FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co wiemy o silniku 1,2 MPI 75KM
  • Każdy ma jakieś swoje zdanie, i większość z nas będzie chwalić to co ma, więc może nie dyskutujmy, że mój MPi, albo mój TSi jest lepszy, bo... nie ma to sensu, każdy kupował co chciał, na co mu budżet pozwalał, więc cieszmy się naszymi skodamy, tak szybko odchodzą :D
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22
    I to się do prasy nadaje :D
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @Adam22 - "każdy kupował co chciał, na co mu budżet pozwalał" - tu się z Tobą zgadzam. kupując Rapida rozważałem plusy i minusy każdego silnika. Diesle odpadły ze względu na małe przebiegi jakie robię (ok 13-15 tys rocznie)
    MPI podobał mi się ze względu na możliwość montażu instalacji LPG, ale przesiadka ze 110 KM na 75 KM to nie byłoby dobre rozwiązanie.
    TSI 105 podobał mi się ze względu na skrzynię 6 biegową, ale tu chyba zadecydowała cena.
    Dlatego chyba wybrałem coś po środku czyli 85 KM. Dobry moment obrotowy i odpowiednia cena.
    A czy dobrze wybrałem to okaże się za kilka lat :)

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja również wybrałem 1.2 TSi 85km, robię rocznie 10kkm, diesla też nie chciałem, bo mijało by się to z celem, według mnie jest różnica znaczna bo wcześniej miałem 1.4 MPi 60km, Fabia I, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Osobiście wybrałem mpi i powiem wam że nie żałuję bo chcę za jakiś czas przejśc z benzyny na gaz. Niestety producent przewidział tylko jedną możliwość. Przesiadłem się ze skody Felci 1,3  i teraz porównując to 1,2 mpi to jest demon prędkości.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • andrzejn
    Nie miałem przyjemności jazdy z silnikiem MPI, więc nie mam porównania:)

    To proponuję spotkanie na mińsku to porównamy i damy wszystkim jakąś sensowną odpowiedź co ty na to?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Powiem wam że jazda z tym śilnikiem po gurach jest świetnia autko się nie męczy i daje sobie rady
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @cezar
    Zmiłą chęcią, może w jakąś sobotę albo nidziedzielę, np 26.07
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • no to przechodzimy na temat zloty i zrobimy mały zlot w mińsku to do zobaczenia 26,07
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • to do zobaczenia w sobotę
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Jestem Bardzo pozytywnie zaskoczony silnikiem:) Nie daje się odczuć że pod maską pracują trzy cylindry:)
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Witam.
    Ja również użytkuję 1.2 MPI z instalacją  LPG i jestem zadowolony, przed wszystkim kosztami ekspolatacji. Za 70 zł tankuję do pełna, szybkiej jazdy z ostrym kopytem raczej nie preferuję a więc silniczek jak dla mnie jest OK. O TSI słyszałem wiele złego aczkolwiek podstawowe choroby wieku młodzieńczego już mu wyleczono. Gazowanie TSI jest wielce problematyczne a technologia downsizingu w wykonaniu VW nie do końca się sprawdziła.
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • czy ten silnik jest na pasku czy na łańcuchu? - nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Na łańcuchu 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Swoją drogą to ktoś mierzył, czy się nie wydłuża? Nie wiem, czy z łańcuchami w tych silnikach były jakieś problemy? Nie słyszałem, ale może coś się dzieje? Jakieś rolki napinające, alb właśnie wydłużanie, jak w pierwszych TSI?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jeżeli dobrze pamiętam tam są ślizgi. 1,2 MPI typ jest dokładnie to co 1,6 mpi, ale bez jednego garka. Łańcuch dźwięków nie wydaje. Więcej informacji pod 1,2 htp.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ilustracje z ifinterface dla silnika 1.2 MPI:
    silnik rys 2.jpg
    551 x 633 - 146K
    silnim rys 3.jpg
    531 x 539 - 108K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pozycja 6 i 8 ślizgi, 10 napinacz ślizgu, 11 oś ślizgu. Napinacz przy łańcuchu jest nie wymienny, olej kasuje luz tak jak przy zaworach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Łopata mode on.
    Ktoś próbował chipowac 1.2 mpi?
    http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-rapid-1-2-mpi-75-km/ twierdzą że wyciągną z niego bezpiecznie 85 koni, czyli tyle ile tsi. Jak wypada porównanie parametrów? I jak to się przekłada na codzienną jazde?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Jak na zwykły MPi parametry bardzo dobre
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?