FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zawieszenie przód
  • Te plastiki dają się łatwo przesuwać, jak niby to ma zabezpieczyć podczas transportu?
    Jak to zdjąć? Wystarczy urwać?
    Czy ktoś MY2016 może zobaczyć jak to jest u niego? 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • mskrapi1980 u mnie jest tak samo. Dzieje się coś z zawieszeniem, że tak śledzisz?
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Na dziurach stuka bardziej niż jakiś czas temu albo ja się wyczuliłem. Dzisiaj po prostu zauważyłem te plastiki i zastanawiam się jaką rolę mogą pełnić? Może przytrzymywanie gumy osłonowej na miejscu?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  •  Będę za jakiś czas w ASO na wymianie pedału gazu to spróbuję podpytać.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @michal123 dzięki 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • To coś to odbijak amortyzatora (3) i ma być. Nie wiem tylko czy może być luźne? Raczej powinno być wciśnięte w mieszek (9). Wtedy pewnikiem było by nie stukało.
    Odbijak.PNG
    1347 x 638 - 152K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal dzięki, piszmy może w tym wątku aż do wyjaśnienia sprawy.
    Jeśli chodzi o odbojnik to wygląda on raczej tak: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=1h0412303b&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dy...
    i to potwierdza ETKA. Więc pytanie "co to za plastikowy element" jest dalej aktualne.
    Postaram się podnieść jeszcze raz auto i zobaczę dokładnie czy nie ma rozcięcia na tym plastikowym "czymś"
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Sam też mam wątpliwości i dlatego proponuję wizytę w ASO. Sądzę że po jednym rzucie oka mechanik rozwieje wątpliwości. Odradzam w tym wypadku pochopne działania na własną rękę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Mam prośbę. Abyście Szanowne Grono rzucili okiem na sprężyny jakie macie w Rapidach. Chodzi mi o oznaczenia w postaci kolorowych kropek, ilość i kolor kropek i jaki jest silnik w aucie, w miarę możliwości ile jest zwojów sprężyny. Z góry dziękuję.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @van_daal niestety ASO w Gorzowie nie potrafi nic doradzić, to najgorszy serwis w jakim miałem okazję być...jeszcze nic nigdy nie naprawili. Standardowa odpowiedź to "tak ma być"
    We wtorek będę w Poznaniu to może zajadę do tamtejszego ASO i mam nadzieję, że coś pomogą.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Sprawdziłem dziś u siebie. Też mam takie plastikowe pierścienie. U mnie są one nasunięte na cylinder amortyzatora, tuż poniżej srebrnej nakrętki, nad talerzem, o który opiera się resor. Zaczepione są na nich te plastikowe osłonki-harmonijki. Dzięki temu (tak sądzę) syf nie dostaje się na uszczelnienie amortyzatora.
    Nic też nie jest luźne i nic nie telepie ani nie stuka.

    A z tyłu już niestety niczego takiego nie ma.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj u siebie jak to wygląda. Te plastiki którym zdjęcie zrobił kolega @
    mskrapi1980 są do osłony trzpienia amortyzatora. U mnie harmonijka jest założona na ten plastik przez co jest on cały czas zasłonięty. Można tę harmonijkę zdjąć z tego plastiku i ponownie założyć. Uważam, że nie jest to żaden odbojnik, ani zabezpieczenie. Niestety zapomniałem zrobić zdjęcie, które dużo by pomogło zrozumieć. A co do odbojnika to musi on być pewnie u góry amortyzatora, bo jest niewidoczny. A z Etki  wynika, że są dwa rodzaje o różnych wysokościach, pewnie ze względu na silnik.
     

  • coś mi chrupie przy przejazdach przez progi, oraz odzywa się również przy nierównej drodze.. co to może być?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A nie skrzypi ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skrzypi 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw Pewnie gumki stabilizatora. Zmiany temperatur i wilgotności im nie służą.
    U mnie również się czasami odzywają, a za parę dni spokój.
  • @maroslaw u mnie też przy tych mrozach skrzypi przy pokonywaniu progów. Jak bym jechał starym złomem na wykończeniu :)
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • W sumie tak, pamiętam, jak odebrałem samochód w grudniu 2014 też zaczęło skrzypiec,  pojechałem do ASO nasmarowali czymś i był spokój.  Trzeba o tym pamiętać przy przeglądzie przed zimą :-) ogólnie z autka jestem bardzo zadowolony 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zrobiło się chłodniej. Podczas przejazdu przez poprzeczne nierówności np progi, przód bardzo skrzypi, jak osiołek. To gumy stabilizatora. Aso wymienili mi za free, lecz wiem, że za sztukę życzą sobie>>>>> 60<<<<< zl, gdzie na allegro 8 zl. A poliuretan 50 za dwie sztuki. Plus robocizna akurat to uczciwie wycenione.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przebieg 105 tys zaczęło stukać w zawieszeniu z prawej strony. Wstępna analiza kosztu części jakie mogły się zużyć to tuleja metalowej gumowa 10-20 zl, wahacz 200-250, sworzeń 30-50 zl, łącznik stabilizatora 30-50 zl, amortyzator powyżej 250. Gumy stabilizatora raczej nie bo były wymienione miesiąc temu :) co ciekawe sworzeń jest wymienny da się to prosto i samodzielnie zrobić, bo jest przykręcony.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?