FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gaśnie przy hamowaniu, dojeżdżaniu, na LPG
  • ciąg dalszy przygód: w porozumieniu ze sprzedawcą odstawiłem auto do naprawy. ściągnięto specjalistę od producenta, wymieniono reduktor i wtryski (tyle dowiedziałem się przez tel). po odbiorze auta napiszę więcej.
    a i jeszcze jedno: w reduktorze rzekomo znajdowało się sporo zanieczyszczeń od paliwa (tankowane dawniej Orlen, obecnie Shell)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Problem rozwiązano!

    Jako, że moje auto ma przerwę tylko 30 minut w ciągu dobry to nigdy nie stygnie. przez co zawór na reduktorze się przegrzewał. Dorobili zawór obok reduktora przerabiając ten reduktor. Dzięki temu gdy silnik max rozgrzany, to reduktora nie dotkniesz bo parzy, a zawór tylko ciepły. Od 3 tys km jest ok. Poprzednia wymiana zaworu była do 6 tys km.

    Jak zapytałem tak zostałem beta testerem....

    Gdyby ASO coś wam mówiło o paliwie że orlen etc to zapytajcie czy gębę aso zatka certyfikat ze stacji, że paliwo jest dopuszczone do obrotu i czy mają na tyle pieniędzy aby wypłacać odszkodowania orlenowi za głoszenie takich herezji.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Supermajku pracujesz 23.30 godzin a na dobę, a kiedy jesz, spisz i tak dalej:)?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mam pracowników.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czyli twoim rapidem różne osoby jeżdżą?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie wymienili:
    - reduktor
    - wtryski gazu
    - elektrozawór - który wyciągnięto poza reduktor

    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • i co pomogło?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • na tę chwilę tak, ale na razie niewiele przejechałem. zobaczymy po większym przebiegu.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Czyli po wielkich problemach doszli co się dzieje. Tylko dlaczego to tak długo trwało. Zwalać winę na właściciela i stacje benzynowe bo tak łatwiej geniusze.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • mija 7 tys km od wymiany rodzaju zaworu. Narazie jest ok. co prawda na dworze gorąco.

    LECZ już drugi raz zaświecił się CHECK kod błędu wskazuje na katalizator.
    Podejżewam jazdę na zbyt wysokim biegu= przeciążenie silnika> gaz w podłodze mało mocy i nie spalone do konca paliwo poszło w wydech a sonda L to zmierzyła a komputer odczytał jako ERROR i wywaliło kontrolkę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A sprawdzali pedał gazu u ciebie może to jest przyczyna. Z tego co wiadomo brak reakcji przy wciśniętym pedale był jednym z objawów i klasyfikował element do wymiany
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dziękuję:D:D:D:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ja mam podobny problem. Gaśnie mi przy przelanczaniu się z benzyny na gaz ale żeby było ciekawie to z reguły nie zapala się lampka akumulatora. Po prostu nie ma ani jednego wskazania zgaśnięcia silnika. Jedyne po czym mogę się zorientować to obroty silnika (zero) no i gasną wszystkie diody od LPG (choć kontrolki są w takim miejscu że wajcha kierunkowskazu zasłąnia). Dla mnie to jescze pól biedy bo z reguły wyczuwam zgaszony silnik ale żona nie. Więc jazda bez hamulców...
  • Bez przesady tylko wspomagania nie ma. Czy jeżeli pojedziesz jeszcze z minutę-dwie to przełącza się normalnie?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Samochód zwalnia a przez to że nie ma elektryki nie da się go odpalić na biegu. Trzeba kluczykiem wrócić i ponownie zapalić.
  • problem wczoraj wystąpił ponownie (na lewym pasie, przy prędkości ok. 70 km/h). udało mi się odpalić auto w czasie jazdy. 
    znalazłem dość interesujące rozwiązanie na tym forum http://mb201-124.eu/topic/15484-patent-na-problem-w-wolnymi-obrotami-na-lpg/  (pierwszy post)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • O Skodzie Rapid pomyślę za rok. Aktualnie jeżdżę Fabią 1,4 MPI zagazowaną, i miałem przez rok ten sam problem. Serwis gazowy sugerował zaadoptowanie komputera po oczyszczeniu wlotu przepustnicy. Podczas ostatniej wymiany świec, założyłem świece oryginalne czeskie do LPG i problem ustąpił.
    Pozdrawiam
  • A są świece do LPG? Jeśli tak to czym się różnią od "normalnych" świec? A może to tylko chwyt marketingowy? 
    Przepraszam za pytanie ale nigdy gazu nie miałem i mnie to zdziwiło tym bardziej, że znajomi w pracy co mają gaz, widziałem normalne świece kupują i nie mają problemów z nimi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To Ty nic nie wiesz ? Do samochodu z instalacja LPG jest "specjalny" olej, swiece, filtry itd. itp. Plotka glosi, ze juz nawet ktos ma w planach produkcje specjalnych opon do takich samochodow.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Lpg spala się w wyższej temperaturze i nie wydziela się tyle grafitu. Stąd specjalne oleje i świece. Co prawda wiązania chemiczne w syntetycznych olejach są trwalsze i chyba dlatego nie spotkałem syntetycznego oleju do lpg. Natomiast świece mają inną ciepłotę i inne materiały są stosowane. Co prawda wszystko seryjne też będzie działać i dobrze lecz tego trwałość i wydajność będzie mniejsza. Dlatego też, co uważam za mądre aczkolwiek lekko przesadzone, serwis mpi z lpg jest 2x częstszy. Olej z filtrem, filtr gazu fazy lotnej co 15 tys. Wymiana świec zapłonowych i filtra powietrza co 30 tys km. Czy się opłaca? Tak.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?