FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie zrobiliście już przebiegi 1.2 TSI ?
  • Pochwalcie się jakie już zrobiliście przebiegi Rapidem z silnikiem 1.2 tsi .
    Czy ktoś już wymieniał rozrząd ?
  • Nie wiem czy znajdziesz kogoś kto juz wymienił rozrząd w rapidzie z powodu przebiegu.  Co innego jakies usterki itp.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Ja mam 4500 km ale znam osobę co na już ponad 60 tys. w Rapidzie 1.2 105 KM i nie ma problemów z silnikiem. Poza tym jeśli ktoś się taki znajdzie tu chyba pojedynczy przypadek gdyż my mamy niby już poprawiony silnik. Tak samo nic nie słychać aby w innych Skodach od końca 2011 r. coś działo się w tych silnikach.
    W każdym razie możemy kontynuować temat dla czystej informacji.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • temat zamieszczony w złym miejscu
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar - racja
    przeniosłem wątek do "Silniki"
    (w takiej sytuacji warto skorzystać z funkcji Moderacja i zgłosić)
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • dobrze będę pamiętał
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie już 8500 km
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • to ja może z drugiej mańki - na najmniejszy przebieg -  jakieś 1800-1900 do tej pory :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja mam 2500 około ;-)
    Rapid LB/1,2 CBZB 105KM/MY15/Ambition Max/ Błękit Race/.../Sosnowiec
  • @Waski - tylko ty masz od polowy kwietnia a ja od końca stycznia :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Mój Rapid skończy 1 rok w czerwcu i ma przejechane 9 000 km. Brak jakichkolwiek usterek, jestem zadowolony w stopniu 11 pkt na 10 pkt :-)
  • Ja mam rok i 13 dni a przebieg 16 tys km
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • 11 miesięcy - 13 tyś km. Brak awarii, tylko trzeszczące plastiki już przy ok 7000km
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Ja mam 2 tyg i 500 km :)

    Deryl4 zmartwiłeś mnie tymi trzeszczącymi plastikami, liczyłem że takie bajery wyskoczą dopiero po 7 latach eksploatacji.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • To chyba jakis graniczny przebieg po ktorym plastiki zaczynaja dawac o sobie znac, u mnie tez ok 7 tys zaczelo potrzaskiwac 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W przyszłym tygodniu 2 lata i przebieg 36 000. 
    Właśnie pani dzwoniła z serwisu i zaprosiła mnie na bezpłatny przegląd samochodu przed upływem 2 lat :)
    lelek gliwice
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • 11 miesięcy - przebieg 29 tyś - (wymiana poduszki + drobny wyciek zdiagnozowany podczas przeglądu / uszczelniacz do wymiany) - poza tym wszystko ok
  • U mnie wczoraj było równo 11111 km :)
    Jak do tej pory walczyłem w ASO z trzeszczącymi uszczelkami. Pojawiło się to po którymś z myć, kiedy były czyszczone uszczelki. Powiedzieli mi, że został zmyty jakiś lakier z uszczelek. Uszczelki jeszcze raz wymyli, nanieśli szmatką na nie jakiś środek i jest cisza. Pytanie teraz jakim środkiem oni to robili lub jaki mamy stosować abym z takimi pierdołami do nich nie jeździł co jakiś czas. 
    Tak to poza 3 odpryskami od kamieni :( (zalakierowane i z daleka nie widać ale z bliska już jest ślad) i delikatnym stukaniem w okolicach panelu z przełącznikami szyb - obie strony (trochę obawiam się tego ruszać aby jeszcze bardziej nie stukało, muszę jeszcze raz przeanalizować jak ściągnąć panel aby nic nie uszkodzić)) wszystko jest jest OK, oleju nie bierze, płynu chłodniczego nie ubywa i śmiga jak należy :)
    20150622_181707.jpg
    800 x 600 - 156K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • U mnie po 3 tygodniach użytkowania auta przebieg wynosi 615 km.
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • grzesk do uszczelek stosuje się wszystko co zawiera silikon, polecam silikon w sprayu do uszczelek lub ewentualnie  olej silikonowy na wacik i wcierasz.
    Po aplikacji uszczelka będzie lekko się błyszczeć i będzie śliska oraz sucha nie brudząca ubrań. W zimie nie będzie przywierać do blachy. Ogólnie silikon konserwuje gumę.
    Przebieg, wczoraj stuknęło 1500km.
    Edycja postu.
    Musze dodać że supermajku ma racje w wątku poniżej, pod żadnym pozorem nie wolno myć uszczelek żadnymi środkami chemicznymi ani ich smarować czymkolwiek bo są pomalowane ori lakierem. Dopiero po gwarancji i jak już ktoś zdąży zmyć w niefortunny sposób ten ori lakier można stosować to co wyżej napisałem.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • W instrukcji wyraźnie napisane o uszczelkach!! Ten ori lakier do uszczelek jest bardzo drogi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?