FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SKODA Rapid Liftback 1.2 TSI 105 KM by grzesk - w końcu :)
  • Witajcie :)
    Dopiero teraz nadarzyła się chwila aby się pokazać ale po wielu bojach, pytaniach, zastawianiach i liczeniu w końcu mam swoją nową Skodę.
    Miała być O3 w podstawie ale po przeliczeniach padło jednak na na ciut mniejszego brata Rapida.
    Po prawie 2 miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony z wyboru i nie żałuję. Auto w zupełności wystarczające dla mnie i co ważne cieszy mnie bardzo :). Większego nie potrzebuje choć O3 fajnie mi się jeździło ale ten sprytniejszy w mieście :)
    Odebrany 28 listopada 2014 r. we Wieliczce.
    MODEL: Rapid Liftback
    DATA PRODUKCJI: 45 tydzień 2014 
    KOLOR: Biękit Denim
    SILNIK: 1.2 TSI CBZB 
    MOC: teoretycznie 105 KM fabryczna
    UKŁAD DOLOTOWY: fabryczny 
    UKŁAD WYDECHOWY: fabryczny 
    UKŁAD NAPĘDOWY: skrzynia manualna 6-cio biegowa, fabryczna 
    ZAWIESZENIE: fabryczne 
    UKŁAD HAMULCOWY: hamulce tarczowe przód i tył, fabryczne 
    BODY-KIT: standard AmbitionMAX
    ŚRODEK: standard AmbitionMAX (wnętrze Czarne, skórzana kierownica wielofunkcyjna, skórzany ręczny, skórzany drążek zmiany biegów, podnoszone siedzenie pasażera, Maxi-Dot), podłokietnik, 
    CAR-AUDIO: Radioodtwarzacz SWING z CD MP3 + 6 głośników 
    INNE: - oryginalne dywaniki gumowe, 
    - oryginalny dywanik gumowy do bagażnika, 
    - oryginalny demontowalny hak holowniczy, 
    - skodowskie felgi stalowe 15" + opony letnie Bridgestone B250 + 4 skodowskie felgi stalowe + opony zimowe Nokian WR D3 (produkcja Finlandia) z osłonami DAKARA, 
    - tempomat, 
    - pakiet funkcjonalny do bagażnika, 
    - gniazdo USB/MDI, 
    - automatyczna klimatyzacja CLIMATRONIC, 
    - czujniki parkowania tył, 
    - śmietniczki w drzwiach, 
    - listwy progowe, 
    - chlapacze, 
    - przeglądy BASIC na 4 lata lub 120 tys. km, 
    - przedłużona gwarancja na 4 lata lub 120 tys. km,
    - firmowe kocyk i maskotka NIKKA dla córci :P
    - usunięte naklejki Skoda Nr 1 w Polsce i salonowe, uroku nie dawały a ograniczały widoczność przez tylną szybę.
    PLANY: chwilowo brak, bo to co mam w zupełności mi wystarcza a mam więcej niż w początkowych planach aby później za dużo nie denerwować się, że czegoś nie mam. Tak pojawił się CLIMATRONIC bo nad nim się najwięcej zastanawiałem. Ewentualnie po głowie chodzi mi modyfikacja oświetlenia bagażnika bo jest tylko jedna mała lampka (użycie taśmy LED - zostały mi z budowy -  po obu stronach ale tak aby nie było jej widać aby wiochy nie robić, ewentualnie założenie drugiej lampki bo jest miejsce i jakieś lepsze żarówki) i ostatnio chodzą mi po głowie aluminiowe felgi 15" z F3 (bo te same wymiary) wzór MATO. Ale to może kiedyś jak będzie czas i fundusze.
    Będzie lepsza pogoda i auto umyte to zrobi się lepsze zdjęcia.
    Na razie z kalkulatora...
    1.jpg
    800 x 600 - 123K
    2.jpg
    800 x 600 - 112K
    3.jpg
    800 x 600 - 112K
    4.jpg
    800 x 600 - 132K
    5.jpg
    800 x 600 - 103K
    6.jpg
    800 x 600 - 68K
    7.jpg
    800 x 600 - 78K
    8.jpg
    800 x 600 - 86K
    9.jpg
    600 x 800 - 77K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Gratulacje i bezawaryjnej jazdy... świetne LB ;-) mamy zimową, czekamy na wersję letnią w słoneczku ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Gratuluję. Ja też jestem mega zadowolony mam od grudnia, wyposażenie takie jak ty, climatronic się też pojawil- super sprawa, tylko silnik 1.2 z LPG  :-) 500 km na butli plus lekki dotrysk - bezcenne, jeszcze LPG 1,79 :-) :-) :-)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rapid śmiga jak należy przyszła wiosna to i zmiana obuwia na zdobytych aluminiowych CARME :)
    Poniżej wersja wiosenno/letnia w pełnym słońcu :)

    Do kompletu brakuje jeszcze zdjęcia za założonym hakiem holowniczym ale to następnej okazji.

