FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning silnika 1.2 TSI
  • Teraz to moment chyba czujesz :)  Kto poprawiał? Temperatura 31st, to zimą z 10KM powinno być wiecej
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Różnica jest odczuwalna :) dużo lepiej się odpycha szczególnie czuć to na 4 biegu gdzie mam długie przełożenia. Poprawke robił poprzedni tuner z innymi mapami i mimo obniżenia doładowania do 0,8 bara przy max mocy, moc pozostala bez zmian do wersji pierwotnej wiec turbina mniej dostaje w kosc
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Dość mocno rozważam Stage 2, jestem już po wstępnych rozmowach.
    Jak się uda zgrać w czasie firmę od strojenia z firmą od turbo to liczę na 175-180KM jeszcze w te wakacje.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk
  • Ja w piątek jadę na program. 240 niuta ma być:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Gdzie będzie robione?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Wczorajszy tuning
    2019-06-26 15.34.jpg
    980 x 1419 - 394K
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • Przy takiej temp to super wynik, zimą będzie spokojnie ponad 140KM i pod 250Nm :) i jak wrażenia?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wrażenia bardzo pozytywne. Cieszy mnie elastyczność silnika na 5 biegu. Cena usługi też bardzo przyzwoita ( bazowo 1100zł minus 30% - promocja last minute ). 
    Mam nadzieję, że nie będzie problemów z trwałością podzespołów - tutaj to już czas pokaże
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • Witam. Dzisiaj byłem na chipie i muszę czekać.
    Problem jest z zapisem tego sterownika. Bo to jest simos i ma jakąś blokadę , ustalam z prowiderem mojego sprzętu jak ją zdjąć.
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Widocznie ta firma nie ma.najnowszego programatora, ja już 2 lata temu robiłem Simosy jak się pojawił na niego algorytm. Teraz dla dobrego tunera co robi benzyny to fraszka, ale trzeba mieć odp. sprzęt.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd polecasz do tego Vtecha podjechać?Wiesz ile biorą za naszą R strzałkę ?Chyba się zdecyduje.
  • Do Szczecińskiego V techu polecam,.znam tego co robi, koszt 1400zł
    Dam Ci do niego prywatna komorke jak chcesz
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja miałem  zamontowanego boxa z Vtechu w silniku ea111 86KM , po 3 dniach od kupna samochodu i przejechałem na nim ponad 40kkm, jeżdziłem na numerach 3,5,7 bo miałem wrażenie,że silnik najlepiej na nich się zachowywał. Nie byłem nigdy na hamowni i nie wiem jaką moc mogły dodać.W każdym bądź razie bardzo mi się przyjemnie jeździło. Średnie spalanie miałem większe o około 0.5-0.7l, box zdjąłem po wizycie u mechanika i wymianie świec. Świece wyglądały na bardzo przegrzane, nie wiem czy w tym silniku świece po przebiegu 65- 70tyś (wiem że powinny być wymienione po 60kkm,nie zrobiłem tego z przeoczenia) tak wyglądają u kazdego czy było to spowodowane zwiększoną temperaturą spalania. Filtry i olej mam wymieniane co 9-10kkm. 
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Już po 40 tys km są w TSI dla mnie już zużyte.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy wyglądaj na przegrzane/zużyte po 40kkm? Bo nie ma co owijać ale chętnie bym wrócił do box-a :)

    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Tak, w każdym TSI co wymieniam dla mnie już po 40 tys km są wypalone. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • POtwierdzam ja wymieniłem przy 55 000 i były w tragicznym stanie.
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • ja wymialem w R przy 30tys jak byłem na serwisie i teraz w O III tez będę wymieniał
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Odgrzewam temat, gwarancja mi sie w maju skonczyla więc czas na program, jezdziłem na boxie v-tech przez 3 lata - na sam koniec poszły uszczelniacze w skrzyni (nie wiem czy box miał cos z tym wspolnego bo moment miałem 225 nm), teraz pytanko gdzie na dzien dzisiejszy najlepiej sie wybrać? Jestem z Torunia wiec zakładam ze i tak bede musiał gdzieś do Wawy jechać, wiem ze teraz te silniki juz sa troche lepiej rozpracowane i chcialbym jechac gdzies gdzie maja dobre pojecie ile z tego da sie bezpiecznie wycisnac.
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?