FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instalacja elektryczna pod fotelem?
  • Witam. Sprzątając dzisiaj moją R zauważyłem pod siedzeniami pasażera i kierowcy ciekawą instalacje elektryczną (na zdjęciu) - w poprzednim aucie podobnie wyglądało podgrzewanie siedzeń.Problem w tym, że ja nie mam w wersji active max podgrzewania siedzeń. O co tu chodzi?

    2015-01-05 13.54.52.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • a to nie jest po prostu stelaz ???
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • No właśnie nie bardzo, szczególnie, że dochodzą do tego jakieś wiązki elektryczne. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • może to czujniki obecności pasażera do pikaczy od pasów
  • To możliwe. Jak one działają? Na zasadzie obciążenia fotela?
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • jestes pewnien ze od tego odchodza wiazki ??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • dochodzą kable przynajmniej od pasażera, w przypadku kierowcy zwykle zakłada się że kierowca siedzi w aucie podczas jazdy :D :D ale szczerze nie wiem czy w rapidzie są dwa czy tylko po stronie pasaża
  • Ja mam to samo pod siedzeniem u pasażera a nie posiadam ogrzewania siedziska więc na pewno jest to czujnik od pasów. Naciśnij jak masz włączony silnik na to miejsce pojawi się komunikat by zapiąć pasy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Taką instalację pod fotelem ma każdy R. Jednak są to różne obwody. Pod kierowcą jest instalacja zapięcia pasa, pod fotelem pasażera jest obwód zapięcia pasa jak i obwód czujnika obciążenia/zajęcia fotela. Potem instalacja airbagów i wersjach z ogrzewanym fotelem dodatkowo jest obwód ogrzewania.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • OK, dzięki.
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • To raczej instalacja od poduszek bocznych a nie pasów. Czujki pasów są zwykle montowane przy naciągaczu pasa a nie w siedzeniach. Dodatkowo w siedzeniu pasażera jest czujnik "zajęcia fotela", który odłącza poduszkę pasażera jeśli go nie ma.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | MY15 | Ambition | Grafit | 50000 km | Lublin
  • Czujki zapięcia pasów są przy fotelu, który jest mocowany na szynach. Zakres przesuwania fotela to ok. 120 - 150 mm. Wiązka elektryczna więc nie może być sztywna, tylko właśnie na giętkim przewodzie. W dodatku jest tam złączka pod fotelem, do montażu/demontażu fotela.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • mkoziol z tego co mi wiadomo poduszki nie mają czujników w fotelach bo jak polecisz na czołowe to czy jest pasażer czy nie to i tak wystrzeli poduszka.
    http://www.ratowniczy.pl/index.php?id=106&id2=103

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie chodzi o czujnik. W fotelu gdy jest poduszka boczna to musi mieć sygnał sterujący.
  • faktycznie zapomniałem o bocznych istnieje taka możliwość że jest to zasilanie do układu SRS
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mam pytanie zamawiałem R z alarmem i bylem pewien,że będę miał zamontowany w fabryce,lecz dowiaduje się że ma być montowany w salonie jako tzw. usluga dilerska\trochę moje niedogranie chyba z dilerem apropo kluczyków.
    W konfiguratorze doczytałem się,że mają być 2 składane kluczyki, a diler oznajmia mi,że to nie tak bo  to jest usługa dilerska.
    Jak to więc jest z tymi kluczykami,czy będę miał zdalne sterowanie w dwóch kluczykach czy też nie i ewentualnie czy nie można jakoś zrobić żeby obydwa miały zdalne sterowanie w otwieraniu auta.Bardzo proszę o pomoc jak to rozegrać bo jutro mam rozmowę i ile by mnie to wynioslo?.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Zdalne sterowanie będą miały obydwa, ale jeden będzie składany,a drugi zwykły.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak masz w zamówieniu? Bo szczerze to byłbym "troche" nie zadowolony, nawet bardzo troche. Bo zamiast firmowego alarmu dostajesz nie wiadomo jaki i będą ci rozmontowywać wszystko na serwisie i gdzie dealer zbiera całą kasę.

    Przy firmowym byś miał dwa...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @johnl jesli zamawiałes wersję z alarmem fabrycznym to w tym przypadku montowany jest alarm w fabryce i sa 2 składane kluczyki. a nie wiem dlaczego dealer ma Ci montować alarm? tak było w zamówieniu?
  • W moim R MR 2013 (lipiec) mam 1 ze zdalnym, z chowanym kluczem, a drugi jest "goły" - bez zdalnego sterowania. Może firma żongluje iloscią zdalnych albo montuje je tylko do najwyższych wyposażeń.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen moze sie mylę ale uwazam to co napisałem zamawiałem alarm w konfiguracji mam 2 składane kluczyki... choc jak brałem poprzednio fabię to mnie zrobili i tez mi zamontowali w salonie ale w zamian miałem domykanie szyb z pilota jedyny plus był tego... a tu to uwazam ktos albo przeoczył i domontowuja albo sam sprzedaje z montażem alarmy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?