FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co kupić po Rapidzie? Mercedes, Toyota, Mazda...
  • Jeżeli chodzi o ilość miejsca z tylu to w rapidzie jest go więcej oraz na takie wrażenie przekłada się fakt że w rapidzie głębiej się siedzi i siedzisko jest mocniej pochylone. Natomiast w aurisie nogi ma się niżej wiec nie odstają tak i przestrzeń jest dobrze zagospodarowana. Do tego jest szerzej. Jeżeli chodzi o jazdę w5 osób to w toyocie jest wygodniej, środkową osoba siedzi wyżej względem osób po bokach, lecz nie może być za wysoką lub za gruba bo przez konstrukcję fotela siedzi się wyżej i wysokości nie ma aż tyle do wykorzystania. Nie ma tunelu z tyłu, który w skodzie jest pokaźny. W skodzie siedzi się jak na wersalce nisko i kolana są wyżej, w toyocie bardziej jak na krzesełku przez co można pomieścić się z nogami. Bagażnik: Płaski jak stół, (mam podwójną podłogę), 600 litrów plus to co pod podłoga, bardzo foremny.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku to co teraz obydwa auta w Taxi jeżdżą?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak. Licencję odebrałem w piątek na drugie auto i już śmigam. 1800 przebiegu :)

    Kolejny konkurent dla rapida Fiat tipo. 95km, Klima od 45 tys zł.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jaki moment jest dobry na zmianę R na coś innego? Po ilu latach dokonać sprzedaży? Jakbyście mieli możliwość zostawić R w rozliczeniu u dealera i odjechać nową Skodą, to jaki byłby to model?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Zarządzający flotami samochodów wymieniają auta co ok 3-4 lata i przy przebiegu 200-300 tys km, ponieważ do tego czasu nie ma kosztownych napraw, a ubytek wartości w czasie przestał galopować. Natomiast jeżeli autem jeździsz mało i jesteś zadowolony to sugeruję nawet do 8 lat. Jeżeli o mnie chodzi to jeżeli ma być to vag to tylko Bentley lub Lamborghini lub Ducati.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja mam taki plan by wykorzystac cala przedluzona gwarancje + rok w ktorym licze ze wiele sie jeszcze dziac nie bedzie. Pieciolatek ma jaszcze jakas wartosc a z drugiej strony to czas w ktorym budzetowe auta zaczynaja chorowac.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No tak mianownik= budżetówka
    Ja dałem rapidowi dożywocie, bo mój jest prosty i tanio/łatwo się naprawi. Albo znajdę kogoś kto go kupi drogo. Tak czy siak 4 lata i 400tys km co najmniej musi wytrzymać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W twoim przypadku chyba nie bedzie co z niego zbierac po tym przebiegu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Z drugiej strony samochody są dość trwałe nawet niektóre mają 20-30 lat. Kwestia zadbania. Przebiegi kilkaset tysięcy też są możliwe. Na pewno auto będę miał i utrzymywał tak długo jak to będzie ekonomicznie uzasadnione. W końcu to narzędzie biznesowe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak tam zamierzam przejechać ze 150 kkm w pięć lat i sprzedać, póki nie zaczną się problemy;) Jak nie będzie to mazda, to może oddam do ASO i wezmę octavie TSI 1.6 140 KM:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  Nie wiedziałem gdzie to wstawić więc piszę tutaj.Jeżeli źle proszę o przeniesienie :)
    Była rozmowa na temat Tipo a więc pokazały się oficjalne ceny na Fiata Tipo, jest taniej.http://moto.onet.pl/aktualnosci/fiat-tipo-ile-kosztuje-znamy-polskie-ceny/d67g7j


  • Cena super, bardzo jestem ciekawy jak on sprawuje sie podczas jazdy i jak te silniki sie ogarniają. Tak czy inaczej moze zrobić spore zamieszanie na polskim rynku gdzie fiat pewnie z rozrzewnieniem wspomina lata w których dominował w sprzedaży.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Może się mylę, ale jak na moje oko, to chyba Włosi współpracują tu z Francuzami.
    Bardzo przypomina mi to P301 i C-elysee
  • Ciekawe ze w artykule wspomniane jest ze kombi i hatchback maja byc lepiej wykonane wewnatrz. Za sedanami ogolnie nie przepadam bo dziadkowe sa (nie mowie o takich autach jak mazda6 oczywiscie) ale kombi chetnie zobacze i sie przejade. Ciekawe kiedy beda w salonach testowki.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Właśnie użytkuje hathback kombi liftback, mialem sedany. Kombi przewiezie wszytko, lecz waży jest droższy gorzej opływa go powietrze, sedan jest najbardziej elegancki, htb sprytny. Największym kompromisem i całkiem fajne jest liftback, bo dość, ładny jak sedan, otwór załadunku jak w kombi, podnosi cię cala klapa jak w htb i nie trzeba przy otwieraniu bagażnika robić kroku w tył.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Fiat tipo wresja Lounge 110km za 61tys i tak drogo do tego wnętrze chaotyczne i nie czytelne...wole R wyprzedażowy nawet z silnikiem TSI

    Nie uważacie że 8 przycisków po lewej i 8 kolejnych po prawej stronie kierownicy to za dużo? Może już lepiej wdupić wszystkue przyciski z konsoli środowej i kokpitu na kiere i będzie lala...☺
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • No nalezy chyba rozpatrywać po najniższej cenie niż tą z najwyzszym wyposażeniem, rapid Elegance Max czy teraz Style Plus z silnikiem 1,4 tez potrafi kosztować. Widziałem gdzies pod artykułem wpisy ludzi i było kilka takich którzy byli juz nastawieni na Rapida ale teraz podjarali sie tym tipo.
    Na kiere to rzeczywiście troche "naciapane" tych przycisków ale każde auto ma jakąś tam specyfike, jednemu sie podoba drugiemu nie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 61 tys to duzo? Rapida w najbogatszej wersji nie trudno do 100 tys zl doposazyc. A to dalej jakby nie patrzec ani pelnoprawny kompakt, ani super wykonane w srodku auto... bo miekkiego plastiku nie znajdziesz. Dacia to szczyt oszczednosci i tanizna, ale tipo po fotkach wydaje sie uczciwym autem za dobra cene. Zobaczymy :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  •  No właśnie zobaczymy, Rapid zanim pojawił się w sprzedaży też miał zrobić furorę, a potem jak się dotknie, pojedzie, poprzyciska itd. to dopiero wychodzą kwiatki.
    Nowe auto, zobaczymy po roku na opinie.
  • Tak samo nastawialem sie na fabie 3. Z fotek byl ogien, a ze moj ojciec jezdzi fabia 1 od 2003 roku tesc od 2007 (od 2 lat juz rapidem) to liczylem ze bedzie to fajne auto. Niestety oszczednosci robia swoje. F1 byla o wiele lepiej wykonanym autem niz obecne plastikowe wydmuszki. Tipo tez na zdjeciach wyglada niezle. Zobaczymy jak przy poznaniu auta na zywo.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?