FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 105KM
  • @Rick, zwiększanie mocy to narkotyk, z tego się nie wychodzi, proszę tylko rób to z głową i jeździj rozważnie. Nie mówię powoli, mówię rozważnie. Myśl nie tylko o sobie, ale o tym wszystkim o czym nie pomyślałeś, oraz za wszystkich innych dookoła wliczając zwierzęta.
  • kros spokojnie, :) nie jestem 18-latkiem który ma prawko od miesiąca.
    Jestem kierowcą z 17-letnim stażem za kółkiem i ponad milionowym przebiegiem bo parę lat bylem przedstawicielem handlowym robiąc rocznie ponad 100 tys przebiegu. W swojej karierze jako kierowcy nigdy nie spowodowałem wypadku z mojej winy. Zawsze to ktoś inny do mnie przywalił z powodu swojej lekkomyślności lub braku doświadczenia i takich zdążeń mailem słownie trzy + sporo tych które zdołałem uniknąć za w czasu reagując na sytuacje na drodze pomimo że mogłem nic nie zrobić a i tak byłaby nie moja wina. Także jeżdżę rozważanie a testy v max wykonuje w bezpiecznych miejscach o ile tak  to można nazwać. Na koniec dynamiczna jazda wcale nie oznacza że jest niebezpieczna, liczą się umiejętności i przewidywanie sytuacji, chociaż za sportowego kierowce się nie uważam i sporo mi brakuje do ich umiejętności.
    Dobra koniec ściemy, wracać do tematu i  zapodawać wyniki.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick prawko na motor mam, ale nie po to, aby jeździć szybko, a toczyć się wolno i dostojnie...
    Zagapienie się do 185km/h... autostrada, z górki, wiatr w plecy, piękna kobieta obok, sam wiesz ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przypominam tylko sprawdzaczom vmax ze po jednym tescie mozecie siedziec na fotelu pasazera przez nastepne 3 miesiace ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bzdura. Odsyłam do lektury anuluj-mandat.pl
    Bounty ty to jesteś niebezpieczny rozpędzić się nie dość że do 185 to jeszcze nie świadomie i o zgrozo zagapiony byleś. Jezu gdybyś miał np AMG i byś się zagapił do 300? W dodatku nie zorientowałeś się bez patrzenia na licznik ile jedziesz.
    Jesteś nie bezpieczny.
    Kierowca musi ogarniać wszystko! WSZYSTKO
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku czytaj ze zrozumieniem i nie dodawaj sobie swoich nieprawdziwych teorii ot tak... nawet nie chce mi się, wyprowadzać Ciebie z błędu, nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć co napisałem... żyj w swoim świecie bicia rekordów w Janosiku, pędzenia motorem 300km/h, tych historii z BMW i AMG... Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dosłownie przeczytałem to co napisałeś- zagapić się i rozpędzić to tak jak zagapić się i zajść w ciążę ;) Motor to masz w rapidzie. Motocyklem jak już. I sam nabywaj wiedzę, doświadczenia i umiejętności nie umniejszając tym co już je posiadają, abyś miał co wspominać.
    Bądź zdrów, lepszy i szczęśliwy ☺
    Motor (pot.) – motocykl, jednośladowy pojazd samochodowy [moderator]
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku przeczytałeś i nadal nic nie zrozumiałeś... po prostu nie łapiesz kontekstu, ale w tym Tobie nie pomogę... przypominasz mi typ osoby, co ciągle twierdzi, że flaga Monako to odwrócona flaga Polski...
    Dla mnie temat wyczerpany... i dla Ciebie również wszystkiego dobrego!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @gross81 po twoim wytłumaczeniu się z błędnej pisowni mam wrażenie, że jesteś analfabetą z zabitej dechami głębokiej dziury:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • koledzy z Wielkich miast - zapraszam do Hyde parku.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Vmax 1.2 TSI 105KM --> @kros @dodan @Rick @supermajku @bounty @gross81, wróćmy do tematu
    jak to napisał @Rick :
    "Dobra koniec ściemy, wracać do tematu i zapodawać wyniki." :)
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • około 190km/h (oczywiście po autostradzie w DE ;) ). Przewiduje że ponad 200 poleci - jeszcze "luz" był pod gazem
    Rapid LB | 1,2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Biały Candy
  • jadac do freiburga v-max 200  ale wiekszoc trasy 170 na tempomacie spalanie 8.5 temp oleju kolo 110 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • Kurcze, to mój chyba jest zblokowany :( Rozpędziłem się kiedyś do 195 km/h. Nie byłem pewen czy to max. więc innym razem jeszcze raz docisnąłem do końca i znów licznik stanął na 195 km/h. Na orotach jeszcze był zapas ale wydaje mi się, że mam blokadę na 195 km/h. Katalogi podają właśnie taką prędkość.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | MY15 | Ambition | Grafit | 50000 km | Lublin
  • Na 5-tym biegu daje radę do 210 ;) Na 6 nie ma siły i tylko 195-198
    Rapid LB | 1.2 TSI 77KW/105KM | MY13/14 | Ambition+Komfort | Biel Candy
  • Na 5. biegu prędkość 210 samochód osiąga przy ok. 5300 obr. gdzie silnik jeszcze daje pełną moc, ale moment spada już od ok. 4000 - 4200 obr.
    Na 6. biegu przy 195 km/godz. obroty są ok. 4200. Właśnie do takich obrotów silnik dysponuje jeszcze maksymalnym momentem, przy próbie podniesienia obrotów, jego moment maleje. Prawdopodobnie następuje równowaga między oporami toczenia i powietrza a mocą, jaką dostarcza silnik. I przy takim przełożeniu już się więcej nie osiągnie. 
    Przy Twoich danych, mamy potwierdzenie, że R nie ma ogranicznika prędkości.
    Czy patrzyłeś może na obroty silnika przy swojej prędkości maksymalnej?
    Można Tobie tylko pogratulować tak dotartego silnika.
    Pozdrawiam

