FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Świst powietrza z wentylacji
  • U mnie jest cisza jeżeli chodzi o klimatyzację czy upał czy chłodno nic nie świszczy ani nie piszczy.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @PinkFloyd Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Dziś będę w ASO po południu więc zobaczymy co mi powiedzą. Jak coś to się zgłoszę ;-). Generalnie jest na tyle ciepło, że nie powinno być problemu z pokazaniem panom mechanikom tego problemu. Co prawda mam jeszcze kilka rzeczy dla nich, ale ta jest najbardziej dokuczliwa dla ucha. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • @PinkFloyd , nie no, jak wyłączę klime to problem znika i nawiew działa tylko. Czynnik sprawdzali. Chcą teraz wymieniać kompresor, ale nie wiem czy sugerować im że to ten zawór. Auto z 2016 roku, kupione koniec listopada.
    W serwisie powiedzieli jeszcze, że silnik jest tak cichy, że słychać ten świst :D.
    @darkdayspl właśnie ten dźwięk jest mega upierdliwy

    https://tema.gorzow.pl/uporczywy-halas-w-kabinie-samochodu.html
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • U mnie słychać nie zawsze ale jak wyłączę radio i sie wslucham jak jest chłodno to jest spokój. Zawór rozprezny jak jest duża różnica temp. mocno sie przymyka by dać duza różnice ciśnienia, jak w dezodorancie, może wtedy zamrozić i on wg mnie wtedy hałasuje. U mnie dopuki nie było 25-27st to była cisza teraz na wyl. radiu uslysze, spada temp i spokoj. Ale u niektórych dość mocno hałasuje, w dieslu człowiek by nie usłyszał.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @bire6 No więc byłem w serwisie :) Stwierdzone zostało, że faktycznie "coś jest nie tak z tą klimatyzacją". Niestety muszę zostawić auto na minimum 8h, i wtedy będą szukać co! Podobno w ich systemach nie ma wzmianki na temat podobnej usterki ;-)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Mam ten sam problem (klima włączona, świsty przy zwiększanych obrotach) - wczoraj w ASO stwierdzili, że to pompa wody i ją wymienili :-), tyle że problemu nie rozwiązali. Będę w przyszłym tygodniu się umawiał na dogrywkę
  • W sobotę byłem na serwisie, ale pogoda była taka że nie było słychać tego świstu/gwizdu.  Miałem nagrane  te dźwięki, ale chcieli jeszcze filmik gdy się to pojawi.  Zamówiony ma być kompresor i wymieniony. Za ok 2 tyg. mam zadzwonić i dopytać czy jest ,a film dosłać. Wczoraj udało mi się uchwycić dźwięk  bo pogoda sprzyjała.   Gdy wspomniałem o zaworze - zasugerowałem, to że raczej na pewno to kompresor. Czekam i dam znać.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @bire6 Mnie się udało to pokazać w serwisie. Właśnie tam dzwoniłem i Poznań stwierdził, że trzeba wymienić zawór rozprzężny jednak. Dziwne, że świst taki sam, a naprawy różne. Możesz się jednak spróbować powołać, że jednak ktoś stwierdził, taką usterkę w innym ASO :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Świst pochodzi z zawodu rozprężnego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd No tak twierdzi serwsi. Puki co czekam na zamowienie zawortu, bo nie ma w magazynie i musza sciagac skadstam ;-)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • @darkdayspl Dzięki za info, też jestem ciekaw czy świst ustanie po wymianie kompresora, sugerowałem przy ostatniej wizycie (że wie pan poszukałem na forach itp.) i temat zaworu też się pojawił, ale stwierdzili że to kompresor i zamówili. Za tydzień jestem umówiony. Po wymianie kompresora na pewno będą robić test i zobaczymy. Ja też stawiam na zawór, no ale zobaczymy. Nie to ASO to inne może stwierdzi zawór :).
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @darkdayspl 
    napisz coś więcej po serwisie (jaki koszt i czas naprawy itd.)
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • w ramach gwarancji to jest robione, o czasie dam znać
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @bire6 moja prośba była do @darkdayspl - chodziło mi o zawór rozprężny :)
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Wg mnie zawór bo swiszcze jak jesr goraco, wtedy zawór sie przymyka i jest większa różnica cisnien, wtedy właśnie jak w dezodorancie spada temperatura. Im cieplej tym bardziej sie przymyk i swiszcze przeciskajacy sie gaz. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @kerad555 Dam znac, jednak nie wiem czy dostane jakies info o kosztach - gwarancja. Nie mniej podpytam ile by to kosztowalo bez ;D
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • nie wiem jakie dźwięki wydaje uszkodzony kompresor, czy też może tak świszczeć, ale ten świst przypomina mi właśnie jakby coś było niedomknięte i był świst powietrza, czy jakiś przewód niedokładnie spasowany i świszczy/gwiżdże, tak kojarzyłem te dźwięki przed wizytami w serwisie. Gdy przeczytałem o zaworze i jeszcze znalazłem potwierdzenie na stronię (link w poprzednich komentarzach) to stawiałem też na zawór.  Dźwięki które nagrywałem i przekazywałem do serwisu miałby być wysyłane do centrali  - Poznań, no ale to chyba serwis w ASO zamawia część i na podstawie nagrań i dokumentacji mają potem "podkładkę" pod to.  Nie wiem czy w centrali analizują to i  dosyłają odpowiednie części do ASO czy to tylko ASO określa.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Panowie,

    Wlasnie dostalem telefon z serwisu, ze wymiana zaworu nie rozwiazala sprawy. Bede musial pojechac 4 raz, na wymiane sprzezarki.... Masakra ile razy mozna jezdzic z jedna rzecza, szczegolnie ze gdybym nie pokazal im palcem co swiszczy to udawaliby ze tego nie ma.

    Edit: Oczywiscie sprezarki nie zamowili, zeby zrobic to za jednym zamachem.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • w sobotę wymieniony kompresor i jak na razie, nie słychać nic, żadnych świstów. Obserwuję jeszcze  i jak coś się pojawi niepokojącego to dam znać.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Również, wczoraj wymienili mi kompresor, i również cisza puki co :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?