FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co kupić po Rapidzie? Mercedes, Toyota, Mazda...
  • @supermajku Pochwal się ile dałeś za tę Toyotę.
  • Jak hybryda to najmniej tyle co dwa rapidy ;)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Toyota Auris Touring Sports Hybrid, biały kolor, wersja Prestige, tapicerka terracota, cena katalogowa 102900; cena w zakupie grupowym 40 sztuk, rabat importera i dealera, po rabacie 88 k. Czyli max wersja w cenie podstawy. Szukam kogoś, kto zamieni się felgami z wersji z pakietu style:)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @lukasz nie o 100 tys. chodzi. Miałem na myśli Mazdę 3 czyli auto wielkościowo porównywalne do rapida. Sedana M3 z silnikiem 2.0 i 120 KM katalogowo możesz kupić za 72 tys. to (tylko) 10 tys. więcej niż koszt mojego R. Za to M3 lepiej wyposażona, ale i potargować też się pewnie jeszcze da:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Już od 65 tys złotych, naprawdę jest w czym wybierać jeżeli chodzi o nowe samochody.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Może Toyota? Znajomi ostanio kupowali w [wymoderowane] i byli zadowoleni. Oczywiście to zależy czego szukamy. :)

  • Pomimo, że u mnie dopiero za kilka dni minie rok jak mam swojego Rapida to nie raz przychodzi mi myśl na co po obecnym Rapidzie kupić jeśli będzie taka możliwość. Tak sobie czasem zaglądam do różnych aut i też mi przyszła myśl o Toyocie. 
    Przymierzałem się do Aurisa Combii w hybrydzie. Auto mi się ogólnie podoba od dawna mi się marzy hybryda ale poza ceną jest jeszcze jedno "ale" jak porównuje swojego Rapida z tym Aurisem. W Aurisie jak dla mnie jest ciasno, zwłaszcza na tylnej kanapie. Auto droższe nawet w podstawie, niby klasę może pół wyżej a auto w środku ciaśniejsze.
    Patrzyłem jeszcze Mazdy i Mitsubishi ale ceny zweryfikowały chęci a o hybrydzie to już mogę zapomnieć.
    Tak więc patrząc na możliwości do tego co otrzymuję znów wybrałbym Rapida :)
    Ewentualnie w jakiejś innej konfiguracji, korci mnie pomimo mniejszej mocy 1.2 90 KM ale z DSG. Czy to dobry wybór i jak bardzo problematyczny z perspektywy czasu (około 8 - 9 lat użytkowania auta) tego już nie wiem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Przed kupnem Rapida brałem pod uwage Lancera Sedan, wysłałem zapytanie do kilku dilerów i cena nie był jakos mocno odstraszająca w porównaniu z R w mniej wiecej tej samej konfiguracji.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Właśnie odebrałem nową Toyotę Auris Hybrid Turing Sports :D:D:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Gratulacje! W necie wygląda zacnie. Trzymasz się koloru białego?
    Tak z ciekawości to je wynajmujesz, leasingujesz, czy bierzesz jakieś kredyty operacyjne?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Leasing. Kolor biały, wnętrze"terracota" najwyżej wyposażona wersja Prestige.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku i jak wrażenia z użytkowania Toyoty Auris Hybrid Touring Sports? (zalety / wady)...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W rapidzie jest lepsza widoczność po skosie do przodu i jest półka pod najtańszym radiem na telefony czego mi brakuje :) oraz samoczynnie drzwi się zamykają. W rapidzie jestem w stanie włączyć tylną lampkę, tutaj nie sięgnę, a włączyć mogę albo przednią, albo drzwi otworzyć to wszystkie się świecą Ot to tyle na plus dla rapida.

    Toyota przejechała już 1800 km. Od piątku dopiero mam licencję dla tego auta. Reakcje ludzi są czasami śmieszne. Samochód rusza bezszelestnie i bez wibracji, "-to my już jedziemy???!!!" Bez stopniowa skrzynia- jest inne uczucie takie jak podczas jazdy skuterem bądź motorówką, brak szarpniec, brak zmian przełożeń dla mnie super. Wygodny fotel z podparciem lędźwi..... Tego mi było trzeba. Oraz kiedy jedziemy spokojnie panuje cisza cisza cisza.

    Dzisiaj jest świetna przecena w toyocie.
    Serwis toyoty kosztuje tyle co skody. Nie robią problemów jeżeli zmieniasz olej u kazia z pieczątka. Auto nie posiada alternatora, pasków, rozruszników, sprzęgła, skrzyni biegów. Jeżeli ktoś planuje zakup to jest to fajna propozycja i alternatywa. Dla mnie osobiście rapida można kupować do± 62 tys zł, potem patrzymy za Octavia, golfem, lub innymi autami. Są silniki 1,33, 1,6 czy nawet hybryda nadają się do gazu.
    Gwarancja 3 lata /100 000km układ hybrydowy 10 lat.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • to ile kosztuje taka Toyota?
  • Cennikowo 103,5 tys. Teraz 92. Wersja Prestige, kombi, hybryda. Ceny zaczynają się od ok65.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A jak z miejscem na tylnej kanapie i w bagażniku względem Rapida LB.
    Nie miałem okazji za długo doświadczyć tej hybrydy bo mały szkrab trochę się niecierpliwił ale mam wrażenie że ta Toyota ma mniej miejsca na tylnej kanapie, zwłaszcza na nogi. U nas jest więcej miejsca. Tak samo bagażnik pomimo, że to kombii to u nas chyba jest większy i praktyczniejszy.
    Ja Ty to oceniasz?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •  Panowie co Wy w ogóle porównujecie, to są samochody z zupełnie innej bajki.
    Za tę cenę ma się dwa Rapidy, także porównanie czysto teoretyczne.
  • No dokładnie, nie bardzo wiem, co tu porównywać :) Co do samego tematu... co zamiast rapida?! Ciężko o nowe auto z takim wyposażeniem, przestrzenią w tych pieniądzach. Jeśli ciut dołożyć to jak dla mnie ciekawe są również mazda 3 sedan i nowy nissan qashqai.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • W cenie RApida (a wlasciwie taniej...) jest Renault Fluence, bo mozna na niego dostac niezly rabat.

    PS. a porownywanie Aurisa Hybrid to faktycznie troche bez sensu z uwagi na cene, choc mi sie ta hybryda bardzo podoba :-)
  • Temat na na celu przedstawienie lepszych alternatyw dla Rapida a wspomniany Renault to wg. mnie gorsze rozwiązanie niż nasza Skoda.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?