FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłona przeciwsłoneczna pasażera bez lusterka
  • Koledzy - w takim układzie, że każdy ma praktycznie coś innego na słoneczku, nic nie zmienimy. Jakby nie było, trzeba nam się pogodzić z wyposażeniem tego konkretnego naszego modelu. Faktycznie - firma nie traktuje jednakowo każdy egzemplarz, i wg uznania czy możliwości i niezależnie od wersji - daje/nie daje lusterko czy pasek na słoneczko.
    Wracając do meritum tego wątku - nawet nasze, jakby zbiorowe wystąpienie do dealera, przedstawiciela czy wprost do firmy nic nie zmieni. Potraktujmy to jako niezbyt poważne podejście firmy do klienta. Miejmy nadzieję, że takie drobne niuanse w wyposażeniu samochodu już nie będa się powtarzać.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • MY16 rocznik 2015, wersja ambition MAX są lusterka po obu stronach.
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • U mnie są lusterka u pasażera i kierowcy. Ambition max. MY2015
    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek
  • Ja mam ELEGANCE 2015 i lusterko tylko dla kierowcy , pasażer ma tylko naklejkę informacyjna o poduszce airbag . 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • @caraluch78
    No to jest niesamowite!
    Czekam na swojego w wersji Style Max. Jak nie będzie lusterka dla żony nie podpiszę kwitu odbioru.
    Brak słów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal a na co się powołasz?
    powiesz sprzedawcy, że jak nie będzie lusterka pasażera to nie masz czego szukać w domu ;-D
    ps. u mnie lusterka są po obu stronach (brak pasków)... ale same daszki (słoneczka) to nie majątek, na upartego można dosztukować...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty powołam się na zdrowy rozsądek.
    O wykładzinie w kabinie też nic nie ma. Czy to znaczy, że mogę dostać auto z gołymi blachami?
    Mamy 21 wiek. Lusterko pasażera być musi. Jak oglądałem auto w salonie (i wcale nie wersję elegance) to lusterko było. Do głowy mi nie przyszło, że może go nie być!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal masz rację, ale skoda chyba ma taka politykę - oszczędzania . Dodam, że w mojej ELEGANCE bez lusterka  dla pasażera dodatkowo w podłoketniku nie ma miękkiego wyklejenia tylko jest plastik . Wlew paliwa (korek-nakrętka)powinien też być zamykany na kluczyk o ile dobrze pamiętam ( mogę się mylić )- u mnie jest zwykły korek +blokada z centralki . 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • @bounty Co znaczy ,że napisałeś "brak pasków" lusterka i daszki masz a paski???
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • Hmm... brak lusterka od strony pasażera to istotny problem, zwłaszcza jeśli właściciel nowego auta ma żonę, przedstawiciel który jest zaobrączkowany spokojnie to zrozumie i na miejscu chłopaki z serwisu wymienią osłonę na odpowiednią. Osobiście dla mnie to pierdoła ale dla kobiety to istotny element wyposażenia bo drugą czynnością mojej żony po obejrzeniu pojemności schowka było zaglądniecie w lusterko w osłonie i stwierdzenie  "szkoda że nie podświetlane" (ale lusterko było).
    Jedynym autem którym jeździłem i nie miał lusterek w osłonach był 126p. ale to było auto z lato 80-tych XX wieku. Następne auta  były w to wyposażane w standardzie, więc robienie takich akcji przez skodę jest bulwersujące, zrozumiałbym jeśli coś takiego by się zdarzało w najtańszej wersji modelu Citygo ale w Rapidzie ???
    Panowie za takie braki powinno się ukręcić  jajka gościowi na taśmie montażowej  aż zapiszczy altem jak dziewica. I nie ma tu jakiegoś tłumaczenia że R to auto budżetowe bo i owszem jest budżetowy ale  praktycznie w "C" klasie a nie w "A". Rapid to Fabia dla bogatych albo Octavia dla biednych ale nie Citigo.