    PS> Uzupełnij stopkę. Warto podać MR, przebieg.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jako że zacząłem ten wątek proszę o rozwagę, mamy obecnie już prawie zimę i pewnie sporo już ludzi ma oponki zimowe, pamiętajcie że mają one niższy indeks prędkości, dlatego próby v-max proponuje odłożyć do wiosny.
    Mateusz2605 swoim wpisem potwierdziłeś moje przypuszczenia, że v-max należy robić na 5 biegu bo na 6-tym rozpędziłem R tylko do 197km/h co udokumentowałem fotką.  Czyli szóstka to nad bieg i przyda się dopiero po chipie :) No to trzeba poczekać teraz do wiosny.
    jercen w wątku z tematem blokady pisałem że w Rapidzie nie ma takiego ustrojstwa bo to nie ta liga samochodów (blokady zaczynają się od v-max250km/h) ale niektórzy wolą opowiadać bajki lub wyssane z palca historie ale co tam przecież mają większą wiedze ode mnie
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Witam
    Wiosna się zrobiła, zimowe gumki już w garażu no to czas na nowe pomiary auta.
    Kilka dni temu pierwszy pomiar zakończony hmm... że tak powiem zonkiem :P
    Natomiast już dziś, po wyłączeniu alarmu zimowych opon wygląda ok.
    I taki wynik mnie satysfakcjonuje.
    Wydaje mi się że auto więcej nie pójdzie, no może jakby węższe oponki założyć (bo czuć większe opory toczenia w stosunku do zimowych 15") i zalać pb98 to może jeszcze 5-6 km więcej by poszło.
    Następne testy po chip-ie :) czyli za jakiś czas.
    falstart.jpg
    1296 x 972 - 214K
    204.jpg
    1296 x 972 - 197K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • 200 1.6 tdi 90ps. więcej nie pójdzie....w Niemczech po pięknym betonowym, darmowym autobanie, z 3 pasami i jeszcze wielu mnie wyprzedzało

  • tdimichal no zmiażdżyłeś mnie tym wynikiem co podajesz 200 km/h przy 90ps podaj proszę na jakich oponkach to zrobiłeś i jakie paliwo miałeś wlane oraz czy masz wersje LB czy SB bo to tez istotne

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?