FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pakiet na bezdroża
  • @dodan Dolna
    Co do wysokości krawężników. Standardowo powinny być maks 12 cm. Rapid zwykły ma 13,4 cm, w wersji na bezdroża 14,1 cm. Wg instrukcji. Jak doda się kierowcę, pasażerów etc.. to te 7mm może być przydatne.
    Mój wczoraj przyjechał, widziałem już w salonie, ma pakiet na bezdroża, i muszę sprawdzić w papierach, czy ma. Bo na oko nie jestem w stanie sprawdzic ^^.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @Vesper jak masz fundusze to dołóż pakiet na bezdroża (osłona) i tak samo pakiet funkcjonalny (siatki, zabudowa)... w szczególności ten drugi dodatek w codziennej eksploatacji powinien być użyteczny (ja nie mam), choć jak wspomniał @maroslaw też przewoziłem różne większe rzeczy i gdybym miał ten pakiet, nie zmieściłbym w bagażniku.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tak na wstępie proszę o wydzielenie z tego wątku tematu pakietu funkcjonalnego do bagażnika. Do tego nie działa kasowanie postów. Wrzucił mi się poprzedni dwa razy i nie mogę się go pozbyć
    @maroslaw w temacie wózków doskonale Cię rozumiem. Na szczęście mój obecny wózek bez problemu wchodzi między nadkola, więc nie mam tego problemu. Jak będę szukał następnego to też będę szukał takiego aby wszedł między nadkola. Jeśli nie znajdę to zawsze mogę wyciągnąć te przegrody ewentualnie jedną i wózek mi wejdzie :)
    W każdym razie ja sobie chwalę pakiet funkcjonalny bo dla mnie jest bardzo funkcjonalny a siatki dobrze trzymają nawet ciężkie rzeczy.
    @bounty jak wspomniałem wyżej przegrody można wyjąć, więc na czas przewozu większych rzeczy wyciągasz i już. W codziennej eksploatacji są bardzo przydatne.
    @Vesper Zdjęcia poniżej, trochę nie wyszły bo słabe światło a cały bagażnik się nie zmieścił bo za blisko stałem a nie miałem jak już odejść. Na zdjęciach widać haczyki i te przegrody za nadkolami. Na całościowym widać siatki i dywanik bagażnika (kupowany osobno).
    20150120_085215.jpg
    600 x 800 - 161K
    20150120_085221.jpg
    600 x 800 - 186K
    20150120_085244.jpg
    800 x 600 - 189K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @atsuki z tego co napisałeś, widać że ledwo starcza tej wysokości dla rapida. Ja zjeżdżałem widać trochę z wyższego krawężnika i niestety przytarłem trochę spód. Ja brałem auto z placu. Ale jak miałbym możliwość to również wziąłbym pakiet na bezdroża, uważam że warto, a cena też nie jest jakaś strasznie wysoka w stosunku do tego co trzeba dać za auto.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan przytarłes bo pewnie obciazenie miales spore, ja jezdze czesto sam i zjeżdzam nie raz z niemal "skarp" chodnikowych i nigdy nie przytarlem, wczesniej miałem nizsze auto i tez nigdy mi sie to nie przytrafilo ale jak mowie to jest uzaleznione od obciązenia i sposobu zjazdu, jesli robi sie to delikatnie z nogą na hamulcu tez mniejsza szansa zaczepienia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @dodan
    tak aby być zgodny z prawda. Na podstawie rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
    "§ 43. 5. W wypadkach, o których mowa w ust. 2 i 3, chodnik powinien być
    wyniesiony ponad krawędź jezdni lub pasa postojowego na wysokość od 6 cm
    do 16 cm i oddzielony krawężnikiem. Ustalenie to nie dotyczy stref
    zamieszkania, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów."

    Także czy z pakietem, czy bez, trzeba uważać. W projektach najczęściej daje się 12.

    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • grzesk dzięki wielkie za zdjęcia bagażnika, wygląda na to że chyba jednak warto brać ten pakiet :)
  •  Na bezdrożach pewnie prowadził się będzie bezpieczniej, ale czy na autostradzie przy 140 km/h to raczej na pewno nie, także zależy kto jakimi drogami częściej jeździ.
  • @Vesper
    Niestety pakietu na bezdroża nie zamówisz po wysłaniu zamówienia do fabryki.
    Jest on montowany na etapie produkcji.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • hmm... w sumie chyba jeszcze jest możliwość, zamówienie złożyłem w piątek. Zobaczymy jak się dowiem :)
  • @Vesper, to spokojnie możesz...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Vesper
    Życzę powodzenia, bo warto. Przydatny przy wjeżdżaniu jedną stroną auta na krawężniki.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • @Vesper mozesz bez zadnych problemow zmieniac konfiguracje do 2 tygodni, bo w tym czasie twoje zamowienie wisi w systemie i nie jest jeszcze przetwarzane przez Skode, pozniej wymaga telefonicznej zmiany przez dilera no i to moze przedluzyc juz oczekiwanie na auto
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Konfiguracje to można zmieniac prawie do konca. Tylko w przypadku dużych zmian to moze znacznie wydłużyć termin
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Na około 2-3 tygodnie przed produkcją, już nie ma możliwości dokonania w nim zmian. Wg mojego handlowca.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @gross przytarłem, bo krawężnik mógł mieć ze 14 cm, a zjeżdżałem bardzo, bardzo powoli i tylko słyszałem obcieranie i tyle. Nie sądzę, żeby 7 mm miało dawać jakąś znacząco różnicę na autostradzie. Ale fakt jest, że z tego pakietu najistotniejsza to jest wzmocniona osłona od spodu i osłona silnika od góry. Ja tą od góry mimo wszystko, zamierzam sobie kupić.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie musza byc duze zmiany by okres oczekiwania sie wydluzyl a zmiany jednym kliknieciem w kompie zrobi tak jak pisalem do 2 tyg, potem tez sie da tak jak pisal atsuki ale wymaga to wiejszego zachodu ze strony dilera.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @dodan nie rozumiem co pakiet na bezdroża ma wspólnego z górną pokrywą silnik, a jeżeli już to chyba tylko w TDI.
  • dokladnie, bo w TSI nie istnieje takowa
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  @gross81 Jest, tylko nie taka duża, ale żadnych bebechów nie widać. Ale dalej nie rozumiem co wspólnego ma pakiet na bezdroża z osłoną górną silnika ? To pytanie pewnie nie do Ciebie tylko do Skody.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?