FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem ze sprężarką klimatyzacji (rytmiczne szorowanie)
  • Daj znać czy wymiana sprężarki rozwiązała problem 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Powiem Wam koledzy, że teraz to już bez różnicy. Dzisiaj rano nagrzałem auto bez jazdy i bez AC. 15 minut w garażu na wolnych obrotach. Dźwięk "szorowania" się pojawił.
  • Nie zdziwiłbym się gdyby więcej ludzi miało z tym problem i nawet o tym nie wiedziało. Ja to zauważyłem przez przypadek gdy żona z racji lekkiego bólu głowy wyłączyła radio :). Klima była wyłączona i wtedy usłyszałem to szorowanie. Możliwe, że ten problem miałem już dość długo. Poza tym podobnie jak u innych dźwięk ten pojawia się po nagrzaniu silnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Czarny Magic perłowy | Wrocław
  • Już ktoś tutaj pisał, że jest to związane z felerna sprężarka od jednego z dostawców... Podobno Skoda zmieniła dostawce, ale warto jeszcze poczekać z wymianą, bo nowe sprężarki są jeszcze nie do końca dostępne...
    P.s.
    Raczej dotyczy to większości rapidow 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @marosław Z tą większością to przesadzasz,znam kilka Rapidów i żaden tej przypadłości nie ma, mój również. Co nie zmienia faktu, że to częsty problem.
  • Ja tak miałem wymienili na gwarancji .
    teraz jest już dobrze 

    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • U mnie też jest cisza więc dobrą mam sprężarkę a używam jej cały czas.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • A czy ma to jakiś zwiazek z rodzajem klimy?
    Czy climatronic czy manual?
    Jakiś specyficzny moment kiedy to zaczyna szorować?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja mam manual i zaledwie 1.5k przebiegu. Nie jestem mechanikiem, ale ktoś mi powiedział, że w S-R kompresor AC kręci się cały czas - bez względu czy używamy AC, czy też nie. Może coś w tym jest, ponieważ u mnie dźwięk "szorowania" występuje zaraz po uzyskaniu przez silnik temperatury optymalnej - bez używania AC. Jestem umówiony na czwartek w ASO. Zobaczymy co powiedzą.
  • Mi się wydawało, że widziałem tam elektrosprzęgło.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Musi być sprzęgło elektromagnetyczne bo jak załączasz klimę podczas pracy jest nagłe zwolnienie  obrotów silnika z powodu obciążenia jakie daje sprężarka na starcie (chyba z 10KM) kompensowane przez ów sprzęgło , sam wentylator by  nie wygenerował takiego obciążenia. I chyba auto by nie dostało norm spalania euro 5 i 6, poza tym byłaby to największa głupota konstruktora gdyby pracowała cały czas
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • U mnie dźwięk ustał po przejechaniu około 3000 km. Jednak zgodnie z zaleceniami serwisu wymienili sprężarkę na nową i od razu po wymianie dźwięk pojawił się na nowo. Jednak przejechałem kolejne 3000km na nowej sprężarce i dźwięk znów ustał. Wygląda jakby sprężarka się docierała...


  • W samochodach z manualną klimatyzacją sprężarka posiada sprzęgło elektromagnetyczne. Podczas zalaczenia dziala non stop na 100% mocy a podczas wylaczenia nie pobiera zadnej mocy. Natmiast w klimatronikach sprezarka dziala caly czas a jej moc regulowana jest plynnie za pomoca elektrozaworu od 1-2% do 100% mocy. Dlatego gdy auto sie schlodi sprezarka automatycznie zmniejsA moc i nie czujemy obciazenia sprezarką silnika.
  • Dzięki temu automatyczna Klima jest super. dyskutanci tematu czy z jeździć cały czas z włączoną czy też nie przez ten fakt widzą jakie to wspaniałe urządzenie. Jeżeli mamy automatyczną klimę zalecane jest posiadanie włączonej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Właśnie odebrałem samochód z ASO z wymienioną sprężarką i pierwszy test jazdy przeszedł pomyślnie, żadnych niepokojących odgłosów. Będę informował gdyby coś się zmieniło.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Czarny Magic perłowy | Wrocław
  • vonles w którym serwisie byłeś?
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • marcinzolnierz7 w Centrum TMT na Horbaczewskiego, głównie dlatego bo mieszkam niedaleko
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Czarny Magic perłowy | Wrocław
  • Przepraszam koledzy, że tak późno, ale odpisuję. 2h czekania w serwisie i co? Cóż za zdziwienie :) "ma pan wadliwy kompresor klimatyzacji" hmm.. :) czas oczekiwania ok. 4 tygodni.
  • Dzisiaj dostałem telefon. Mają dla mnie nowy kompresor. We wtorek wymiana. Czekamy :)
  • Daj znać. Gdzie wymueniasz? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?