FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wideorejestratory - opinie, podłączenie
  • @grzesk @jercen  Dzięki. Drugie ASO mi odpisało i trochę lepiej bo 380pln. Nie mniej to trochę za dużo. 
    Chciałem kupić model Viofo A119 wraz z adapterem na 12V i właśnie poprzez tzw. przejściówkę czy bypass się podłączyć pod istniejące bezpieczniki. Też mi się wydaje, że jest to max 20-30 minut pracy. Co do gwarancji to niby nie powinni się przyczepić, chociaż jest to ingerencja też w tapicerkę..
    Przemyślę, czy w tej cenie dalej chcę wideorejestrator. Może poczekam aż gwarancja minie, albo narazie kabel puszczę po szybie na około i będzie łatwo szybko zdemontować.
  • dziś rozwiązałem problem z zasilaniem videorejestratora , poprzez założenie bajpasa na bezpiecznik( od nawiewu) . Masę znalazłem dokręcając nakrętkę na mocowanie pedałów. Kosz to 15 zł, bajpas i gniazdo zapalnicznki.
    Rapid LB, 1.2 cjz 90KM,active 2016, srebrny, Elbląg
  • RapidMY19, kabel w podsufitce i słupkach nie powinien sprawiać problemów z gwarancją, o ile nie przewidujesz reklamowania podsufitki i tego konkretnego słupka. Tak mi powiedzieli w ASO i faktycznie, przy naprawie lakieru (w ramach AC) nikt w serwisie nawet nie wspomniał, że "ooo, panie, tam se pan żeś kamerę założył to już gwarancji nie masz". Problem jest tylko z ingerencją w skrzynkę bezpieczników - tego faktycznie lepiej nie robić w okresie gwarancyjnym (dlatego ja się jednak wpiąłem do gniazda zapalniczki, tyle, że wtyczką z przełącznikiem symulującym wyłączenie zapłonu i przejście w tryb parkingowy).
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Mam 2 opcje podłączenia wideorejestratora do tablicy bezpieczników:

    1. Na stałe - PLUSY: Tryb parkingowy działa, MINUSY: Trzeba pamiętać i ręcznie włączać i wyłączać wideorejestrator (ryzyko, że zapomnę).
    2. Po zapłonie - PLUSY: Tryb parkingowy nie działa, MINUSY: Zapominam o wideorejestratorze bo włącza się i wyłącza sam.

    Jak wg was najlepiej podłączyć? Jak macie u siebie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • @darnok puść zasilania poprzez adapter zasilania ACC Viofo Hardwire KIT (3-żyłowy lub 2-żyłowy) i temat rozwiązany. Tryb parkingowy działa i nie musisz pamiętać o wyłączaniu. Ja kupiłem akurat ten ale równie dobrze może być inny pełniący te same funkcje. Są jeszcze inne sposoby/modyfikacje zasilania kamer ale mi wystarczy ten poprzez adapter. 

    Zobacz mój opis instalacji, który wyżej zamieściłem w kilku postach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk Przeczytałem w Twoim opisie coś takiego:

    "Adapter jest 3-żyłowy, jeden kabel to masa, drugi jest podpięty w skrzynce bezpieczników pod miejsce ze stałym zasilaniem 12V a trzeci pod 12V ale pojawiające się po włączeniu zapłonu. Podłączenie takie umożliwia mi wtedy automatyczne wykrywanie przez kamerę w jakim trybie ma pracować, czy w trybie parkingowym czy w trybie jazdy. Jak kamera wykryje zasilanie po stacyjce automatycznie się włącza jeśli jest wyłączona lub sama przełącza się w tryb jazdy jeśli była w trybie parkingowym. To samo jest w drugą stronę. Jeśli jedziemy i kamera jest w trybie jazdy po wyłączeniu silnika sama przełącza się w tryb parkingowy jak wykryje zanik zasilania po stacyjce i zostaje tylko zasilanie stałe."

    Czyli, jak jest adapter 3-żyłowy to mogę zrobić tak, że wyłączę kamerę ręcznie i nie będzie ona pobierała prądu z akumulatora (żyła z prądem dostępnym zawsze), a potem jak odpalę samochód to się ona włączy z żyły, która daje prąd po zapłonie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Dokładnie tak jak piszesz. Zawsze tak robię po wjechaniu do garażu, że ją wyłączam a rano przy uruchamianiu silnika, kamera się sama włącza.
    Ale czy każda kamera, każdy model tak zrobi tego nie wiem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Trzy grosze: czyli opcja najprostsza (ze wszystkimi swoimi wadami) dla laika do samodzielnego "montażu", bez jakiejkolwiek ingerencji.

