FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Świst powietrza z wentylacji
  • Ja byłem w aso oczywiście oni nie slyszeli świstu i nie naprawią - stwierdzili, czasami był a czasami nie zazwyczaj pow 110km/h, kolega z aso vw zdobył serwisówke, rozebrałem drzwi- w Rapidzie najlatwiej z wszystkich samochodow jakie robiłem, max 10 minut, jak zdejmiemy boczek , najpierw szyba musi być opuszczoną widać uszczeke okienną od środka samochodu, na bokach powinna ona być podlozona gąbką, w niektórych jest ale źle zalozona w niektórych nie ma- tych starszych. Gąbka ma być tak poflozona żeby na styku uszczelki z bokiem ramy oniennej nie było szpary jak i z jednej i z drugiej strony na koncu tej listwy. Po zlozeniu teraz wrescie mam cisze i niech aso sie p...uje, zrobiłem lepiej i dokładniej ze nic nie widać a nie na pałę jak w fabryce. U mnie gąbka była ale źle załozona, przykryta w całości listwą.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Porobiłeś zdjęcia ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tu foto, ale tylnych drzwi, ale widać pod uszczelką krawędzi szyby po lewej stronie gąbkę, ona powinna w pełni wypełniac szparę przy styku z karoseria i lekko wystawać do góry, wystarczy poderwać listwe i przełożyć gąbkę, jak w starszych Rapidach nie ma gąbki to trzeba ja założyć. W przednich drzwiach listwa jest na całej długości i gąbka musi być z lewej i prawej strony, u mnie była ale nie spełniała funkcji. Dzisiaj zrobione 300km i wrescie cisza :)
    e12d712a85a748e79755a13623086d.jpg
    1024 x 768 - 311K
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak to wygląda po poprawie. Dzisiaj zrobiłem kuzynce w Rapidzie i tez zero gwizdów.
    WP_20170402_16_26_07_Pro_LI (3).jpg
    1441 x 2171 - 2M
    WP_20170402_16_26_00_Pro_LI (2).jpg
    791 x 1332 - 1M
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja miałem to samo, świst pojawiający się wraz ze wzrostem prędkości wentylatora, byłem w ASO cos tam porobili była cisza z 2 miesiące, teraz jak przyszły wyższe temp świst powrócił.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ale to świszczy Ci w drzwiach czy w wentylatorze?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • to słychać jakby od drzwi ciężko to określić ale jak zwiększę prędkośc wentylatora to zaczyna głośniej świszczeć. Wcześniej te świsty pojawiały się podczas jazdy od około 70-80km/h potem zanikły i pojawiły się od wentylatora.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626 No to mam to samo. U mnie na postoju nie świszczy, tylko podczas jazdy, a jak już na postoju coś słychać to bardzo rzadko. Udało mi się to złapać na filmie link. Trzeba się niestety mocno wsłuchać bo na "głównym planie" słychać powietrze wydmuchiwane z nawiewów. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • W ASO w lutym to robili i był spokój przez 2 miesiące, powróciło świszczenie ale mocniejsze, w sobotę jestem umówiony w ASO na poprawkę roboty i zobaczymy.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Byłem w ASO, okazało się ze to nie wina wentylacji a uszczelki przy szybie kierowcy, uchylenie z tyłu szyby eliminuje świst zupełnie, to samo się dzieje jeżeli się drugi raz pstryknie szybę do góry, na ta chwilę ASO nagrało objaw i wysłali do Poznania i będą czekać na wiadomość która to uszczelka wymaga wymiany.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • To nie uszczeka, raczej zle zamontowana. Opisałem na czym polega problem z serwisowki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Już raz to poprawiali za 1 razem i był spokój przez 2 miesiące, wszystkie poprawki były wykonane dobrze i nic się nie przesunęło, zobaczymy co teraz wymyślą.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja zrobiłem sam bo mam dosyć ich partactwa i spokój jak makiem zasiał.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • wojtek2626 u mnie jest ten sam problem, dźwięk wydobywa się jakby ze środkowego nawiewu, słychać to również na postoju, 1 lub 2 poziom nawiewu i jest to najbardziej słyszalne. Częstotliwość jest tak nieznośna, że słuchając radia w tle słychać świst.
    Pierwsza wizyta, to przepompowali układ z czynnikiem, ale stwierdzili, że i tak wrócę, bo w nowym aucie na placu jest ten sam efekt i prawdopodobnie kompres będzie wymieniany. Jadę na drugi serwis niedługo. U mnie faktycznie przy jeździe, nie ma znaczenia prędkość jest to bardziej dokuczliwe, ale na postoju (nagrany dźwięk) również słychać to. W momencie wyłączenia AC nie słychać nic, działa nawiew, w momencie załączenia AC , załącza się kompresor i świst powraca.

    (sorry za szumy)

    https://www.dropbox.com/s/fna9tv1wzsmqjz0/G%C5%82os%20006.m4a?dl=0



    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @bire6 U mnie świszczy identycznie. Dziś jadę do ASO i będę im to zgłaszał. U mnie na postoju dużo słabiej świszczy, ale teraz jak jest ciepło i działa klima mocniej niż zazwyczaj to podczas jazdy jest to mocno nieznośne.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • To piszczy zawór rozprężny klimatyzacji. Wyłącz klime to przestanie :) U mnie w upale tez to sie pojawia i Fabie III maja to samo.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd no przestaje, ale nie ma upałów. 20 pare stopni to upał ? Na prawdę jakoś wykonania tych samochodów - jeśli znów usłyszę w ASO że tak ma być - jest masakryczna. U mnie wystarczy, że na dworze jest około 18*C i świeci słońce i świszczy cały czas.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Niech najpierw sprawdza Ci czynnik ile jest w układzie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Ostatnio sprawdzali temperaturę na parowniku i twierdzili, że jest ok, ale zmieniłem serwis, może tutaj podejdą lepiej do tematu. Dzięki za sugestię!
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Masz jakiś stary czujnikncisnienia klimatyzacji? Do vw jest 2 pinowy, wtyczka jest pod zbiorniczkiem płynu, wypinasz wtyczkę zapinasz ten używany i sterownik lapie błąd ze nie ma czynnika po załączeniu zapłonu. Błąd widoczny tylko w vcdsie. Jedziesz do aso mówisz ze czasami klima nie działa i czasami mryga ekran klimatroniak, podlaczaja kompa pokazuje ze nie ma czynnika i za darmo masz uzupełnienie na gwarancji, a ten czynnik nowy kosztuje 1000zl. Zeby sprawdzić ile jest to musza odciągnąć i nabona na nowo odp ilość.  Jak nie masz to mogę ci pożyczyć czujnik. Po zlapaniu błędu nie martw sie klima chodzi ok. Najpierw w aso jest procedura nabicia klimy ponownie, a jak nie chcą robi sie jak wyżej i juz musza. Potem zostaje wymiana sprężarki ale dla mnie wine ponosi zawór rozprezny, bo sprężarki w My 17 od 06.16 są juz poprawione i jak dalej jest tak samo to wina leży po stronie zaworu rozpreznego, ale jak wymienia sprezarke to ich strata..
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?