FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koło zapasowe czy zestaw naprawczy?
  • Witam. czekam na swojego R. mogę jeszcze dołożyć koło zapasowe, ale zastanawiam się, czy nie wystarczy zestaw naprawczy. Nie chodzi o kasę, nie są to potężne koszty, ale bez koła jest jeszcze dodatkowe miejsce w bagażniku a i mi osobiście na ok 12 lat jazdy nigdy nie musiałem korzystać z koła zapasowego.

    Możecie się wypowiedzieć na zadane pytanie?

    Jak sprawdzają się zestawy naprawcze? (kompresor + klej)
    dzięki.
  • Musi mieć A Swoją drogą to o ile pamiętam rozmowy przed zakupem swojego R, Skoda się wycofywała z instalacji gazowych zostawiając je tylko dla 1,2 najsłabszej benzyny.
    Dlatego wziąłem diesla. A na polskich drogach lepiej mieć chociaż dojazdówkę, patrząc na to co się po nich poniewiera.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Odradzam zestaw naprawczy-załatać można jedynie niewielkie uszkodzenie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Będę brutalny, ale szczery, jak sobie uszkodzisz felgę na lepszym dołku, tę  piankę z zestawu naprawczego chyba przykręcisz sobie zamiast koła i pojedziesz na tym. Miej przynajmniej dojazdówkę. Koło, to zawsze koło.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Pytam się o ten zestaw który chcę używać tylko koło domu a na dalsze wyjazdy wiadomo tylko koło. Też jestem tego samego zdania ale jak masz gaz i chcesz coś większego przewieźć np wózek to liczy się każdy centymetr.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Wózek z dojazdówką powinien się zmieścić. Po prostu jedź do salonu, zmierz wózek, panowie  w salonie mogą dla ciebie zrobić taka symulację.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • mam pełne koło zapasowe (doliczyli 300 zł, ale w rabacie wyrównali) i wożę bez problemu wózek dziecięcy (składany). nawet jest jeszcze miejsce w liftbacku.
    a zestaw naprawczy... mimo że mam full opcję ubezpieczenia (z assistance) dokupiłem pełnowymiarowe koło, bo ... gdzie ja znajdę wulkanizatora w nocy, na trasie...
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Mamy klucz i podnosnik ...zawsze wymienimy zapas czy pelne. Stracimy chwile bez telefonu i mamy drugie kolo....
  • W miejsce koła zapasowego wchodzi mnóstwo rzeczy. Podnośnik samochodowy, skrzynka narzędziowa duża, zestaw naprawczy do kół i wiele mniej lub bardziej potrzebnych klamotów :-) .
    Od 95 roku używam samochodów i tylko 2 razy złapałem gumę i obie dziury były na tyle małe, ze powietrze spadło dopiero przez noc. A po drugie przez najbliższe lata zamierzam płacić AC+ asistance więc w razie "W' dzwonię i niech się meczą. Nawet w trasę do Bułgarii pojechałem z pianką zamiast zapasówki.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Koło. Z zapasem jak z ubezpieczeniem, lepiej nie korzystać ale jak trzeba dobrze, że jest. Jak uszkodzenie będzie z boku albo za mocne pozostanie laweta.
