FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koło zapasowe czy zestaw naprawczy?
  • @konwel był ten temat i z tego co pamietam 16 tez sie miesci ro R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja do swojej R mam dwa komplety Alu 16 i stalowki 15,ale sprzedawca w cenie  Dodawał zapasowke niechchcial juz schodzić z ceny wiec jest zapas. Tak bym woził któreś kolo z drugiego zestawu,nie wyobrażam sobie tego zestawu naprawczego raz zastosowałem I na wulkanizacji powiedzieli,ze to jest dramat ta substancja dlatego wolę sam w razie co zmienić oponę. A bagażnik nawet z zapasowka mi wystarcza. 
  • @konwel spoko, bo już myślałem, że jakąś laską tam przed żoną chowasz:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jedno jest pewne jak złapiesz gumę i napompujesz środkiem który dostałeś w komplecie może okazać się że z pozoru błaha dziura może kosztować tyle co nowa opona, jak dowiesz się ile firma wulkanizacyjna krzyknie za czyszczenie pozostałości.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @dodan to musiałaby być chyba jakaś rosyjska gimnastyczka żeby się zmieściła,nawet jakbym nie miał koła zapasowego;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czy posiadacze dojazdówki mogą powiedzieć czy w LB mieści się ona w pionie? Zwykle koło ok 5cm jest za duże aby wozić je pionowo. Zamierzam mieć dojazd aby było możliwe wożenie go w pionie ale czy to się zmieści?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W LB mieści się pełnowymiarowe koło 15 w pionie, nie pamiętam tylko czy z półką czy bez;) dziś jadę wymienić opony na letnie to sprawdzę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dojazdówka ma podobną średnicę jak pozostałe. Różnią się minimalnie. Tu na forum już był wątek o wielkościach i wymiarach kół. Jedyne co będzie utrudniało przewóz takiego koła - to mocowanie. Samo koło ma swoją wagę i bez dobrego zamocowania w czasie jazdy czy pokonywania zakrętów będzie nieźle tańczyło w bagażniku. Samemu też można sprawdzić takie rozwiązanie, porównując średnicę swojego koła z wysokością bagażnika w miejscu, gdzie koło będzie zamocowane.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • pełnowymiarowa 15ka w pionie bez półki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W standardzie dostałem zestaw naprawczy ale ruszony odrobioną przezorności zakupiłem w wulkanizacji za 120zł używany podnośnik, klucz i zapas. Akurat w dzień świąteczny, gdy miałem zapakowany samochód po dach przeciąłem o krawężnik oponę z boku - pech jak jeden na milion. W moim przypadku zestaw naprawczy by mi nie pomógł i byłbym uziemiony na święta, a tak na używanej oponie dojechałem. 

  •  Bo to tak jest, że jak weźmiesz parasol to nie pada, a jak nie to ulewa.
    Nigdy nie miałem tzw. gumy, ale zapas zawsze wożę, żeby odstraszyć "złe moce" :)
  • Dokładnie tak jak pisze lukasz13 nie weźmiesz a będziesz mokry!
    Przez 12 lat nie miałem gumy- raz pajac z naprzeciwka na łuku zajechał mi drogę
    ratują się uciekłem na pobocze zahaczyłem o kamień i nowa opona była załatwiona na amen - szczęście że miałem zapas a nie zestaw naprawczy! Wzywając pomoc pewnie z pół dnia bym spędził na poboczu a tak 15 min i w drogę dalej. Zapas zawsze w bagażniku- nawet jak by go nie było to bym kupił.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Wykorzystując punkty mocowania ładunku również rygiel-hak kanapy (tez jest do mocowania ładunku) koło świetnie w pionie stoi. Celem jest koło w pionie z półką. Może mniejsza dojazdówka?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja się chyba mocno wyłamałem i zamówiłem za 850 zł pełnowymiarowe koło na feldze Dione jako 5 koło w pełni funkcjonalne które mam zamiar co 5000 km wymieniać rotacyjnie. Wydłużę przez żywotność to całego kompletu ogumienia.
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Ciekawe czy będzie Ci się chciało je wymieniać dwa razy w sezonie... Trzymam kciuki, ale nie znam nikogo, kto by wytrwał w tym postanowieniu :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @thomas - możesz tak robić - pod warunkiem, że nie masz opon kierunkowych. Jak stwierdzisz, że masz kierunkowe - sprawa znacznie Ci się skomplikuje.
    A do tego co pisze halif dołóż jeszcze 2 wymiany rocznie opon letnie/zimowe ...
    A tymczasem w garażu leżą 4 opony (albo jeszcze lepiej całe koła) drugiego kompletu. Takie rozwiązanie jest dla mnie bardzo nieekonomiczne i wymagające czasowo.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szach mat= 26400 km kapeć. Dobrze że piękny, pełny i jednakowy zapas. Można zarabiać dalej i sprawa równomiernego zużycia rozwiązana. Jutro zmierzę dokładnie i powrotem jakie jest zużycie opon do tej pory.
    P.s.
    Czujniki ciśnienia działają i to dobrze. Opis w zaletach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - na prawdę podziwiam jak sobie to fajnie zaplanowałeś! Na to przebicie opony przed trzydziestką... no normalnie mistrzostwo świata. Faktycznie Szach i mat.. :D
    (sorry za OT)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Odgrzewam kotleta:) ma ktoś na sprzedaż coś, co mogłoby służyć za koło zapasowe - jedna felga 15 calowa, 5x100, obojętnie jaka opona.
  • pumba160- ja na dłuższe trasy wkładam do bagażnika zimówkę na feldze stalowej. No chyba, że na zimę masz same opony to niestety pozostaje kupienie zapasówki.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?