    No chyba trochę przesadziłem :P .


    caraluch78 co do korka paliwa to masz właśnie tą lepszą opcje, korek ma być bez kluczyka  a blokada klapki z centralnego, jest to wygodniejsze rozwiązanie a przy okazji bezpieczniejsze dla twojej skrobaczki (simply clever) 

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • No to dopiszę się i ja:
    MY15, Elegance i mam dwa lusterka. Oczywiście pasków nie ma (żałuję), ale nie jestem zdziwiony...
    czyli jak koledzy zauważyli: jak się pepikowi zdjęło z półki podczas montażu, tak założył do auta... Simply Clever, he?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Wiesz co? W 126p miałem lusterko w jednym na 5 jakie miałem.
    Auto jest do jeżdżenia. To nie jest charakteryzatornia. Dla żony pracuj nad lepszą samooceną aby zawsze była pewna siebie i nie musiała się poprawiać, bo będzie wiedzieć że Ona jest zawsze wspaniała.
    P.S. Polecę Tobie dobry, w korzystnej cenie i trwały make up, którego jestem również dystrybutorem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - już było wałkowane. Raczej nikt się nie obrusza, że czegoś nie ma, a inny ma. Chodzi o zasady. W grupie VAG każda plastikowa pierdółka ma swój 9(10)-cyfrowy numer i samochody w tych samych konfiguracjach zawsze były identyczne.

    Pal diabli z lusterkiem, osłoną, wyściełaniem podłokietnika, czy też rodzajem mat pod tapicerką, ale masz gwarancję, że Ci nie włożyli do auta np. innych zacisków hamulcowych, bo akurat takie mieli? Albo czy podopinali wszystkie kabelki? Oby któryś z nas się o takim "niedopatrzeniu Simply Clever" nie dowiedział podczas wypadku. Chodzi o pewne przyzwolenie na niestaranność, lub dowolność montażu... Nie powinno tak być... Poza tym, z całym szacunkiem - pomimo sentymentu - nie porównuj 126p do współczesnych samochodów. To były inne czasy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Taka jest skoda jak i fiat z tamtych lat. Odbierasz nowy to akurat mieć 100% pewności podchodzisz jak do używki i sprawdzasz...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @caraluch78 miałem na myśli, że oprócz lusterek, niektóre egzemplarze zostały wyposażone jeszcze w (paski, klamry, uchwyty) czyli coś na (koperty, kwity, kartę ratowniczą, etc.)... więcej znajdziesz tutaj
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty no gdzie tam , mam wersję ELEGANCE ale tylko Rapida i takich gadżetów nie otrzymałem , hahah "Skoda simply clever" - dobrze ,że jest chociaż skrobaczka do szyb :) Kosztuje całe 13zł http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/454/skrobaczka-do-klapki-wlewu-paliwa.html.
    Ach szkoda gadać , auto jeździ , sprawuje się ok , więc nie ma co narzekać, ale po to jest to forum, aby inni byli bardziej czujni podczas zakupów i odbioru swojego auta . 
    Pozdrawiam wszystkich ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • ja te uchwyty dokupiłem;) nie dostałem ich od Skody
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Podczas negocjacji cenowych można było dużo wyrwać, szczególnie rok temu w trakcie akcji kratkowej i masakrycznych obsuw terminów. Ja wybierałem praktycznie wszystkie gadżety, które były na stronie, czy w konfiguratorze. Teraz pewnie też jak się upomnisz, dobrze to rozegrasz i chcesz aby dealer Cię dopieścił handlowo, to uda Ci się wyrwać trochę "stuffu". Niektóre są fajne (siatki, uchwyty, czy śmietniczki), innych w życiu nie używałem (np. uchwyt na telefon).
    Dealer woli dać Ci pakiet przeglądów (które de facto są jego roboczogodzinami, więc są tańsze niż w cenniku), albo gadżety, na które ma dużą zniżkę korporacyjną (oczywiście nie są to ceny z cennika :) ), niż musiałby Ci dawać upusty kwotowe, więc jest o co walczyć... a raczej było...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja mam 2015 active max i też mam tylko po stronie kierowcy.
    Rapid SB / 1.2 MPI 75km / MY15 / Active Max / Błękit Pacyfic / 5000KM / Łódź
  • MY2016, style max, lusterka są w obu osłonach.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?