FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Uchwyt na osłonie przeciwsłonecznej
  • W naszych samochodach brakuje mi uchwytu (paska, plastikowej klamry itp) na osłonie przeciwsłonecznej. To w sumie mało istotna rzecz, ale czasem by się mogła przydać. Ostatnio sprawdzałem, że nawet Citigo ma takie udogodnienie, ale nowa Fabie już nie miała, przynajmniej ta stojąca w salonie. Na przykład wydrukowałem sobie KARTĘ RATOWNICZĄ i zgodnie z zaleceniem chciałem ją umieści na osłoną przeciwsłoneczną, ale nie miałem jak. Po długich poszukiwaniach zakupiłem, sobie wieszak na okulary, który ma pełnić formę klipsa, klamry. Może ktoś ma jakieś inne patenty?
    wieszak1.JPG
    3104 x 1746 - 1M
    wieszak2.JPG
    3104 x 1746 - 935K
    wieszak3.JPG
    3104 x 1746 - 748K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  A to dziwne bo ja taki pasek posiadam od strony kierowcy - Elegance MY2013
    Ale widzę, że kolega ma z kolei lusterko, a ja nie. Lusterko jest po stronie pasażera, ale nie ma już paska.
  • @lukasz13
    Ja mam lusterka po obu stronach, a paska żadnego. Podobno na początku produkcji paski były, potem zniknęły, tak twierdzą w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • W moim R MR 2013 - po prawej stronie w osłonie mam lusterko. Po lewej stronie (przed kierowcą) w osłonie jest pasek do przechowywania papierów, kopert,... Po lewej stronie szyby - ok 15. cm mam plastikowy przycisk, w sam raz na założenie bloczka opłaty parkingowej lub kartki z wiadomością.   
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A nie jest tak ze lusterko wyklucza się ze szlufką?
    Też mi brak
  •  Dodali lusterko, a odjęli pasek po prostu Simply :) Widać w Skodzie nie można mieć wszystkiego.
  • @kros lusterko mam po prawej stronie, po lewej mam pasek. A na szybie mam plastik na bileciki.
    Widocznie Skoda cały czas żongluje wyposażeniem w takie drobiazgi.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja mam dwa lusterka. Wrzesień 2013 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam po stronie kierowcy lusterko, natomiast po lewej nie ma nic, żona niezadowolona ( przeważnie pasażer )
  • @tdimichal tylko jedno przychodzi mi na myśl... masz wersję angielską ;-)  ps. niech żona prowadzi ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @tdimichal faktycznie musisz mieć anglika;) Co do uchwytów, to w nowej Octavi są dwa lusterka i na pewno jest uchwyt po stronie kierowcy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @jercen ja tak miałem w F.
    Teraz miałem na myśli wyłącznie lewy daszek w którym wydaje się, że lustro wyklucza pasek, co z resztą łatwo wytłumaczyć, "że jak masz kwity to i tak nie skorzystasz z lustra więc jak już daliśmy Ci lustro to kwity se wsadź gdzieś indziej" :D
    Choć na kwitki z bramek to było fajne rozwiązanie, a i lustra trochę wolnego by zostało :DD
  • Tak tylko pozostaje pytanie jak władowali do niektórych rapidek lusterka po obu stronach to gdzie umieścić schemat ratowniczy? Z tego co mi wiadomo to skoda miała jako pierwsza miała pomysł by te schematy były w aucie pod słoneczkiem, a tu w jednym modelu nie pomyśleli gdzie do jasnej anielki mamy włożyć?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar Dobre pytanie;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Żeby aż "do jasnej anielki"
    Ja pierwsze słyszę o takim zastosowaniu.
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • U mnie jest i lusterko i klamra po stronie kierowcy 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @
    krisr77


      Szczęściarz :)
  • @konwel
    dziękuję, pierwszy raz dowiedziałem się o tych kartach. Przyznaję że macie rację z tym "do jasnej anielki!"
    albo ja przespałem coś, albo do jasnej anielki trąbi się w naszym kraju o wszystkim, tylko nie o tym co ważne!

    a pytanie pomocnicze, jak długo obecne są karty ratownicze w Polsce?
    Wydaje mi się, że jak 3 kwartały temu buszowałem po stronie skody przed zakupem Rapida, to chyba w dziale serwis, nie było tych kart?

    Wobec tego już wiem jaka mi przybędzie naklejka po następnej wizycie w ASO. A z mocowaniem coś się wymyśli :)
  • @kros
    Mój pierwszy post ze zdjęciami pokazuje jak ja to zrobiłem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • kros 5 lat temu już były karty dostępne ale nie we wszystkich markach i nie do wszystkich modeli. Tylko karta musi być wraz z naklejką na szybie po lewej stronie na dole. W razie czego ułatwia sprawę ratownikom.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?