    Kamerka: VIOFO WR1, ~300 zł, mała, dobra jakość obrazu względem ceny, sprawdzona (kilkoro znajomych jeździ już długo z tym modelem), do czasu ale jednak rozwijana o nowe opcje poprzez aktualizację FW (chociażby możliwość wyłączenia WiFi), brak wbudowanego zasilacza, brak ekranu, "ciągnie" mało prądu (sprawdzałem na początku choć nie zrobiłem foto - tu mój błąd).

    Karta pamięci: SanDisk Extreme micro SDXC 128GB, ~132 zł.

    Kabel USB: seryjny, dołączony do kamerki - jak najbardziej ok.

    Ładowarka: MyWay 63002*, ~54 zł, ze względu na poziomo umiejscowiony port USB i możliwość użycia samego złącza zapalniczki przez inny sprzęt w tym samym czasie (dla porównania również foto z klasyczną ładowarką samochodową).

    Instalacja: sama kamerka "za lusterkiem", nie przeszkadza, w zasadzie nie widać, dostęp do "przycisku" jest, kabel od kamerki w podsufitce, potem po zdjęciu osłony słupka, wzdłuż słupka (tu przyklejony w dwóch miejscach dołączonymi do zestawu łapkami), potem przez "otwór" seryjny na dół, pod schowkiem, pod tapicerką, wzdłuż skrzyni biegów, za fotelem pasażera wyjście do zasilania.

    Koszty całkowite: 486 zł.

    rapidcam01.jpg
    1440 x 1080 - 336K
    rapidcam03.jpg
    1440 x 1080 - 748K
    rapidcam04.jpg
    1440 x 1080 - 471K
    rapidcam05.jpg
    1440 x 1080 - 516K
    rapidcam02.jpg
    1439 x 918 - 296K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Ciekawe rozwiązanie. 
    Czy Twoja kamerka jest podłączona na stałe, bez odłączania na czas postoju?
    Drugie pytanie - jaki jest faktyczny pobór prądu przez kamerkę? To ma zasadniczy wpływ na rodzaj pracy - praca ciągła czy jednak z wyłączeniami. Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chciałem by było do bólu proste, nie wymagające jakichkolwiek przeróbek i o zgrozo choć trochę kwasi-optymalne w użytkowaniu.

    Czy jest podłączona na stałe?
    Zależy od „lokalizacji”, w garażu off, w pracy na parkingu (zamykany itd.) off, w innych lokalizacjach (na mieście, przy lokalu itd.) zostawiam włączoną. Druh mój i przyjaciel serdeczny jeździ od dwóch lat z włączoną cały czas (całą dobę) i sobie chwali.

    Pobór prądu* dla VIOFO WR1?
    Cytując internety: „(…) Zmierzone średnie zużycie prądu przez kamerę w trakcie nagrywania video z aktywnym odbiornikiem WiFi wynosi ok. 0.3A. (…)”.
    Mierząc organoleptycznie (niczego lepszego niestety nie miałem pod ręką):
    0,21-0,27 A przy wyłączonym WiFi,
    0,27-0,33 A przy włączonym WiFi.

