FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co kupić po Rapidzie? Mercedes, Toyota, Mazda...
  • Swoją drogą u mnie w korporacji taxi już na skody patrzeć nie mogą w ostatnim pól roku bagatela 30 aurisow Hybrid kupiono. To 10% calej floty w ogóle.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • 0004V3DC15OYS47P-C116-F4.jpg
    625 x 666 - 97K
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @supermajku a jak spalanie w tej toyocie hybrid?
    Ja w moim rapid po mieście to 6-7l wychodzi jazda podmiejska tak do 100km/h to 5-6l.
    Też się zastanawiam nad drugim samochodem i toyota auris hybrid wydaje się ciekawym rozwiązaniem, cena wiadomo dużo wyższa ale od 75kPLN. 
    Za to jest nadzieja że pojeździ ten samochód mniej awaryjnie ze względu na braki osprzętu no i to spalanie jak ktoś lubi jak samochód mało pali tak jak ja i nie ma zapędów rajdowych na drogach publicznych to jest nadzieja na 4.5l z tego co widać na motostat i youtube.
    Drugi argument jest taki że podejrzewam że spadek wartości takiej toyoty będzie mniejszy a i sprzedać będzie łatwiej ponieważ widać gwałtowny wzrost sprzedaży aut hybrydowych w latach 2016/17. 
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition | Denim Blue | 90kM | Lublin
  • spalanie w mieście jest zależne od tempa i stylu jazdy. moje oscyluje 4,2-5,6 regularnie. Wystarczy jedynie nieco spokojniej jechać i od razu spalanie spada poniżej 5 litrów.
    Dla przykładu 109 tys km żadnej awarii samochodu klocki hamulcowe wciąż te same. druga toyota 75 tys km również bez awarii.

    Po doświadczeniach ze skodą jestem w aso upierdliwy w ramach gwarancji wymienili mi zaciski i klocki z tyłu (5 tys km) bo hamulce piszczały :D:D:D poszycie foteli bo lekko skóra się złuszczyła i radio bo raz w tygodniu się restartowało i zegary bo od wew strony plamka się zrobiła. De facto nic co miało wpływ na samochód sam w sobie.

    Z racji, częstego wożenia pasażerów i ich wsiadania i wysiadania wyskoczył komunikat "usterka chłodzenia układu hybrydowego skontaktuj się z aso". Co się okazało? Sitko się zatkało kurzem w 50%. Toyota dmucha na zimne. I na dobrą sprawę nigdy w Polsce to nie wystąpiło. Dopiero eksploatacja na taxi ujawniła to. Potem zamontowano dodatkowy filtr łatwiej dostępny i przy sprzątaniu wystarczy odkurzyć/wytrzepać/przetrzeć/spojrzeć. Tak więc jestem zadowolony.

    Można auto bez problemu zagazować. Co do spalania ja mam zapędy rajdowe i gdy robię wszystko aby spalanie było jak największe to i osiągnę 7 litrów jadąc w głupi sposób dla testów. Natomiast jazda dynamiczna i z głową jak również z elementami eco drivingu z uwzględnieniem, że to hybryda to 5,2-5,6. Spokojna jazda 4,1-4,6 i takie wyniki są uzyskiwane regularnie. Bardzo dużo używam tempomatu - w mieście nastawiam go na prędkość 50-60kmh i tak można spokojnie pomykać na zielonej fali. Komputer też pokazuje spalanie od uruchomienia i nie jednokrotnie osiągałem na krótkich odcinkach spalanie nawet 2,5 litra lecz to nie jest miarodajne.

    Dla każdego auta z wtryskiem paliwa: widzisz czerwone - puść gaz i dojedź na biegu do świateł. Nie ma co cisnąć w czerwone. Wtedy komputer odcina dopływ paliwa i oszczędność jest całkiem spora. A w hybrydzie silnik spalinowy już nie pracuje (oszczędność 1), odzyskuje energię elektryczną (oszczędność 2), rusza odzyskanym prądem (oszczędność 3).
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie będzie lekka zmiana (już zamówiony):
    VW Tiguan II FL, hybryda.

    Teraz ze 4 miechy oczekiwania...

    EDIT: ostatecznie auto odebrałem po 15 miesiącach, w sierpniu 2022.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie zmiana na Mazda CX-5. Jeżdżę od października i złego słowa nie mogę powiedzieć. 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?