FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 105KM
  • Oj tam oj tam. Czytając to co napisalas wyżej rozumiem Ciebie. Ludzkość przez ostatnie 150 lat rozwija się w komunikacji, drogach, świadomości, technice, motoryzacji, etc zamiast przyspieszać zwalniamy. Ograniczenia powinny być podnoszone. Polska ma najwyższy limit prędkości na świecie na autostradzie. Statystyki pokazały, że po podniesieniu ograniczenia z 130 na 140 liczba wypadków spadła.

    Nie mówcie o Niemczech Bo tam nie ma ograniczeń, chyba że znaki inaczej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @lukasz13
    prywatnie czy służbowo, ile mandatów, stłuczek, z czyjej winy?

    A tak serio to mówicie sobie co tam chcecie, mimo iż z prędkości powyżej 160 korzysta się dosyć rzadko, z Vmaxów to już w ogóle bardzo rzadko bo nie dość że wir w baku wsysa nawet tylną kanapę to po prostu nie ma na to warunków.
    Tak u nas jak i w Niemczech, Tak drodzy panowie nawet u sąsiadów rzadko można sobie pozwolić na takie wygłupy i to nie o mandaty mi chodzi. Nie mówię tu też o warunkach technicznych, tylko o zachowaniu nazwijmy to bezpieczeństwa osób trzecich.

    Ja nie muszę szukać usprawiedliwienia dla takich szaleństw. Ja to lubię i już.

    Na co dzień w mieście to mam brzęczyk ustawiony na 70 i tempomat, który pilnuje za mnie wskazówki gdy wyjadę z miasta :)
    A jak jadę przez centrum to czasami jadę 40 bo ludzi masa, niektórzy głową w chmurach... no i zatrzymuję się przed przejściem nawet gdy pieszy jest z drugiej strony, bo taki ze mnie fajny gość :P

