sama kamerka: załącza się i wyłącza sama pod wływem zasilania i jego braku. Stąd praktyczne rozwiązanie polega jednak na podłączeniu do sieci samochodu za stacyjką. Wtedy masz "automatycznie" załączaną kamerkę w momencie załączenia stacyjki (uruchomienia silnika) oraz jej wyłączenie w momencie wyłączenia silnika.
    Podejrzewam że ASO nie zainteresuje się proponowanym rozwiązaniem - poprowadzeniem samego kabelka pod deską i plastikiem. No może prywatnie który z mechaników. Ale sam potrafisz to równie dobrze zrobić, bez wizyty w ASO.
    @
    andrew61k opisywane parametry kamerki to już niemal standard, ale doskonale pełnią swoje funkcje. Natomiast mam uwagę co do sposobu zasilania kamerki. Sam wewnętrzny akumulator jest bardzo mały (słaby). Wystarczy, że po 30 minutach jazdy zapomnisz wyłączyć kamerkę, i przy najbliższej okazji pojedziesz już bez nagrywania. Dalej - częste wyjmowanie bateryjki w celu jej podładowania szybko się znudzi, jest niepraktyczne, stanie się uciążliwym obowiązkiem. W dodatku przy jeździe w jedną stronę ok. 40- 50 minut lub więcej, w drodze powrotnej kamera już nie będzie zasilana ze słabego, rozładowanego akumulatorka.
    Rozwiązaniem jednak jest podłączenie do sieci samochodu. Odpada wyjmowanie akumulatora, jego ładowanie, ponowne zakładanie oraz za każdym razem załączanie i wyłączenie rejestratora. W dodatku te czynności dodatkowo czasowo obciążają kierowcę przy wyjeździe.
    Sam mam podobną kamerę, załączaną przez stacyjkę. Kamerka służy przez 2 lata. Nie demontuję jej, siedzi sobie na stałe przy lusterku wewnętrznym. Odpada ładowanie, brak plątaniny kabli. Praktycznie jej nie zauważam, tylko czasem spogladam na jej ekran, czy działa.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen dzięki za info. Wydaje mi się że "najtrudniejszym" momentem będzie demontaż plastiku na prawym słupku. Kolega @gross81 wrzucił graficzną instrukcję,
    http://rapidklub.pl/discussion/510/jak-zdemontowac-plastik-z-slupka-a#Item_1
    jednak nie wynika z niej czy tą tam typowe zatrzaski czy coś trzeba może przesunąc.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Są zatrzaski. Wąski przewód zmieści się między szybą a plastikiem. Uwaga na podsufitkę jej krawędź przy szybie jest ostra. Przeciągnąłem po niej palcem i bez boleśnie i głęboko rozciąłem go.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Ajjj Rapid odwdzięczył Ci się za jego krytykę :)
  • Nie krytykę tylko stwierdzenie faktów. Po za tym to była ta kropla goryczy, która przelała miarę na samym początku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie a jakich urządzeń używacie ?
    Mi chodzi po głowie DOD LS460W. Na innych forach użytkownicy chwalą sobie to urządzenie głównie za jakość.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?