    1.jpg
    1024 x 768 - 189K
    2.jpg
    1024 x 768 - 184K
    3.jpg
    1024 x 768 - 219K
    4.jpg
    1024 x 768 - 205K
    5.jpg
    1024 x 768 - 205K
    6.jpg
    1024 x 768 - 180K
    7.jpg
    1024 x 768 - 163K
    8.jpg
    1024 x 768 - 173K
    9.jpg
    1024 x 768 - 225K
    10.jpg
    1024 x 768 - 126K
    11.jpg
    1024 x 768 - 113K
    12.jpg
    1024 x 768 - 137K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nawet i fabia w tle się pojawiła :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Tak dokładnie, Fabianka cały czas w rodzinie i ma się dobrze :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Piękna, może dlatego, że identyczna jak moja :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • super wygląda autko z tymi crime - gratulacje zakupu:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • świetnie się prezentuje. i wyposażenie też masz fajne. gratulacje.
  • bardzo eleganckie i fajnie wyposażone.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • fajne te nasze rapidy;)
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Pojawiły się u mnie nowe zasłonki na tylne szyby aby córci w oczy nie świeciło bo myszka ze zdjęć powyżej mało co dawała.
    Teraz są zasłonki z czarnej siateczki na wymiar na całą szybę łącznie z małym trójkącikiem.
    W środku duża różnica jeśli chodzi o przyciemnienie. Z zewnątrz auto wygląda jakby miało przyciemniane szyby. Jest jeszcze jeden plus tej zmiany. Teraz mogę spokojnie w razie potrzeby otworzyć szybę w tylnych drzwiach. Przy przyklejonej myszce Mickey przyssawki nie pozwalały na otwarcie okna.
    Teraz okno mogę otworzyć a nadal jest ochrona przed słońcem i insektami.

    W razie potrzeby można je szybko ściągnąć.

    Dziś pogoda kiepska ale jakieś zdjęcia udało się zrobić.



    1z.jpg
    960 x 720 - 123K
    2z.jpg
    960 x 720 - 92K
    3z.jpg
    960 x 720 - 103K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk powiedz gdzie takie cuda zakupiłeś/zamówiłeś? Jak to wychodzi z kosztami? Jakie tam są mocowania tej zasłonki?
    Generalnie fajna alternatywa dla przyciemniania szyb folią. Pozdrawiam
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Pytanie nieaktualne, doczytałem się Twojej odpowiedzi w temacie z akcesoriami, po tym jak tu napisałem :-)
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • W wątku z akcesoriami już pisałem ale historia musi mieć ciągłość to we własnym wątku nie może zabraknąć :).

    Pojawiły się Oryginalne Skodowskie LEDy nad tablicą rejestracyjną :)

    Informacje nt. modelu, ceny i uwagi w wątku:
    http://rapidklub.pl/discussion/531/podświetlenie-led-tablicy-rejestracyjnej-oryginalne-akcesorium-sk...

    Dodatkowo tego nie widać, założono mi matę wygłuszającą pod tablicę rejestracyjną. Ramka tablicy już nie klepie o blachę i nie potrzeba nic podkładać.

    LED_6.jpg
    1280 x 960 - 561K
    LED_5.jpg
    1280 x 960 - 411K
    LED_4.jpg
    1280 x 960 - 569K
    LED_3.jpg
    1280 x 960 - 421K
    LED_2.jpg
    1280 x 960 - 407K
    LED_1.jpg
    1280 x 960 - 204K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Grzesk, a znasz oznaczenie tej "maty wygłuszającej pod tablicę rejestracyjną"? to jakas specjalna czesc w Skodzie? czy zupelnie poza Skoda?
  • Oznaczenie chyba KEA075004, produkt firmowany przez Skodę. Zakładane przez salony w nowych autach gdzieś tak od grudnia 2014 czy stycznia 2015

    Tu masz przykładowy link do tej części:
    http://czesci.plichta.com.pl/podkladki-tablicy-rej-antywibracyjne-skoda-p-415.html

    U nas to było w wątku http://www.rapidklub.pl/discussion/46/wychodza-juz-jakieś-wady/p21
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A ja sobie takie wygłuszenie sam dociąłem z jakieś takiej cienkiej pianki co to ją się pod panele podłogowe układa (też mię wnerwiało stukanie tablicy przy zamykaniu bagażnika) i teraz mam spokój.
    Dodam, że warto tak samą tablicę, jak i ramkę trochę wygiąć (uwypuklić) przed przykręceniem. Dzięki temu lepiej na końcach przylega do powierzchni klapy co jeszcze bardziej ją usztywnia i redukuje drgania (nie trzeba wtedy przyklejać). No i wygląda lepiej.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jaka jest twoja opinia o chlapaczach ? Warto ? Na.... też jesteś ;) ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co chlapaczy to wg. mnie warto. Mam je w starszej Fabii to i zamówiłem do Rapida.
    Nie masz tak bardzo brudnych przednich drzwi, błoto z przednich kół w większości zostaje na chlapaczu.
    Z tyłu to samo, nie mam tak brudnego zderzaka jak to widzę w autach bez nich.
    Do tego dochodzi aspekt mniejszych obić lakieru od kamieni a dzięki chlapaczom z tyłu dodatkowo w deszczowy dzień dużo mniej ochlapujesz auta jadące za Tobą.

    Tak jestem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A co tu taka cisza ????????????? ;)
    Właściciel obija się jak tylko może ;) pewnie zaraz napisze, że zajęty i w ogóle i w szczególe......
    No to trochę podpowiem:
    1.Nakładki na pedały
    2.Ksenony
    3.Szyba kierowcy "AUTO" ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?