    *foto: poniżej; movie=> https://youtu.be/tYpzeIpOzMs

    viofo01.jpg
    1440 x 1080 - 177K
    viofo02.jpg
    1440 x 1080 - 156K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Moje spostrzeżenie po Twoich opisach: kamerka wg opisów ma dobre i bardzo dobre parametry. Natomiast kiedy nie ma wyświetlacza (nie widać wyraźnie w dzień czy kamerka pracuje) to pobór prądu jest mimo wszystko spory. To stwarza ryzyko rozładowania aku stosunkowo szybko. Sam dla takiej kamerki zastosował bym jednak zasilanie po stacyjce albo poprzez dodatkowy, samodzielny wyłącznik. To dla dobra aku, nie traktuj tego jako przytyk. Z resztą na początku pisałeś o najprostszym rozwiązaniu. Mam uznanie dla Twojego wkładu, opisu i dołączonych fotek. Pozdr.
    PS>Pobór prądu najczęściej nie przekracza wartości 50 mA, stąd pobór w stanie spoczynku (bez pracy silnika) rzędu 350 mA (z pracującą kamerą) jest sporym wyzwaniem dla akumulatora. Po 3 godzinach masz już 1Ah, po dobie to daje ok. 8 Ah. Przy zapomnieniu wyłączenia kamerki, po kilku dniach masz zapewniony problem z rozruchem silnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • "(...) zasilanie po stacyjce albo poprzez dodatkowy, samodzielny wyłącznik (...) - również uważam, że byłoby to rozwiązanie o wiele lepsze i po prostu bardziej intuicyjne niż ciągłe, już niemal mechaniczne, podłączenie/odłączanie; niemniej na razie jest poza moją merytoryką i czasem; dodać do tego uraz który mam do tematu dbania o akumulator (uroki wykręcania rozładowanego aku w Golfie przy -15 stopniach) -> w tą stronę to zapewne z czasem zawędruje; może i przy okazji GPS, zobaczymy; dziękuje za odzew;
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Rapid SB 1.4 125KM | MY17 | Style Emotion | Szary Quartz | Łódź/Katowice
  • Także WR 1. Działa po stacyjce 
    20190928_120227.jpg
    1344 x 756 - 275K
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czy ktoś ma podłączony adapter 3-żyłowy od wideorejestratora Viofo? Na ile ustawiliście napięcie akumulatora, żeby nie został rozładowany i było bezpiecznie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Witam 
    Do których gniazd bezpieczników podłączyć adapter ACC rejestratora . Dwa przewody mają wtyki ala bezpiecznik , czerwony to napięcie stałe ,żółty - zapłon no i czarny massa .
    Czy potrzebny jest np bypass ? 
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Ja sprawdzałem multimetrem jakie gniazdo ma napiecie po przekreceniu stacyjki oraz na wylaczonym zapłonie. Kupiłem 2 bypassy i tak wpiałem w bezpieczniki. Czytałem że nalezy wpiąć w te gniazda, które nie odpowiadają za systemy bezpieczeństwa. Ja wpiąłem na razie losowo i muszę to zmienić.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Jestem na etapie montażu wideorejstratora.Planuje podłączyć do oświetlenia wnętrza,po przesunięciu przełącznika oświetlenia w lewo świeci na stało  przy zamkniętych drzwiach po zapłonie gaśnie po zamknięciu czentalnego zamka.Nie potrzebuje oświetlenia po otwarciu auta.Pytanie brzmi:Czy można skorzystać z tego źródła zasilania mowa tutaj o lampce nad deską roździelczą gdzie występuje żarówka  c5w 10 w czy kable wytrzymają i nie stopią się? Obciążenie 1A 5V ponieważ tyle na wideorejstator nie moge znaleźć ile ma Watt mocy.Jeżeli ktoś zna temat to proszęo podpowiedź.Próbowałem podłączyć pod USB ale wideorejstrator przechodzi w tryb komputerowy.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Bez urazy - próbujesz wyważyć otwarte drzwi. 
    Po kolei: przełącznik oświetlenia nie ma tylko jednego łącznika, jest sprzężony z pozostałymi lampkami i zasilany jest z komputera. Musiała by być spora ingerencja w ten wyłącznik. 
    Dalej - w lampce masz 12 V a potrzebujesz 5 V. Nadal potrzebujesz redukcji napięcia z 12 do 5 V. To najlepiej robi dedykowany zasilacz. 
    Co do pytania - czy kable do lampki nie stopią się. Przy poprawnym wykonaniu i izolacji instalacji, nie ma problemu z takim modem. 
    Natomiast warto byś rozpatrzył samodzielny wyłącznik zasilania rejestratora. Ten wyłącznik załączał by zasilanie 12 V do zasilacza 12/5 V, z którego kablem USB prowadzisz zasilanie rejestratora.
    Druga opcja - to założenie w tablicy bezpieczników by-passa na bezpiecznik, który jest pod napięciem po załączeniu stacyjki. To powoduje że rejestrator działa podczas załączenia stacyjki, po wyłączeniu silnika następuje wyłączenie zapisu. Kabel z by-passa prowadzisz do dodatkowego gniazda zapalniczki (może być schowany za tablicą wskaźników), w którym jest zasilacz kamerki. Od zasilacza prowadzisz kabel pod plastikiem słupka A, pod podsufitką do kamerki.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Masz racje to nie był dobry pomysł.Lepiej podłącze pod bezpiecznik dzięki.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?