FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co wiemy o silniku 1,2 MPI 75KM
  • na początku pokazywało 8,2l
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tomcio, a pamiętasz może jakiś taki fatalny dzień pełen korków, robót drogowych i tego typu nieprzyjemności i kojarzysz ile wtedy pokazał Rapid średnią?
    Dociekam bo Kraków, że jest zakorkowany to wiadomo nie od dziś, a nie chce po tych obiecujących około 6 litrach w cyklu mieszanym jak się domyślam mocno się rozczarować stricte w mieście.
    Pozdrawiam
    Rob9
  • no jak tak tylko w mięscie smigam to i 9 litrów pokazuje.ale to uroki korków w miescie]
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Mój pali w mieście 7 z klimą 7.5 w trasie można zejść poniżej 6.chciałem zapytać was czy też odczuwacie podczas postoju lekkie drgania przenoszone z silnika do kabiny a dokładniej na kierownice a czasami na fotel.Przy 6,5 tys.km. wymieniana była poduszka pod skrzynią biegów i wydaje mi się że odczuwalne drgania pojawiły się właśnie po wymianie tej poduszki.Serwis oczywiście mówi że wszystko ok. ,że to 3 cylindry to tak może drgać.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Umnie nic takiego nieczuć.Na postoju z włączonym silnikiem czasem zastanawiam się czy silnik wogóle pracuje :)
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • No właśnie przed wymianą poduszki wydaje mi się ,że drgań nie było.Chciałbym żeby jeszcze inni koledzy posiadający ten silnik dokładnie to sprawdzili ,bo jeżeli u was żadnych drgań nie ma  będę walczył z serwisem aż do skutku.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • umnie na 100% niema
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • drgania były, ale ustały - serwis twierdził, że na postoju przełączał się przemiennie z benzyny na LPG i stąd te drgania. przeprogramowali i chodzi tylko na LPG - drgań już nie ma.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • u mnie są.jestem pewny że to po wymianie poduszki.tamta musiała być lepsza i dobrze tłumiła ale się rozleciała .zresztą nie tylko mnie się rozstukała. na skodaclub w zakładce rapid jest temat stukanie pod silnikiem.jak ktoś jeszcze mógłby sprawdzić te drgania to bardzo bym prosił.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • u mnie rapid 2014 produkcja marzec  silnika jak by nie bylo :) 
  • Bo go tam nie ma......hehe...
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Wiem że odbiegne troche od tematu ale powiem wam że wybór tego silnika do jazdy po mieście jest wręcz idealny.Miałem okazje jeżdzić kilka dni Rapidem z silnikiem 1,2TSI 85km i powiem wam że ten silnik do miasta się nienadaje.Może na trasy i owszem ale jeśli chodzi o jazde po mieście to MPI jest o wiele lepszy.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Tomcio, dlaczego uważasz, że silnik 1,2 TSI 85 KM nienadaje się do miasta?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Lepiej sie zbiera MPi przynajmniej z mojego doświadczenia ale oczywiście to tylko moje zdanie
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Nie miałem przyjemności jazdy z silnikiem MPI, więc nie mam porównania:)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Też nie miałem przyjemności, ale suche dane mówią co innego.
    1.2 MPI 0-100 km 13,8 s
    1.2 Tsi  0-100 km 10,3 s
  • @Tomcio - chyba grubo się mylisz. Silnik 85KM stworzony jest do miast i na krótkie trasy. W trasie z powodu braku szóstego biegu przy 150 jest głośno.Wiem bo taki mam.
    Silnik MPI jest wyłącznie do miasta w którym nie będą trąbili na Ciebie jak wolno ruszasz ze świateł. Jeździłem wszystkim benzynowymi silnikami Rapida i niestety ale MPI jest mułowaty w porównaniu do 85KM. Różnica ok 3,5 sek 0-100km/h jest widoczna.
    MPI super spisuje się w trasie. Jak go rozpędzisz i lekko deptasz gaz to faktycznie mało spali, ale o szybkim wyprzedzaniu z np 3 osobami na pokładzie zapomnij.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mówie ze to moje odczucia.To spróbuj na 3 biegu rozbujać TSI z prędkości 30km/h bez redukcji,MPI robi to bez problemu.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • TSI faktycznie do momentu włączenia turbo (1,5 tys. obr) jest mułowaty i jeśli ktoś go zdusi to bez redukcji będzie miał problem. Ale patrząc na charakterystyki przy 2 tys MPI ma 20 kW i ok33Nm, a TSI 32 kW i ok 43 Nm, więc nie zgodzę się z Tobą że MPI zbierze się szybciej.
    UWAGA: silnik TSI przy 2000 obr/min ma już pełny moment obrotowy 160 Mm.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • wiesz to są suche fakty na papierku ja sobie sprawdziłem oba w praktyce i mam poruwnanie.Każdy ma inne zdanie więc chyba niema sensu się wykłucać
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?