FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyposażenia, których można Nie brać
  • Zakładam ten temat aby zakup rozsądnego rapida był jeszcze bardziej rozsądny.

    1. Nawigacja od skody jest za droga, nie dokładna i ma kosztowne aktualizacje.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Rozumiem, że nawigację masz i nie polecasz?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A tak w ogóle, to dziwny temat założyłeś.
    WSZYSTKIE opcje wyposażenia , z uwagi na ich "opcjonalność" nie są obowiązkowe i co za tym idzie - "można (ich) Nie brać".
    To, czy jakaś jest komuś potrzebna, czy nie, jest kwestią subiektywną.
    To co dla jednych jest zbytkiem, dla innych będzie nieodzowne.
    Najczęściej ktoś, kto czegoś nie ma, będzie twierdził, że to coś jest zbędne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tutaj akurat się zgodzę @supermajku, gdyż jako posiadacz telefonu Nokia, która ma dobrą i bezpłatną nawigację, z bezpłatnymi aktualizacjami, też nie decydowałem się na fabryczną gdyż nie dość że taniej to moge z mojej navi korzystać zarówno na rowerze jak i zwiedzaniu obcego miasta piechotą.

    Natomiast sam wątek może trzeba trochę inaczej skonsutruować, może jako argumenty za i przeciw, co być może ułatwi wybór niezdecydowanym.
  • Mam fabryczną nawigacje skody i prowadzi bardzo dobrze. Jeżdżę na niej w Polsce, byłem w Niemczech, we Francji i w Czechach. Wszystko prawidłowo pokazuje i prowadzi. Nie martwię się czy się zawiesi, nie mam zawalonej szyby dodatkowym urządzeniem, nie zastanawiam się o to czy telefon połączy się z internetem i nabije roaming. Auto dużo ładniej prezentuje się z ekranem na środku deski rozdzielczej. W przyszłości łatwiej sprzedać samochód, który ma nawigację.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Jako argument za nawigacją jest to że obsługa telefonu jest wygodniejsza na dotykowym ekranie nawigacji, choć chyba nowe dotykowe radia bez navi rozwiązują tę niedogodność.
    W Nokii jest tak że wgrane do pamięci telefonu mapy (darmowe) nie nabijają roamingu.

    ps. czy w R. maxidot wyświetla komunikaty z navi, czy trzeba zerkać na radio?
  • Navi jest spoko jak dobrze się potargujesz to nie jest takie drogie.
    Jest tak samo dokładna jak inne.
    kros tak wyświetla nawet dokładnie, a jak nie lubisz mieć czegoś na szybie to oryginał jest fajniejszy i obsługujesz ją częściowo z kierownicy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ale zobaczcie ile kosztuje aktualizacja
  • Nie mam navki ale wg. mnie to przydatna rzecz, z tel. jest troche zawracania d...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W mojej branży korzystanie z navi jest na porządku dziennym. Ci wszyscy co mają navi fabryczne(auta do 4 lat) i tak preferują nie fabryczne.

    Zostawmy tę nawigację. Podsumowując jest relatywnie droga i ma drogie aktualizacje. Natomiast działa zadowalająco.

    A jakich kolejnych rzeczy byście nie brali do Rapida?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,przestrzegam wszystkich przed pochopnym zakupem opcji : przygotowanie pod telefon,czyli blueteooth do Skody Rapid,chodzi o to,żeby przed zakupem wypróbować tę opcję w samochodzie z swoim telefonem,gdyż nie wszystkie telefony choć posiadają tą funkcję w sobie są kompatybilne z Skodą Rapid.Podaję ten przykład,gdyż mam tą opcję w swoim telefonie i tylko jeden telefon firmy Alcatel współpracuje z samochodem,drugi niestety nie jest kompatybilny,tak więc warto na to zwrócić uwagę,bo opcja Bluetooth dla Skody Rapid nie jest też taka tania.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Wystarczy zmienic tel. Samsungi to chyba wszystkie chodza dobrze, im bardziej egzotyczny tel tym wieksze problemy. Akurat ten element wyposazenia jest bardzo przydatny
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ... i jak dla mnie to w połączeniu z zestawem głośnomówiącym jakość i komfort obsługi jest bardzo dobra. Nawet w porównaniu z innymi, fabrycznymi systemami głośnomówiącymi bluetooth (np. Mazdy) w Skodzie brzmi to nieźle.
    Bez urazy @andrew61k ale raczej odradzałbym bym branie Alcatela, niż tej opcji w Skodzie... :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • A ja mam pytanie - jak w praktyce działa Front Assist i czy jest przydatny. Tylko ostrzega czy faktycznie przychamowuje (a może nawet zatrzymuje samochod jeśli jest DSG? ).  Czy sprawdza sie w ruchu "korkowym"?  Opisy od Skody pozostawiają duże niedomowienia... 
  • Kto dziś używa Alcatela ;-) samsung działa bez zarzutu, bardzoooo przydatna funkcja, akurat mam Elegance max wiec miałem to w standardzie. Pzdr
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • A zapytam posiadaczy corner jak im się to widzi. Czy właśnie tego się spodziewaliście?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @persyMG
    Front Assistant (FA)
    Trochę już pojeździłem i mogę się odrobinę w tym temacie wypowiedzieć.
    FA jest systemem bezpieczeństwa
    wyłącznie zapobiegającym/zmniejszającym skutki kolizji z poprzedzającym pojazdem. W związku z tym FA nie nadaje się do utrzymywania stałej odległości między pojazdami w kolumnie (korku).
    Wg instrukcji, w uproszczeniu, przy prędkości w zakresie 5-30 km/h po stwierdzeniu zagrożenia kolizją, system hamuje bez ostrzeżenia. Powyżej 30 km/h system najpierw ostrzega (
    MAXI DOT)  a dopiero później - krótko przyhamowuje, potem hamuje do skutku (niezależnie od typu skrzyni biegów).
    Z obserwacji
    Prawdopodobnie FA nie działa, lub jego działanie jest znacznie ograniczone, przy jeździe na tempomacie (zaznaczam - PRAWDOPODOBNIE). Wnioskuję to po tym, że gdy na tempomacie dojeżdżałem dość blisko pojazdu przede mną MAXI DOT niczego nie sygnalizował. W momencie wyłączenia tempomatu pojawiała się ikona ostrzegająca przed zbyt małym odstępem. Działanie takie zaobserwowałem kilkukrotnie co wyklucza przypadkowość.
    Generalnie system raczej działa ale wolę traktować go jako funkcjonalność, o której wiem że jest, a która lepiej żeby nigdy nie była potrzebna (podobnie jak poduszki powietrzne).

    Edit:
    Może kiedyś pokuszę się o dokładniejsze testy. Ale to tylko z jakimś znajomym, który też ma tempomat.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wg filmów na yt grupa vag wjeżdża w dupe lekko ale mimo wszystko abyś kupił nowe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • przy jakiej odległości pojawia się ikona czy odległość ta jest różna w zależności od prędkości?
  • @van_daal
    Dzięki - czyli jednak wygląda, że to działa tak jak powinno, tzn. w sytuacji niebezpiecznej najpierw ostrzega a potem aktywnie hamuje. A więc - do korka, żeby się niechcący w komuś w tyłek nie wpakować, jest przydatny?
  • Spokojnie panowie teraz macie wybór, niedługo będą ładować to do każdego samochodu który opuszcza fabrykę. Tak jak system kontroli ciśnienia w oponach itd.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?