FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pakiet na bezdroża
  • No ja bym tego oslona silnika nie nazwal a raczej oslonką przewodow. Chcialem dokupic taka jak w dieslach ale nie ma do TSI
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • tak, oczywiści TDI miałem na myśli.
    @lukasz13 pewnie ma to wspólnego, żeby silnik się mniej brudził na tych bezdrożach:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ale bezdroża to nie jest jednoznaczne z kurzem, większość kolegów pisała akurat o zjeżdżaniu z krawężnika, ale kto tam nadąży za Skodą :)
  • Tylko górną osoba silnika nie jest to częścią pakietu. Więc to bez znaczenia dla tego tematu :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @lukasz jak sama nazwa bezdroża mówi, że bez dróg, więc musi być kurz:-)) ja w każdym bądź razie jak będę robił przegląd na wiosnę to założę sobie osłonę, bo w TDI jest masa przewodów na wierzchu, więc dobrze byłby je trochę osłonic od warunków atmosferycznych.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a nie pasują czasami jakieś używki z Octy np ?? zawsze to 100 albo i wiecej do przodu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • hmm ciężko powiedzieć, trzeba by było to sprawdzić...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie chce tworzyć tematu, ale miałem czas, więc wszedłem w kanał, i nagrałem filmik i zrobiłem zdjęcie jak wygląda rapid od dołu, (1.2TSi, 85km, Spaceback, rok produckji 2014, ambition, bez pakietu na bezdroża) 
    Poniżej link do ściągniecia (Nagranie i zdjęcie w słabej jakości, wybaczcie :))
    https://www.sendspace.com/file/x952cd

    ---------------EDYTOWANE-------------------
    A tutaj skompresowane (bezpośrednie pliki) :
    Zdjęcie :https://www.sendspace.com/file/7btqru
    1 plik video :https://www.sendspace.com/file/yp40ym
    2 plik video :https://www.sendspace.com/file/7325hf
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Podany plik jest spakowany w rar. Nie wszyscy go mogą otworzyć ...
    Jak wielki jest plik oryginalny? Czy trzeba go pakować?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 2 nagrania mp4, i zdjęcie zajmuja 42,4mb, dla was, spróbuję to skompresować :)
    Edytowane :
    Powyżej wstawiłem bezpośrednie linki, sa skompresowane,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22 faktycznie jakość marna :(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • A co chciałeś nam pokazać przez ten filmik?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Po prostu nagrałem, sam byłem ciekawy jak to wygląda, i jak jest z osłoną pod silnikiem, dlatego się z wami tym podzieliłem, :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • ok dzięki:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Właśnie wróciłem z gór i jeszcze gorętszą miłością zapałałem o tego pakietu. Fajnie jest widzieć, że z jednej strony ten cm wyżej, a z drugiej strony jak patrzyłem na ślad na śniegu po "szusowaniu" Rapidem, to widać, że osłona się sprawdza. W moim odczuciu to był dobry zakup (ale z drugiej strony to łatwiej jest chwalić swoje niż byłoby przyznać się do błędnej decyzji ;) )
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • No cóż...
    A ja dokładnie na odwrót. Mam pakiet i będę reklamował w celu zmiany na standardowe zawieszenie.
    Że zacytuję fragment treści swojej reklamacji:
    "(...) Wada polega na znacznie gorszej pracy zawieszenia w porównaniu z samochodem bez pakietu. W szczególności chodzi o:
    - istotne pogorszenie komfortu jazdy – wyraźnie twardsza charakterystyka zawieszenia
    [wyjaśniam forumowiczom: wiem, że Rapid jest "twardy" ale z tym pakietem to już "wóz drabiniasty"]
    - znaczne pogorszenie docisku opon do jezdni w chwili gdy pojazd mija poprzeczną przeszkodę na drodze (np. próg zwalniający lub temu podobną).
    [wyjaśniam forumowiczom: efekt łupnięcia przy zjeżdżaniu z progu zwalniającego przy prędkości > 15 km/h i nie tylko]
    W dniu 30 czerwca 2016 roku, przy udziale pracownika działu serwisu ASO Krotoski-Cichy, dokonano porównawczej jazdy testowej zakupionego samochodu z pakietem i dostępnego w salonie samochodu bez pakietu. Wynik porównania wyraźnie potwierdził wyżej wymienione cechy.
    Ponadto jestem głęboko przekonany, że praca aktualnego zawieszenia może w szczególnych okolicznościach doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i w efekcie do wypadku."
    I taka ciekawostka na koniec:
    Wg ASO - pakiet na bezdroża = sprężyny twardsze i ograniczony zakres ruchu koła! (krótszy amortyzator?) pomijając inne elementy nieistotne dla komfortu jazdy.
    Nie wiem, co myślała Skoda jak wymyślała ten pakiet ale powyższe jest właściwe dla zawieszeń sportowych! Tylko to PODNIESIENIE o 7mm... Gdyby obniżyli to byłby elegancki "pakiet SPORTOWY" ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekaw jestem jak podejdzie do tego Skoda Poznań.
    Stwierdzenie, że amortyzatory w pakiecie są krótsze, jest delikatnie mówiąc niepoważne lub wynikające z braku wiedzy. W Octavii II szczegółowo przebadałem temat amortyzatorów i sprężyn z pakietu na bezdroża. Sprężyny są na 100% inne tj. dłuższe i drut ma większą średnicę, natomiast amortyzatory ( trzymając je w ręku) są tej samej długości jeśli chodzi o podstawowe silniki. W mocniejszych odmianach np. 2.0 TDi, średnica rury amortyzatora jest większa. Zawieszenie z pakietu jest bardziej  "twarde" od serii ale takich odczuć jak twoje nie miałem.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W kwestii amortyzatorów:
    podobno porównywali moje zawieszenie ze standardowym i to "skrócenie" stwierdzili. Mnie przy tym nie było ale wierzę, że dokładnie obejrzeli zawieszenie...
    Faktem jest natomiast wspomniane dobijanie. Sprawdzili amortyzatory i wyszło, że są ok. Skoro tak, to przychodzą mi na myśl tylko dwie możliwe tego zjawiska przyczyny:
    1. źle dobrane parametry amorów - za małe tłumienie w stosunku do siły sprężyn
    2. faktycznie zbyt krótkie amortyzatory.
    Tak czy siak jest kupa i tyle.
    Długo zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, że ten pakiet to jednak porażka. Szkoda moich plomb a trochę już ich mam i kilka wypadło... ;)
    Dzisiaj zawożę pismo reklamacyjne (rękojmia). 27-go mija rok więc już nie mogę zwlekać.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na zdrowy rozum, skoro zawieszenie ma większy skok to nie może byc krótszy amortyzator. Po drugie biorąc pod uwagę jaki ma skok seryjne zawieszenie Rapida podnosząc go na podnośniku to śmiało stwierdzam, że można z niego "suva zrobić" ;) wymieniając same sprężyny.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na zdrowy rozum to zawieszenie z pakietem ma MNIEJSZY skok.  ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?