FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
RAPID SB Elegance, Nierówne szczeliny, maska przednia i klapa tył.
  • Witam
    Po trzech miesiącach użytkowania zaczynam dostrzegać niedociągnięcia jeżeli chodzi o spasowanie elementów nadwozia mojej rapidki (samochód nowy, wyprodukowany w 35-tym tygodniu 2014, kupiony w salonie).
    I tak dla przykładu:
    -szczeliny pomiędzy maską przednią a błotnikami z lewej i prawej strony różnią się o ok. 1,5mm (szczelina od strony kierowcy jest szersza);
    -pionowe szczeliny pomiędzy klapą tylnią a nadwoziem z lewej i prawej strony też różnią się o ok. 1,5mm (szczelina od strony pasażera jest szersza), odnoszę wrażenie, że szyba jest niesymetrycznie wklejona.
    Prośba o wypowiedzi w kwestii spasowania elementów nadwozia w waszych rapidach.
    Strasznie mnie to zaczyna irytować i po nowym roku zawitam u dealera.



  • Masz możliwość porównania z innym samochodem?
    Piszesz o różnicach rzędu 1,5 mm - na jakiej długości ?
    A jeśli te różnice były od nowości? Czy też te wielkości dalej pracują i powiększają się?
    Zastanawiam się - czy takie różnice - są widoczne i rażące dla oka? 
    A jeśli te wymiary mieszczą się w tolerancji mocowania?
    A może to tylko kwestia poprawnego ustawienia i przykręcenia we właściwe miejsce?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Klapa tylnia nie rzuca się tak bardzo w oczy, natomiast maska trochę przeszkadza.
    Szczeliny są w miarę równoległe na całej długości ale nie równe, z jednej strony ok. 3-3,5mm z drugiej 5mm.
    Szukałem w sieci informacji odnośnie tolerancji mocowania, niestety nic nie znalazłem. Podjadę do dealera gdzie kupiłem autko, niech się wypowie. Obawiam się ruszania śrub, będzie pewnie widać ślady ingerencji, uszkdzenia powłoki lakierniczej. Poza tym z nadwoziem chyba nic się nie dzieje, nic nie trzeszczy, samochód prowadzi się prosto.

    Natomiast znalazłem coś w sieci odnośnie dacii sandero:
    "I tak np. odstęp pomiędzy maską a błotnikiem powinien wynosić 4mm +/- 1.5 mm 
    odstęp pomiędzy lampą a maską powinien wynosić 3.5mm +/- 2mm 
    odstęp pomiędzy lampą a błotnikiem powinien wynosić 2mm +/- 1.5mm 
    odstęp pomiędzy drzwiami a dachem powinien wynosić 18.5 mm +/- 2 mm"
    Jakaś masakra :).

  • Autko stoi w zimnym garażu - więc nie podejdę i nie sprawdzę u siebie.
    Ale jak porównujesz z Sandero - to to są takie same, a nawet większe tolerancje w DS.
    Jak będziesz w salonie - możesz porównać do nowego modelu R.
    Dla mnie, jeśli gołym okiem nie są widoczne odchylenia czy też nadmierne odstępy, pozostawiłbym to w spokoju.
    Nie podajesz, czy te szczeliny od nowości pracują - tzn. czy odstępy zwiększają się czy też dopiero teraz zwróciłeś na to uwagę i masz taką subiektywną ocenę?
    Pozdrawiam   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witajcie. Mam problem, z Rapidkiem. w Czasie jazdy z większą prędkością niż 60 Km/h, słychać szelest wiatru-podmuchu taki świst, od drzwi kierowcy, od pasażera jest spoko cisza (szyby właściwie domknięte), spotkał się ktoś z takim czymś ?
  • A nie efekt gorszego wytlumienia?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A jechałeś przy wietrze czy pogodzie bezwietrznej? Czasem przy bocznym wietrze można coś usłyszeć.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Drash
    Mam tak samo. Kwestia uszczelek. Byłem już w serwisie sprawę znają. Mają jakiś smar do tego którym smarują uszczelkę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • przy wietrze małym mniej słychać bardziej przy większym. atsuki - dzięki za potwierdzenie i odpowiedź - dzwonie w takim razie do aso i niech przesmarują, ciekawe co ile będzie trzeba smarować tą uszczelkę.
  • Ja jeszcze nie miałem smarowane, daj znać czy pomogło :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Rapid ma to do siebie ze przy wyższych prędkościach jadąc równo na wprost może być nic nie słychać wystarczy minimalne odchylenie aby oderwać strugi powietrza opływające auto aby wiało jak w Kielcach na przystanku pksu
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku - używasz tableta lub komórki z autokorektą i nie można nic z tego odczytać
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jestem ciekaw "co autor miał na myśli"... @supermajku to taki Penderecki pióra ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • No fakt juz po raz kolejny nie da sie tego czytać. A sam pisze z komórki wiec nie jest to usprawiedliwienie 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • tak te posty dają dużą swobodę interpretacji :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To są posty na weryfikację iloraza inteligencji :)
  • A może to z translatora leci... 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Ja myślę, że @Supermajku jest kosmitą, awangarda głównych sił uderzeniowych na Ziemię. Ponoć wyznacznikiem jest pępek. Ciekawe czy go ma... :D
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • to boot jest, powinien przepisywać cyfry i literki przy każdym publikowanym poście dla weryfikacji ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam. Rozwiązałem problem z hulającym wiatrem podczas szybszej jazdy - przy dokładnym oglądnięciu okazało się że to nie do końca domknięta obudowa lewego lusterka. Zatrzasnąłem i od razu problem zniknął. Nie zwróciłem wcześniej na to lusterko uwagi.

  • ... jeżeli rzeczywiście to to..u mnie też było nie dociśnięte.


    image

    @Drash, jak rzeczywiście pomoże, to się piwo należy :D
    WP_20150412_13_08_13_Pro.jpg
    1780 x 1000 - 617K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?