    ps. assistance jest ok ale za samą oponę się płaci, niekoniecznie najtaniej.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Przy zakupie dostałem zestaw naprawczy z kompresorem. Ponieważ to rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje (niepraktyczne, nie do każdego uszkodzenia opony) wybrałem inne rozwiązanie: Zamiast oryginalnego koła zapasowego - mam w zapasie jedno z czterech kół z drugiego kompletu (zima/lato). Tak jak tu kilka osób pisze - z zapasu korzysta się rzadko. Stąd opona rezerwowa, wożona w bagażniku nie "starzeje" się w przeciwieństwie do zużywania się opon założonych. Po czasie jest problem - bo trudno dokupić oponę o takim bieżniku do pary. Stąd pytanie - po co kupować zapas? Jak można zakupić komplet 4 pełnych kół, a jedno wozić z autku. Takie rozwiązanie pozwala mi na zmianę kół bez zrzucania opon z felgi 2 razy w roku.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Zamiast koła pełnowymiarowego zawsze może być dojazdówka i wtedy problem z dokupienim opony do pary masz z głowy. :)
    @pumba160 na trasie wymieniasz koło i po bólu, niezależnie od rodzaju uszkodzenia, jeżeli masz zapas (pełne koło albo dojazdówkę) zestaw naprawczy nie zawsze się sprawdzi, nawet w mieście no i czekanie na pomoc to może być na trasie, kilka godzin w plecy. No i najważniejsze, koszt takiej imprezy. Laweciarz może zażyczyć sobie gotówki a potem z fakturką wyśle Cię do ubezpieczyciela...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja wzialem kolo i przydało sie pierwszego dnia po zakupie  (opisywałem w którymś z wątków jak rozwalilem opone na jakims kieliszku). Z zestawem nic bym nie zrobił bo powietrze schodziło dosyć szybko po pol godzinie pewnie byłby kapec. Tak wiec koszty jakies astronomiczne to nie sa mam nadzieje ze juz nie bede musial uzywac ale dobrze zeby kolo bylo. A co do dodatkowej przestrzenie to bez przesady i tak mamy pojemny kufer ja w pelni utylizuje do tego celu boczne wneki i siatki. A jakies pierdoly i tak sie zmieszczą pod podłogą.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja wybrałem koło i myślę, że wyboru bym nie zmienił. Co do bagażnika to w LB i tak pod podłogą jest jeszcze dodatkowy schowek, który wystarcza na moje graty, tak żeby żona nie widziała;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A co tam kolego przed żoną ukrywasz?:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam gaz - odpada miejsce na zapas - więc kupiłem sobie cienką dojazdówkę, plus Auto-Casco/Assisstance. Zestaw zajmuje mniej miejsca w bagażniku. Wożę kompresor, przydaje się aby napompować koło w rowerze, albo ponton latem, ale ja się wyleczyłem z samowulkanizujących preparatów naprawczych. Kiedyś jak sobie rozciąłem oponę to stojąc na środku ekspresówki pod Katowicami myślałem, że zestaw naprawczy rozpsikam cały u dilera w salonie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • ja wynegocjowałem po ciezkich bojach pełnowymiarowy zapas ale 15 a jezdze na 16 ;) Na dojechanie do wulkanizatora wystarczy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Chyba w R mieści się 15 jako zapas, większe koło nie wejdzie chyba, że luzem w bagażniku, ale może się mylę. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • pełnowymiarowe koło zapasowe:
    moja sytuacja - niedziela, wieczór, przebiła się opona. Do domu 130 km. Ja w garniturze, pod krawatem, więc zadzwoniłem po pomoc drogową. Przyjechał mechanik i stwierdził: "Dobrze, że ma pan całe koło, bo na sprayu by pan daleko nie zajechał". Na tym nie koniec, bo ... przebiłem i rozjechałem oponę, która nadawała się do wyrzucenia. Nowa przyszła po ok. 2 tygodniach. W tym czasie nie mógłbym korzystać z samochodu, gdybym nie miał koła zapasowego.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Ja też jestem zwolennikiem koła zapasowego, są takie uszkodzenia opony których nie zapsikasz psikaczem. Tak jak ktoś napisał to jak ubezpieczenie, lepiej mieć i nigdy nie skorzystać niż odwrotnie.
    Jest też bezpieczeństwo. Lepiej zmienić w 15 minut i zmykać niż czekać na poboczu ruchliwej trasy na assistance.
    Jeżdżąc w trasy, czasami na umówione na godzinę ważne spotkania, albo jeżdżąc z dziećmi, czekanie na pomoc może kosztować zbyt wiele i to nie o złotówki chodzi.
  • @dodan
    Przed żoną ukrywam narzędzia, opaski, bezpieczniki itp ogólnie wszystko to co uważam, że może być przydatne w samochodzie;) a moja żona nie lubi jak coś się "wala" w bagażniku, więc schowek jest idealnym miejscem, ona tam nie zagląda. Dostęp jest trochę utrudniony przez gumową wykładzinę bagażnika;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?