FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wspomaganie kierownicy
  • Na czymś trzeba zarabiać....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Żeby było weselej - jest Made in Poland ...
    Tak jak i sporo elementów i innych podzespołów montowanych w R.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myślisz że trzeba z tym jechać do serwisu???czy czekać aż się coś zepsuje??w sumie wszystko działa....
    RAPID LB/ 1.2 TSI 110 KM + gaz/ MY 2017 / style/ szary / 5300 KM / gdańsk
  • Jechać.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy zaobserwowaliście w swoich Rapidach odgłos "terkotania"przy skręcie w prawo  bezpośrednio przy kierownicy ( zwłaszcza w mroźne dni),ustępuje po rozgrzaniu wnętrza.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • @karo00, jakie masz opony zimowe na aucie ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zimowki Nokian 185/55/15 ale dzwięk jest słyszalny bezpośrednio przy kole kierownicy.Aso wierdzi że może to być normalny dzwìęk spręrzyn Airbag ktőra się rozciaga przy skręcie?
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Witam mam poważny dylemat , padło wspomaganie  w skodzie rapid 1,2którą zakupiłem w salonie skody jako ekspozycyjną z przebiegiem~20000km  w 11/2015 ja przejechałem nia 6000km 1/2017 w serwisie po sprawdzeniu stwierdzono awarię sterownika wspomagania  a jako że  jest to element niewymienny proponują wymianę całą kolumnę tylko że koszty są znaczne  proszę o podpowiedz co czynić  pozdrawiam
  • @ryki - podejrzewam, że nie masz już gwarancji, dlatego jedynym wyjściem jest kupienie używki. 
    ETKA do Rapida pokazuje dostępność:
    Sterownik elektroniki kolumny kierownicy
    VAG 6C1 909 144 AG - 320$
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • to kierownica piszczy o obudowę. miałem tak i w zastępczym toledo też. :D:D:D:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Orientujecie się kto jest producentem kolumny kierownicy w Rapidzie? Widzę na prawdopodobnie silniki wspomagania zaraz za kierownicą jeszcze w kabinie napis Made in Poland.
    Chciałem się z nimi skontaktować gdyż opuszcza mi coś oleistego z tego. Byłem w ASI i powiedzieli że to za mało by mogli zgłosić usterkę. Dopiero jak się zacznie bardziej lać mam podjechać by zrobili zdjęcia dla Skody i by mogli coś zadziałać.
    Tak czy inaczej jest to dziwne że coś tam leci skoro jest to elektryczne wspomaganie teoretycznie nie powinno zawierać nic płynnego.
    Mi się ten olej zbiera na siebie silnika ale nie wiem czy nie puszcza simering na przeciw idący w stronę kół. 

    Z góry dziękuję za odpowiedź 
    Pozdrawiam 
    Rafał 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Możecie sprawdzić czy u Was w Rapidach zaznaczone u mnie miejsce na zdjęciu jest idealnie suche czy też ta śruba widoczna jest z zawilgoceniem.
    U mnie pojawiło się tłuste zawilgocenie/zapocenie prowadzące wręcz do powstania plany na wycieraczce co także pokazuje na zdjęciu. Pojechałem z tym do serwisu ASO i traf chcial ze plamy zniknęły i wg nich jest to za mało widoczne by to naprawiać czyli wymieniać kolumnę kierownicza w ramach gwarancji. Dziwi mnie że czasem to zapocenie założenie jest bardziej a czesem mniej widoczne. Mam to obserwować i jak się pojawi większe zgłosić by porobiło fotki dla Gwaranta Skody.
    Tak czy inaczej zastanawia mnie skąd tam smar/olej skoro wspomaganie w Rapidzie jest elektryczne czyli na sucho. Może w ten sposób wywala nadmiar oleju. Tak czy inaczej nie pojawia się żaden błąd a wspomaganie i kierownicą działa poprawnie.
    Chciałem się skontaktować w tej sprawie z producentem tego elementu gdyż jest on teoretycznie Made in Poland ale nie mogę bo namierzyc-może ktoś pomoże?

    Z góry dzięki za wszelkie info
    20170529_232043.jpg
    1622 x 2163 - 2M
    20170529_233259.jpg
    1667 x 1452 - 2M
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Dokręć śrubkę, lub ja odkręć  i wkrec ja na silikon.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ale jak auto na gwarancji to bawić się silikonem? Żeby potem nie powiedzieli że przez to się coś stało.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Jak posmarujesz tylko gwint to nic nie widać, ważne jak wykręcić gwint odtluscic. Po drugie pojechałbym do innego aso i powiedział ze na podłodze było więcej oleju tylko to sprzątasz i nie dopuszczalne są takie rzeczy bo nie możesz założyć dywaników letnich.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tym razem mam zagwozdkę ze wspomaganiem ... chyba. Z okolic silnika wspomagania podczas kręcenia kierownicą (niezależnie w którym kierunku) pojawia się dźwięk jakby plastikowych trybików pracujących "na sucho" albo plastikowego patyczka przesuwanego po szprychach koła rowerowego. Przy wolnym kręceniu prawie tego nie słychać a intensywność rośnie ze wzrostem szybkości kręcenia kierownicą. Słychać to niezależnie czy silnik samochodu pracuje czy nie.
    I teraz, czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Pytam bo nie chciałbym wymieniać wspomagania a okaże się, że to np. zwijacz taśmy airbag ...

    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?