    Miłego wieczoru wszystkim życzę :) :) :)
  • @kros Większość służbowo (na statek :)) stłuczek kilka było, ale jak do tej pory żadna z mojej winy, za to mandatów coraz mniej :)
    Najgorsze są fotoradary czarnuchów na Pomorzu :)
  • Moim rapciem do 160 km/h jest bardzo ok, powyżej jest już trochę gorzej, ale może wynika to stąd, że to diesel więc jest trochę cięższy i przez to stabilniejszy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Najprawdopodobniej diesel ma twardsze sprężyny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dziś sprawdziłem na praktycznie pustym odcinku autostrady (wyprzedziłem tylko jedno auto podczas testów i to jeszcze przy 140 km/h) ile pojedzie mój szkodnik i udało mi się osiągnąć licznikowe 193km/h auto było obciążone 4 osobami + 50 kg bagażu. Możliwe że jechałem też pod lekki wiatr.
    Liczyłem na 200 ale niestety nie dane mu było może następnym razem.
    Jeśli chodzi o stabilność i prowadzenie auta żadnych niepokojących rzeczy nie odczułem.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • odnosząc sie do osób co piszą ze szybka jazda to zagrożenie,a czy jakikolwiek forumowicz napisał ze jechał w Polsce na autostradzie ????? może jechali na zachodzie gdzie nie ma ograniczeń a zagrożenie stwarzają ci co jadą 110 i nagle wyprzedza tira nie patrząc w lusterka to osoba która jedzie te 140 musi gwałtownie hamować i kto tu stwarza zagrożenie ?????? niedzielni kierowcy co na blacie zobaczą 110 i osrani spoceni i przerażeni. Piszą potem tu takie głupoty pozdro dla niedzielnych kierowców
  • Jechałem we Wrocławiu w mieście 294 km/h. i żyję i dobrze i nikt nie ucierpiał i wciąż mam prawko. Da się? Można? Można!
    Prędkość nie zabija lecz jej zbyt nagłe wytracenie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam wszystkich,po przeczytaniu dwóch ostatnich postów,aż boję się wyjechać na drogę,zresztą nie wierzę koledze @supermajku,że mogłeś w mieście osiągnąć taką szybkość,to cud,że nic się nie wydarzyło nikomu i jesteś nadal wśród nas na forum,ale błagam,miej litość na nas,na zwykłych kierowców przestrzegających przepisy drogowe,my mamy rodziny i mamy do kogo wracać,więc zwolnij trochę proszę,a co do kolegi @arturro to gratuluje za prawdziwy kunszt wysławiania się w stosunku do niedzielnych kierowców,trochę kultury na naszym forum.
    Pozdrawiam bez urazy !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Do czego ten wątek zmierza? Takie prędkości to można rozwijać na autostradzie bez ograniczeń, a najlepiej na zamkniętych obiektach typu tor czy lotnisko... życie jest zbyt piękne, by tak głupio je stracić...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Co niektorzy powinni sie porzadnie puknac w glowe za wypisywanie takich szczeniackoch przechwalek! Mozna-no mozna, mozna tez strzelic sobie w lep albo rzucic sie z mostu ale po to mamy rozum by takich rzeczy nie robic. Nawet jak juz ktos bije rekordy predkosci to na milosc boska to nie jest powod do dumy i przechwalek, ile w macie lat, normalnie piaskownica.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pusta droga, ogrodzona barierami, dwa pasy, motocykl Suzuki Gsx-r 1000 K8 7 sekund do 200km/h. Vmax na 1 biegu 180kmh, 2 bieg 235kmg, reszty nie sprawdzałem. Wątpliwości?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Chyba pomyliłeś fora. Jesteśmy przy Rapidach. Trzymajmy się tematu. Dla przypomnienia - silnik 1.2 TSI 77kW. Wątpliwości? Tak - względem niektórych (wpisów) ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @supermajku, a może ty masz też inną ksywę np....frog:))
    @gross81 piszemy: strzelić sobie w łeb nie w "łep"
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan łep od słowa łepek, czyli takiej małej pustej główki jak np Twoja :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Frog nie frog, białego bmw nie mialem tylko czarne. Numery takie bardziej jak ś.p Gruzin co marginesu bezpieczeństwa nie zostawial
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Siemanko
    Dziś zrobiłem drugi pomiar vmax już jest lepiej niż ostatnio ale też nie byłem tak doładowany i było chłodniej.
    Mam pomysł żeby jeszcze przy takim teście wyłączyć klimę może jeszcze da to parę km/h, ewentulanie zrobić maxa na 5 biegu.
    A i proszę nie śmiecić w temacie tylko podawać wyniki oczywiście z rapida a nie z innych cudeniek.
    Temat nie jest dla przeznaczony dla  niedzielnych kierowców ani zawalidróg czy późnych emerytan party, bo oni swoją obecnością na drodze sprawiają spore zagrożenie dla ruchu szczególnie niebezpieczni są na drogach jedno jezdniowych poza obszarem zabudowanym w myśl zasady jadę max do 50 km/h.
    rapid.jpg
    1178 x 796 - 123K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • LUBIĘ TO!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja tego nie lubię! od tego jest tor lub lotnisko i żeby było jasne... niedzielnym kierowcą nie jestem
    ps. jechałem 185km/h i tylko dlatego, że się zagapiłem i nie mam zamiaru sprawdzać V-max
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty nie chodzi o to czy to lubię czy nie. Ja akurat lubię prędkość dlatego np: nie będę nigdy robił prawka na motor bo za ok 10 tys zl  można już kupić maszynę która osiąga  prędkość 250+ i by mnie korciło ile pojedzie max. Samochód dla mnie ma osiągać vmax 200+ nawet jesli to bedzie tylko 201 km/h ale liczy sie że jest. Wystarczy że raz to osiągnę i mam spokój więcej nie będę próbował, no chyba że będę robić chipa to znowu będzie ciekawość ile to da. Patrząc na historie rapida to był z założenia jako auto sportowe dla ludu.
    Co do lotniska i toru to niestety R ma za slaby silnik żeby osiągnąć v max na takim obiekcie.
    A tak apropo zagapić sie do 185 km/h hmmm... nie wiem na co Ty patrzyłeś ale musiało to być coś niezwykłego :-)
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?